Soukromé fotografie a videa měla zkompromitovat ženu z Pojizeří

23.01.2019 19:13:32 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Pojizeří

Soukromé fotografie a videa měla zkompromitovat ženu z Pojizeří

Zatím neznámý pachatel zneužil profil na sociální síti mladé ženy z Pojizeří, na který umístil její fotografie bez oblečení a erotická videa, jenž si natočila v době bývalého partnerského vztahu a zachycují zřetelně i její tvář.

„Pachatel, po kterém nyní kriminalisté pátrají, pravděpodobně znal přístupové heslo do facebookového profilu mladé ženy z okresu Semily a zneužil ho. Neznámý na její facebookovou "zeď" vložil kompromitující fotografie včetně dvou soukromých erotických videí, která vznikla v době jejího bývalého partnerského vztahu. To vše ještě doplnil vulgárním komentářem a zveřejnil. Potom její původní přístupové heslo změnil," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Žena se o nových „příspěvcích" na svém profilu, dozvěděla v sobotu ráno od známých, kteří jí telefonovali jednak pro to, aby ji informovali, a také proto, aby jí vyjádřili morální podporu v těžké chvíli. Našlo se ale samozřejmě i dost těch, kteří se dobře bavili. Závadný obsah z její facebookové zdi zmizel až potom, co jí policisté na služebně v Turnově pomohli provést změnu hesla. Na ně se obrátila v sobotu odpoledne, v té době už kompromitující fotografie a videa visela na jejím profilu celých čtrnáct hodin.

„Případ je zatím na samém počátku, ovšem už teď je jisté, že je jen otázkou času, kdy policisté podle stop v internetovém prostředí pachatele tohoto zlomyslného činu vypátrají a usvědčí," sebevědomě uvedla policejní mluvčí Baláková. Vzhledem k tomu, jak policie zatím neumí podobné případy vyšetřovat, pokud na sebe někdo vyloženě neupozorní, jako například fotbalista Tomáš Řepka, tak na to ovšem moc sázet nejde.

„Tím, že pachatel bez vědomí a souhlasu oznamovatelky vstoupil na její facebookový profil, se dopustil přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, za což ho soud může poslat až na jeden rok do vězení," dodala Baláková.

Ostatním uživatelům sociálních sítí policie doporučuje, aby se se svými partnery fotili třeba u společného lyžování. Dokumentace této aktivity vám podle mluvčí ani po zveřejnění na facebooku nemůže nijak společensky uškodit. Tedy pokud tam nebudete nahrávat i večerní aktivity po „lyžovačce"...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
Zloděj kradl v Turnově o Štědrém dnu, klíče prý měla rodina ve dveřích
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Kriminalisté dopadli zloděje, který kradl v Pojizeří i na Jablonecku
Do mobilů se dostal nebezpečný vir, případ řeší i v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT