Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18 200 Kč

18.07.2020 10:10:28 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18 200 Kč

Krevní plazma je součástí krve, které nám proudí v těle 4-6 litrů. Z toho přibližně polovinu (2,8-3,5 litru) tvoří krevní plazma. Je to část krve, která je nepostradatelná při výrobě léků, ale také pro léčbu pacientů v nemocnicích.

Krevní plazmu může darovat jakýkoliv zdravý dárce, který se pro odběr rozhodne, je mu od 18 do 65 let, váží alespoň 50 kg, projde vstupní prohlídkou a kontrolním odběrem vzorku krve. Dárcovství celé krve je možné provádět nejvýše 2-3 x ročně z toho důvodu, že se odebírají v rámci celé krve i červené krvinky, které potřebují dostatečný čas na svoji obnovu/doplnění.

Při odběru krevní plazmy se však červené krvinky z těla dárce neodeberou, tudíž není potřeba čas pro jejich regeneraci a odběry plazmy lze realizovat každých 14 dní, neboť plazma se v těle obnovuje velmi rychle.

Jelikož krevní plazmy je pro přípravu léčiv potřeba značné množství a od každého dárce jí lze separovat jen určité množství, je potřeba mít co nejvyšší počet dárců pro zabezpeční přípravy léčiv z ní vyráběných.

Odebraná krevní plazma se nepodává potřebným jedincům formou tranfuze z tzv. krevních konzerv, k tomu slouží klasické odběry celé krve. Z odebrané krevní plazmy se vyrábí léky a také se podává nemocným pacientům v nemocnicích.

Aby bylo možné získávat plazmu od více dárců, vznikají v posledních letech nová odběrová centra i v okresních městech. Nyní se k nim hrdě může přihlásit i město Jablonec nad Nisou.

Každý dárce, který by měl zájem plazmu darovat projde na začátku registrací a kontrolním odběrem krve. Po vyhodnocení výsledků se může přistoupit k samotnému odběru, který trvá 45-60 minut, během něhož je odebráno 650-890 ml krevní plazmy dle hmotnosti dárce.

Dárcovství plazmy musí být ze zákona darováním neplaceným a dobrovolným. Nicméně odběrová centra chtějí poděkovat dárcům za jejich ochotu přijít darovat plazmu a mají zároveň legislativní možnost poskytovat kompenzační příspěvek za ztrátu času, dopravu, apod.

Společnost Amber Plasma poskytuje v Jablonci nad Nisou za 1 odběr maximální možný kompenzační příspěvek ve výši 700 Kč a dále různé dárky, například vitamíny, slevy v partnerských lékárnách či slevy na zdravou výživu, sportovní vyžití, apod. Za samotnou registraci nového dárce je 200 Kč, které jsou vyplaceny k již zmíněným 700 Kč v rámci prvního odběru plazmy.

Jelikož krevní plazmu lze zcela bezpečně o debírat až 2 x měsíčně, pak v celoročním pohledu se již jedná o zajímavé množství odměn a kompenzací, které ve finančním vyjádření mohou za rok dosáhnout až 18 200 Kč.

Další odměnu, konkrétně 500 Kč, může získat stávající dárce už jen samotným doporučením nového dárce, která je vyplacena ve chvíli, kdy doporučený absolvuje alespoň 2 úspěšné odběry.

Neméně důležitý je také pocit z dobré věci, zodpovědnosti a solidarity vůči okolní společnosti, neboť dárcovství krevní plazmy je nanejvýš prospěšná a potřebná činnost, která ovlivňuje zdraví těch, kteří to potřebují. Důležité je, že dárcům se neodebírají z těla krvinky, i proto je možné absolvovat odběr krevní plazmy mnohem častěji než odběr celé krve, který je však naprosto stejně důležitý a potřebný.

Dárcem krevní plazmy se může stát kdokoliv od 18 do 65 let věku s váhou nad 50 kg, který je ochoten věnovat 45 - 60 minut svého času pro záchranu lidských životů a zdraví ostatních.

Pokud se tedy chcete přidat mezi hrdé dárce této nenahraditelné složky krve, objednejte se v novém Odběrovém centru Amber Plasma v pasáži Horymír v centru Příbrami. Uděláte tak něco pozitivního pro sebe i celou společnost. Více informací naleznete také na www.amberplasma.com nebo https://www.facebook.com/AmberPlasma/

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT