Staročeské řemeslnické trhy se letos v Turnově bohužel neuskuteční

02.02.2018 11:23:02 | Autor: Marcela Beranová a Vladimíra Jakouběová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Staročeské řemeslnické trhy se letos v Turnově bohužel neuskuteční

Konečné rozhodnutí o zrušení staročeských řemeslnických trhů v Turnově padlo ve středu 31. ledna na jednání se zástupci Krajského úřadu v Liberci a města Turnov. Důvodem jsou pokračující práce na výstavbě Horolezecké expozice a nedokončená následná rekonstrukce komunikací v městském parku.

Rozhodnutí hlavního pořadatele Spolku přátel Muzea Českého ráje a spolupořadatele Muzea Českého ráje v Turnově nebylo vůbec jednoduché, ale za stávajících podmínek se tato významná akce v zavedeném formátu nedá uskutečnit. Stav komunikací v parku je z důvodu využívání těžkou technikou poničen natolik, že nejsme schopni zajistit hladký a bezbariérový průběh akce a zajistit odpovídající zázemí jak pro řemeslníky, tak pro návštěvníky.

Zvažovány byly i možnosti přesunutí trhů na jiné místo. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli tuto akci raději nepořádat, neboť jedinečnost spočívá právě v atmosféře, kterou poskytuje prostředí městského parku a areálu muzea, kde dochází k propojení aktivit trhů a muzea. Z důvodu výstavby Horolezecké expozice by v letošním roce ubyla také jedna scéna, která je další důležitou součástí celku této akce. Neutěšené prostředí u muzea a Kamenářského domu rozhodnutí nepořádat letošní ročník Staročeských řemeslnických trhů už jenom uzavírá.

Neradi bychom ubírali na kvalitě, a způsobili tak zavedené značce Staročeský řemeslnických trhů špatné jméno, které by s touto akcí mohlo jít dál.

Celou situaci jsme konzultovali nejenom s vedením kraje a města, ale také s některými řemeslníky, kteří se již několik měsíců dotazují na účast a situaci kolem letošního ročníku. Společně jsme řešili, jak v této situaci postupovat. Většina z nich změnu místa konání trhů nebrala jako dobré řešení a přikláněla se k variantě zrušení celé akce. Rozhodnutí bylo více méně jednoznačné. Nechceme, aby řemeslnické trhy ztratily v očích veřejnosti i v očích řemeslníků dobré jméno, kredit a uznání, které si za uplynulé ročníky vybudovaly.

Už dnes můžeme říci, že příští rok se Staročeské řemeslnické trhy v Turnově opět uskuteční. Naší snahou bude připravit jubilejní 25. ročník tak, aby byli všichni návštěvníci i účastníci maximálně spokojeni. V roce 2019 bude městský park po rekonstrukci, bude dokončena stavba nové stálé expozice Horolezectví, bude zcela nově zrekonstruováno atrium muzea s příjemným zázemím pro diváky, upravena bude také zahrada u Kamenářského domu.

Snad nám veřejnost odpustí tuto velkou změnu v kalendáři akcí roku 2018. Těšíme se, že se opět shledáme na Staročeských řemeslnických trzích v Turnově v sobotu a neděli 25. a 26. května 2019.

Za Spolek přátel Muzea Českého ráje v Turnově Marcela Beranová, DiS., předsedkyně spolku a PhDr. Vladimíra Jakouběová, jednatelka spolku a ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvoudenní festival řemesel, hudby a divadla opět po roce přivítá Turnov
Městské slavnosti v Turnově byly rekordní i sváteční
Poslední květnový víkend se v Turnově konají Staročeské řemeslnické trhy
Turnov o víkendu oživí podvacáté Staročeské řemeslnické trhy
Staročeské trhy lákají do Turnova návštěvníky za řemeslem i zábavou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka
V turnovské knihovně pořádali Den pro dětskou knihu

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT