Soutěžte s hasiči o nejlepší fotku stodvanáctky

19.01.2011 10:44:09 | Autor: HZS Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Soutěžte s hasiči o nejlepší fotku stodvanáctky

I v tomto roce bude 11. únor patřit  tísňové lince 112. Při této příležitosti připravil HZS Libereckého kraje ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky soutěž pro veřejnost.

Můžete si tak spolu s hasiči připomenout svátek stodvanáctky, která zachraňuje životy a pomáhá v nouzi ve všech státech Evropské unie. Podívejte se kolem sebe, kde všude je možné najít číslo 112, pořiďte zajímavou fotografii s číslem 112 a pošlete do soutěže.

Číslo 112 může být třeba  součástí registrační značky vozu, číslem Vašeho domu nebo máte obvod pasu 112 cm? Zapojte fantazii, důvtip i recesi a připomeňte si s námi den stodvanáctky trochu netradičně.

Historie zavedení čísla 112

O zavedení jednotného evropského čísla tísňového volání 112 ve všech členských státech EU rozhodla již v roce 1991 Rada Evropských společenství. Počátky projektu tísňové linky 112 v ČR sahají do roku 1996. K 1. lednu 2003 pak bylo číslo 112 zprovozněno ve všech telefonních sítích na území ČR. V roce 2005 pak bylo dokončeno budování telefonních center linky 112. Od tohoto roku  funguje v každém ze 14 krajů telefonní centrum obsluhující linku 112, jejímž provozovatelem je Hasičský záchranný sbor ČR.

Zajímavé ceny pro výherce

Tři vybraní autoři nejzajímavějších snímků z Libereckého kraje se v pátek 11. února 2011 v odpoledních hodinách budou moci zúčastnit prohlídky telefonního centra tísňového volání 112, krajského operačního a informačního střediska i požární stanice profesionálních hasičů v Liberci. Celkový výherce soutěže bude oceněn Generálním ředitelství HZS ČR také upomínkovými předměty od hasičů.

Podmínky účasti

Zašlete fotografie „112" v termínu od 17. 1. do 4. 2. 2011 na e-mailovou adresu: iva.michalickova@hzslk.cz . Do předmětu uveďte heslo soutěže "112" a v e-mailu uveďte své jméno, příjmení, bydliště, Vaši e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. Maximální velikost digitální fotografie by měla být 2 Mb.

Všichni tři autoři nejzdařilejších fotografií budou předem vyrozuměni e-mailem nebo telefonicky a zároveň uveřejněni na webových stránkách www.hzslk.cz, včetně tří vítězných fotografií.

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s podmínkami uvedenými v Zákoně č.398/2006 Sb. (Autorský zákon) a dává svolení Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje a HZS ČR k využívání zaslaných fotografií k propagačním účelům.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Sedmihorské léto 2020 bude!
05.06.: Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT