Soukromé fotografie a videa měla zkompromitovat ženu z Pojizeří

23.01.2019 19:13:32 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Pojizeří

Soukromé fotografie a videa měla zkompromitovat ženu z Pojizeří

Zatím neznámý pachatel zneužil profil na sociální síti mladé ženy z Pojizeří, na který umístil její fotografie bez oblečení a erotická videa, jenž si natočila v době bývalého partnerského vztahu a zachycují zřetelně i její tvář.

„Pachatel, po kterém nyní kriminalisté pátrají, pravděpodobně znal přístupové heslo do facebookového profilu mladé ženy z okresu Semily a zneužil ho. Neznámý na její facebookovou "zeď" vložil kompromitující fotografie včetně dvou soukromých erotických videí, která vznikla v době jejího bývalého partnerského vztahu. To vše ještě doplnil vulgárním komentářem a zveřejnil. Potom její původní přístupové heslo změnil," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Žena se o nových „příspěvcích" na svém profilu, dozvěděla v sobotu ráno od známých, kteří jí telefonovali jednak pro to, aby ji informovali, a také proto, aby jí vyjádřili morální podporu v těžké chvíli. Našlo se ale samozřejmě i dost těch, kteří se dobře bavili. Závadný obsah z její facebookové zdi zmizel až potom, co jí policisté na služebně v Turnově pomohli provést změnu hesla. Na ně se obrátila v sobotu odpoledne, v té době už kompromitující fotografie a videa visela na jejím profilu celých čtrnáct hodin.

„Případ je zatím na samém počátku, ovšem už teď je jisté, že je jen otázkou času, kdy policisté podle stop v internetovém prostředí pachatele tohoto zlomyslného činu vypátrají a usvědčí," sebevědomě uvedla policejní mluvčí Baláková. Vzhledem k tomu, jak policie zatím neumí podobné případy vyšetřovat, pokud na sebe někdo vyloženě neupozorní, jako například fotbalista Tomáš Řepka, tak na to ovšem moc sázet nejde.

„Tím, že pachatel bez vědomí a souhlasu oznamovatelky vstoupil na její facebookový profil, se dopustil přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, za což ho soud může poslat až na jeden rok do vězení," dodala Baláková.

Ostatním uživatelům sociálních sítí policie doporučuje, aby se se svými partnery fotili třeba u společného lyžování. Dokumentace této aktivity vám podle mluvčí ani po zveřejnění na facebooku nemůže nijak společensky uškodit. Tedy pokud tam nebudete nahrávat i večerní aktivity po „lyžovačce"...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
Zloděj kradl v Turnově o Štědrém dnu, klíče prý měla rodina ve dveřích
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Kriminalisté dopadli zloděje, který kradl v Pojizeří i na Jablonecku
Do mobilů se dostal nebezpečný vir, případ řeší i v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí zvítězili na juniorském maratonu v Liberci a postupují do finále
Obrazem: Velký pátek v ZOO Liberec 2019
Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém
Pokáčovo jarní turné bude plné Lásky. V květnu zavítá do Semil

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
19.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT