Sportovní střelci poměřili síly na jubilejním Memoriálu Petra Šimonky

06.05.2017 11:12:51 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Sportovní střelci poměřili síly na jubilejním Memoriálu Petra Šimonky

Poslední dubnový pátek v Semilech patřil i tentokrát tradičnímu setkání válečných veteránů a mnoha dalších příznivců střeleckého sportu na v pořadí již X. ročníku Memoriálu ppor. Petra Šimonky.

Tuto střeleckou soutěž ve střelbě z armádních zbraní každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při nasazení v zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha.

Nad letošním ročníkem střelecké soutěže převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a zúčastnil se ho rekordní počet střelců nejen z Libereckého kraje, ale i z celé České republiky. Za zmínku stojí také fakt, že se do soutěže zapojuje stále více žen, letos jich ve startovním poli bylo celkem třicet. Na 180 střelců zápolilo ve stejných disciplínách jako v předešlých ročnících, tedy ve střelbě na stanovené terče z velkorážové pistole CZ P-09 a samopalu Sa-vz.58, osvědčených ručních zbraní z produkce České zbrojovky a.s., dlouhodobě nejdůležitějšího českého výrobce ručních palných zbraní.

Akci pořádali liberečtí váleční veteráni ve spolupráci s 31. plukem rchbo Liberec, se Svazem vojáků v záloze ČR, za finanční podpory Libereckého kraje a statutárních měst Liberec a Jablonec nad Nisou, s hlavním partnerem Česká zbrojovka Uherský Brod.

Klidnému průběhu celé akce a spokojenosti všech účastníků nemohlo zabránit ani nepříznivé chladné zimní počasí. I za těchto podmínek však mnozí střelci dosahovali vynikajících sportovních výsledků. Soutěž družstev a jednotlivců proběhla standardním způsobem, soutěžilo se podle pravidel Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na jeden terč na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách.

V silné konkurenci desítek vynikajících střelců si nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo KVZ KŽ Králův Dvůr ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek, které získalo celkem 832 bodů. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal válečný veterán pplk. v.z. Ing. Oldřich Přecechtěl z družstva Váleční veteráni Liberec s 286 body.

Zakončení soutěže a vyhlášení výsledků s dekorováním vítězů a předáním cen se uskutečnilo v Kulturním centru GOLF Semily za přítomnosti starostky města Semily Leny Mlejnkové, která také hned při ranním slavnostním zahajovacím nástupu všechny účastníky memoriálu v Semilech přivítala.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech se po roce opět střílelo na Memoriálu ppor. Petra Šimonky
Pevnou ruku poměřili střelci na semilském Memoriálu Petra Šimonky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT