Srpnová Šťastná země ve znamení slamáku a koncertu kapely Kryštof

04.08.2014 10:05:30 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Radvánovice

Srpnová Šťastná země ve znamení slamáku a koncertu kapely Kryštof

Areál Šťastné země v Radvánovicích u Turnova patří v letní sezoně k nejnavštěvovanějším v Českém ráji. Desítky originálních prolézaček, skluzavek, houpaček a staveb z akátového dřeva lákají především děti a jejich rodiče. Nyní se tady připravují na vrchol letošní sezony v podobě slavností slámy a koncertu kapely Kryštof.

„V sobotu 9. srpna zahajujeme tradiční třítýdenní slavnosti slámy - Slamák 2014, a v neděli 24. srpna bude u nás vystupovat kapela Kryštof v čele s Richardem Krajčem," zve správce areálu Pavel Faltus. Slavnosti slámy se tady konají, co areál funguje, už nyní se mezi prolézačkami začínají objevovat slaměné postavy, různé stroje a zvířata. Letošní téma zní Svět Julese Verna, tak se můžeme těšit na opravdu zajímavé výtvory ze světa fantazie. Zatímco vloni areál z vyhlídky hlídal obrovský slaměný drak, letos to budou chobotnice, obří motýli, malí sloni, a hlavně replika parní lokomotivy v „životní" velikosti.

„Vyhlídka letos zůstane volná, bude tam jen velká skluzavka pro děti, a v září by se na jejím vrcholu mělo začít se stavbou repliky hradu Trosky, jak ji známe z dobových obrázků, tedy s dřevěným hradem mezi skalními věžemi. Bude to opravdu zajímavá atrakce v duchu výrobků Tomových parků, která bude připravena pro příští a další sezony," vysvětlil Faltus.

Hlavní pódium bude pro koncert přemístěno 

Loňský koncert Richarda Krajča a kapely Kryštof ve Štastné zemi<br />Autor: Pavel Charousek Druhou velkou srpnovou akcí bude koncert kapely Kryštof s Richardem Krajčem. Po loňské příjemné zkušenosti, kdy na vystoupení přišlo tři a půl tisíce lidí, pořadatelé přemýšlejí o přemístění hlavního pódia do údolí ke středověké vesničce a lidé by potom mohli pohodlně sedět na protilehlé stráni. „Vznikl by tak poměrně velký amfiteátr, který vstřebá i větší počet návštěvníků. Na koncert jsme připravili i speciální vstupné, dospělí zaplatí 160 a děti 100 korun, a když si vstupenku koupí v předprodeji u nás na pokladně nebo v síti Ticketpro, bude vstupenka platit pro vstup do areálu po celý víkend," upřesnil Pavel Faltus.

V době koncertu bude k dispozici pro zájemce i jedna z letošních novinek - už od příjezdové komunikace jsou vidět nezaměnitelné špičky indiánských týpí. V nové vesničce budete moci přenocovat a vyzkoušet si tak život indiánů na Divokém západě. S novinkami to ale není zdaleka všechno.

V rámci Slamáku je zde připraveno plodinové bludiště v technickém konopí na ploše 40 x 40 metrů s vyšlapanými cestičkami a originálními sochařskými díly výtvarnice Aleny Novotné. Funguje také středověká vesnička, babiččina zahrádka s léčivými bylinami i ukázka chovu domácích zvířat, což je přínosné hlavně pro městské děti. Ve stodole ve vstupní části areálu je připravována nová expozice koster našich i exotických zvířat ze soukromých sbírek.

Lákadlem je i nedávno otevřené lanové centrum

Lanové centrum ve Šťastné zemi<br />Autor: Pavel Charousek Na jaře bylo ve Šťastné zemi otevřeno lanové centrum. Jedná se o jedno z největších lanových center v republice!

K dispozici je tady téměř 350 metrů lanových tratí, nejvyšší místo nad roklí měří 16 metrů. Mezi jednotlivými hnízdy umístěnými na stromech je celkem 24 úseků, lanovka nad roklí je dlouhá 35 metrů. To jsou jen základní fakta tohoto navýsost adrenalinového zážitku. Nejlépe je si to všechno vyzkoušet. Až do konce prázdnin je lanové centrum k dispozici denně od 10 do 19 hodin, vše probíhá pod dohledem zkušených instruktorů.

Do lanového centra se budete moci vydat také v září o víkendech, nebo se můžete objednat. Nové lanové centrum je rozděleno na část pro děti a část pro dospělé, kdy i část určenou dětem si mohou dospělí vyzkoušet, aby potom věděli, co je čeká v korunách stromů. Každý zájemce nejdříve projde krátkým instruktážním kurzem a poté se do areálu vydá s instruktorem. Samozřejmostí jsou horolezecké sedáky i jištění v závěsu na dvou karabinách pro maximální bezpečnost.

Na lanové centrum volně navazuje naučná stezka Geopark Českého ráje, která byla v dolní části Šťastné země otevřena v roce 2009. Odborníky je hodnocena jako jedna z nejlepších interaktivních naučných stezek v republice.

Šťastná země je o prázdninách otevřena denně od 9 do 20 hodin. Standardní cena vstupného je v hlavní sezoně 100 Kč. Za doprovodné služby a občerstvení se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč).

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Ve Šťastné zemi otevřeli nové lanové centrum

Šťastná země se chystá na velký koncert a pálení loňských soch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT