Sportovní střelci poměřili síly na jubilejním Memoriálu Petra Šimonky

06.05.2017 11:12:51 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Sportovní střelci poměřili síly na jubilejním Memoriálu Petra Šimonky

Poslední dubnový pátek v Semilech patřil i tentokrát tradičnímu setkání válečných veteránů a mnoha dalších příznivců střeleckého sportu na v pořadí již X. ročníku Memoriálu ppor. Petra Šimonky.

Tuto střeleckou soutěž ve střelbě z armádních zbraní každoročně pořádá Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů ČR k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při nasazení v zahraničních misích přišli o život. Účastníci memoriálu uctili památku těchto padlých vojáků minutou ticha.

Nad letošním ročníkem střelecké soutěže převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a zúčastnil se ho rekordní počet střelců nejen z Libereckého kraje, ale i z celé České republiky. Za zmínku stojí také fakt, že se do soutěže zapojuje stále více žen, letos jich ve startovním poli bylo celkem třicet. Na 180 střelců zápolilo ve stejných disciplínách jako v předešlých ročnících, tedy ve střelbě na stanovené terče z velkorážové pistole CZ P-09 a samopalu Sa-vz.58, osvědčených ručních zbraní z produkce České zbrojovky a.s., dlouhodobě nejdůležitějšího českého výrobce ručních palných zbraní.

Akci pořádali liberečtí váleční veteráni ve spolupráci s 31. plukem rchbo Liberec, se Svazem vojáků v záloze ČR, za finanční podpory Libereckého kraje a statutárních měst Liberec a Jablonec nad Nisou, s hlavním partnerem Česká zbrojovka Uherský Brod.

Klidnému průběhu celé akce a spokojenosti všech účastníků nemohlo zabránit ani nepříznivé chladné zimní počasí. I za těchto podmínek však mnozí střelci dosahovali vynikajících sportovních výsledků. Soutěž družstev a jednotlivců proběhla standardním způsobem, soutěžilo se podle pravidel Svazu vojáků v záloze ČR. Z pistole se střílelo vstoje bez opory na dva terče ve vzdálenosti 25 metrů, ze samopalu opět vstoje bez opory na jeden terč na vzdálenost 50 metrů ve stanovených časových lhůtách.

V silné konkurenci desítek vynikajících střelců si nejlépe vedlo a zaslouženě získalo kromě jiných cen také putovní pohár Válečných veteránů Liberec družstvo KVZ KŽ Králův Dvůr ve složení Pavel Černohorský, Karel Šmíd a Stanislav Voříšek, které získalo celkem 832 bodů. Celkově nejlepším jednotlivcem se stal válečný veterán pplk. v.z. Ing. Oldřich Přecechtěl z družstva Váleční veteráni Liberec s 286 body.

Zakončení soutěže a vyhlášení výsledků s dekorováním vítězů a předáním cen se uskutečnilo v Kulturním centru GOLF Semily za přítomnosti starostky města Semily Leny Mlejnkové, která také hned při ranním slavnostním zahajovacím nástupu všechny účastníky memoriálu v Semilech přivítala.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech se po roce opět střílelo na Memoriálu ppor. Petra Šimonky
Pevnou ruku poměřili střelci na semilském Memoriálu Petra Šimonky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
Krajský přebor: Sedmihorky i Turnov berou výhry za tři body
Galerie V kotelně Jilemnice zahájí výstavu tří autorů
Semilský paroháč 2019 láká na pohádky, premiéry i Jaromíra Noska
Turnovské ženy nestačily v lize na Červený Kostelec

Nejčtenější články

10.10.: FOTO: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT