Srpnová Šťastná země ve znamení slamáku a koncertu kapely Kryštof

04.08.2014 10:05:30 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Radvánovice

Srpnová Šťastná země ve znamení slamáku a koncertu kapely Kryštof

Areál Šťastné země v Radvánovicích u Turnova patří v letní sezoně k nejnavštěvovanějším v Českém ráji. Desítky originálních prolézaček, skluzavek, houpaček a staveb z akátového dřeva lákají především děti a jejich rodiče. Nyní se tady připravují na vrchol letošní sezony v podobě slavností slámy a koncertu kapely Kryštof.

„V sobotu 9. srpna zahajujeme tradiční třítýdenní slavnosti slámy - Slamák 2014, a v neděli 24. srpna bude u nás vystupovat kapela Kryštof v čele s Richardem Krajčem," zve správce areálu Pavel Faltus. Slavnosti slámy se tady konají, co areál funguje, už nyní se mezi prolézačkami začínají objevovat slaměné postavy, různé stroje a zvířata. Letošní téma zní Svět Julese Verna, tak se můžeme těšit na opravdu zajímavé výtvory ze světa fantazie. Zatímco vloni areál z vyhlídky hlídal obrovský slaměný drak, letos to budou chobotnice, obří motýli, malí sloni, a hlavně replika parní lokomotivy v „životní" velikosti.

„Vyhlídka letos zůstane volná, bude tam jen velká skluzavka pro děti, a v září by se na jejím vrcholu mělo začít se stavbou repliky hradu Trosky, jak ji známe z dobových obrázků, tedy s dřevěným hradem mezi skalními věžemi. Bude to opravdu zajímavá atrakce v duchu výrobků Tomových parků, která bude připravena pro příští a další sezony," vysvětlil Faltus.

Hlavní pódium bude pro koncert přemístěno 

Loňský koncert Richarda Krajča a kapely Kryštof ve Štastné zemi<br />Autor: Pavel Charousek Druhou velkou srpnovou akcí bude koncert kapely Kryštof s Richardem Krajčem. Po loňské příjemné zkušenosti, kdy na vystoupení přišlo tři a půl tisíce lidí, pořadatelé přemýšlejí o přemístění hlavního pódia do údolí ke středověké vesničce a lidé by potom mohli pohodlně sedět na protilehlé stráni. „Vznikl by tak poměrně velký amfiteátr, který vstřebá i větší počet návštěvníků. Na koncert jsme připravili i speciální vstupné, dospělí zaplatí 160 a děti 100 korun, a když si vstupenku koupí v předprodeji u nás na pokladně nebo v síti Ticketpro, bude vstupenka platit pro vstup do areálu po celý víkend," upřesnil Pavel Faltus.

V době koncertu bude k dispozici pro zájemce i jedna z letošních novinek - už od příjezdové komunikace jsou vidět nezaměnitelné špičky indiánských týpí. V nové vesničce budete moci přenocovat a vyzkoušet si tak život indiánů na Divokém západě. S novinkami to ale není zdaleka všechno.

V rámci Slamáku je zde připraveno plodinové bludiště v technickém konopí na ploše 40 x 40 metrů s vyšlapanými cestičkami a originálními sochařskými díly výtvarnice Aleny Novotné. Funguje také středověká vesnička, babiččina zahrádka s léčivými bylinami i ukázka chovu domácích zvířat, což je přínosné hlavně pro městské děti. Ve stodole ve vstupní části areálu je připravována nová expozice koster našich i exotických zvířat ze soukromých sbírek.

Lákadlem je i nedávno otevřené lanové centrum

Lanové centrum ve Šťastné zemi<br />Autor: Pavel Charousek Na jaře bylo ve Šťastné zemi otevřeno lanové centrum. Jedná se o jedno z největších lanových center v republice!

K dispozici je tady téměř 350 metrů lanových tratí, nejvyšší místo nad roklí měří 16 metrů. Mezi jednotlivými hnízdy umístěnými na stromech je celkem 24 úseků, lanovka nad roklí je dlouhá 35 metrů. To jsou jen základní fakta tohoto navýsost adrenalinového zážitku. Nejlépe je si to všechno vyzkoušet. Až do konce prázdnin je lanové centrum k dispozici denně od 10 do 19 hodin, vše probíhá pod dohledem zkušených instruktorů.

Do lanového centra se budete moci vydat také v září o víkendech, nebo se můžete objednat. Nové lanové centrum je rozděleno na část pro děti a část pro dospělé, kdy i část určenou dětem si mohou dospělí vyzkoušet, aby potom věděli, co je čeká v korunách stromů. Každý zájemce nejdříve projde krátkým instruktážním kurzem a poté se do areálu vydá s instruktorem. Samozřejmostí jsou horolezecké sedáky i jištění v závěsu na dvou karabinách pro maximální bezpečnost.

Na lanové centrum volně navazuje naučná stezka Geopark Českého ráje, která byla v dolní části Šťastné země otevřena v roce 2009. Odborníky je hodnocena jako jedna z nejlepších interaktivních naučných stezek v republice.

Šťastná země je o prázdninách otevřena denně od 9 do 20 hodin. Standardní cena vstupného je v hlavní sezoně 100 Kč. Za doprovodné služby a občerstvení se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč).

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Ve Šťastné zemi otevřeli nové lanové centrum

Šťastná země se chystá na velký koncert a pálení loňských soch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí
Volejbalistky Turnova slaví další výhru proti Liberci

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT