Staročeské řemeslnické trhy se letos v Turnově bohužel neuskuteční

02.02.2018 11:23:02 | Autor: Marcela Beranová a Vladimíra Jakouběová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Staročeské řemeslnické trhy se letos v Turnově bohužel neuskuteční

Konečné rozhodnutí o zrušení staročeských řemeslnických trhů v Turnově padlo ve středu 31. ledna na jednání se zástupci Krajského úřadu v Liberci a města Turnov. Důvodem jsou pokračující práce na výstavbě Horolezecké expozice a nedokončená následná rekonstrukce komunikací v městském parku.

Rozhodnutí hlavního pořadatele Spolku přátel Muzea Českého ráje a spolupořadatele Muzea Českého ráje v Turnově nebylo vůbec jednoduché, ale za stávajících podmínek se tato významná akce v zavedeném formátu nedá uskutečnit. Stav komunikací v parku je z důvodu využívání těžkou technikou poničen natolik, že nejsme schopni zajistit hladký a bezbariérový průběh akce a zajistit odpovídající zázemí jak pro řemeslníky, tak pro návštěvníky.

Zvažovány byly i možnosti přesunutí trhů na jiné místo. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli tuto akci raději nepořádat, neboť jedinečnost spočívá právě v atmosféře, kterou poskytuje prostředí městského parku a areálu muzea, kde dochází k propojení aktivit trhů a muzea. Z důvodu výstavby Horolezecké expozice by v letošním roce ubyla také jedna scéna, která je další důležitou součástí celku této akce. Neutěšené prostředí u muzea a Kamenářského domu rozhodnutí nepořádat letošní ročník Staročeských řemeslnických trhů už jenom uzavírá.

Neradi bychom ubírali na kvalitě, a způsobili tak zavedené značce Staročeský řemeslnických trhů špatné jméno, které by s touto akcí mohlo jít dál.

Celou situaci jsme konzultovali nejenom s vedením kraje a města, ale také s některými řemeslníky, kteří se již několik měsíců dotazují na účast a situaci kolem letošního ročníku. Společně jsme řešili, jak v této situaci postupovat. Většina z nich změnu místa konání trhů nebrala jako dobré řešení a přikláněla se k variantě zrušení celé akce. Rozhodnutí bylo více méně jednoznačné. Nechceme, aby řemeslnické trhy ztratily v očích veřejnosti i v očích řemeslníků dobré jméno, kredit a uznání, které si za uplynulé ročníky vybudovaly.

Už dnes můžeme říci, že příští rok se Staročeské řemeslnické trhy v Turnově opět uskuteční. Naší snahou bude připravit jubilejní 25. ročník tak, aby byli všichni návštěvníci i účastníci maximálně spokojeni. V roce 2019 bude městský park po rekonstrukci, bude dokončena stavba nové stálé expozice Horolezectví, bude zcela nově zrekonstruováno atrium muzea s příjemným zázemím pro diváky, upravena bude také zahrada u Kamenářského domu.

Snad nám veřejnost odpustí tuto velkou změnu v kalendáři akcí roku 2018. Těšíme se, že se opět shledáme na Staročeských řemeslnických trzích v Turnově v sobotu a neděli 25. a 26. května 2019.

Za Spolek přátel Muzea Českého ráje v Turnově Marcela Beranová, DiS., předsedkyně spolku a PhDr. Vladimíra Jakouběová, jednatelka spolku a ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvoudenní festival řemesel, hudby a divadla opět po roce přivítá Turnov
Městské slavnosti v Turnově byly rekordní i sváteční
Poslední květnový víkend se v Turnově konají Staročeské řemeslnické trhy
Turnov o víkendu oživí podvacáté Staročeské řemeslnické trhy
Staročeské trhy lákají do Turnova návštěvníky za řemeslem i zábavou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
07.07.: Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
07.07.: Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT