Soutěžte s hasiči o nejlepší fotku stodvanáctky

19.01.2011 10:44:09 | Autor: HZS Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Soutěžte s hasiči o nejlepší fotku stodvanáctky

I v tomto roce bude 11. únor patřit  tísňové lince 112. Při této příležitosti připravil HZS Libereckého kraje ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky soutěž pro veřejnost.

Můžete si tak spolu s hasiči připomenout svátek stodvanáctky, která zachraňuje životy a pomáhá v nouzi ve všech státech Evropské unie. Podívejte se kolem sebe, kde všude je možné najít číslo 112, pořiďte zajímavou fotografii s číslem 112 a pošlete do soutěže.

Číslo 112 může být třeba  součástí registrační značky vozu, číslem Vašeho domu nebo máte obvod pasu 112 cm? Zapojte fantazii, důvtip i recesi a připomeňte si s námi den stodvanáctky trochu netradičně.

Historie zavedení čísla 112

O zavedení jednotného evropského čísla tísňového volání 112 ve všech členských státech EU rozhodla již v roce 1991 Rada Evropských společenství. Počátky projektu tísňové linky 112 v ČR sahají do roku 1996. K 1. lednu 2003 pak bylo číslo 112 zprovozněno ve všech telefonních sítích na území ČR. V roce 2005 pak bylo dokončeno budování telefonních center linky 112. Od tohoto roku  funguje v každém ze 14 krajů telefonní centrum obsluhující linku 112, jejímž provozovatelem je Hasičský záchranný sbor ČR.

Zajímavé ceny pro výherce

Tři vybraní autoři nejzajímavějších snímků z Libereckého kraje se v pátek 11. února 2011 v odpoledních hodinách budou moci zúčastnit prohlídky telefonního centra tísňového volání 112, krajského operačního a informačního střediska i požární stanice profesionálních hasičů v Liberci. Celkový výherce soutěže bude oceněn Generálním ředitelství HZS ČR také upomínkovými předměty od hasičů.

Podmínky účasti

Zašlete fotografie „112" v termínu od 17. 1. do 4. 2. 2011 na e-mailovou adresu: iva.michalickova@hzslk.cz . Do předmětu uveďte heslo soutěže "112" a v e-mailu uveďte své jméno, příjmení, bydliště, Vaši e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. Maximální velikost digitální fotografie by měla být 2 Mb.

Všichni tři autoři nejzdařilejších fotografií budou předem vyrozuměni e-mailem nebo telefonicky a zároveň uveřejněni na webových stránkách www.hzslk.cz, včetně tří vítězných fotografií.

Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s podmínkami uvedenými v Zákoně č.398/2006 Sb. (Autorský zákon) a dává svolení Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje a HZS ČR k využívání zaslaných fotografií k propagačním účelům.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov
Oddíl judo TSC Turnov hledá v říjnu nové naděje
Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT