Starosta Turnova rozmlouval s občany na Výšince

21.10.2016 21:55:37 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova rozmlouval s občany na Výšince

Starosta Turnova Tomáš Hocke zavítal ve středu 12. října za obyvateli na Výšinku, kde v rámci Zdravého města a MA21 diskutoval o zdejších problémech.

Na říjnové setkání se vydal starosta Tomáš Hocke na Výšinku, kde v prostorách DPS v Granátové ulici diskutoval s obyvateli. Hned v úvodu setkání připravili místní občané starostovi velkolepé přivítání v podobě květiny a krásného dortu ve tvaru podkovy pro štěstí. Starosta vše s díky přijal a představil účastníkům novinky nejen z Výšinky, ale z celého Turnova.

Zhruba tři desítky občanů naslouchalo novinkám, které se za poslední rok udály v jejich lokalitě. Příkladným plněním požadavků se stalo například vodorovné značení křižovatky u Gymnázia Turnov nebo označení chodníku pro pěší před d. u. v. Granát. Z větších investic do domova s pečovatelskou službou musíme také zmínit výměnu výtahů, která se uskutečnila v dubnu tohoto roku a stála neuvěřitelných 2,71 milionu korun. Bohužel se za poslední rok nepovedly splnit všechny požadavky místních obyvatel, a tak prozatím musí dále čekat na autobusovou zastávku. Starosta však s nadějí řekl, že se již zpracovává studie.

Diskuse byla zahájena k podzimu se hodícímu ekologickému tématu, výsadby a kácení stromů. Mezi jedním z požadavků bylo pokácení a výměna lámajících se akátů. Jiným byť také ekologickým tématem jsou místa a nádoby na tříděný a směsný odpad. Z řad obyvatel Výšinky vzešly náměty na změnu míst některých popelnic. Tímto jednoduchým a levným způsobem se zajistí větší počet parkovacích míst i bezpečnější přístup k nádobám na odpad. Díky interakci dalších obyvatel se také přišlo na chybějící kontejner na papír v jiné části sídliště.

Sídliště na Výšince se také potýká, jako jiné lokality, s problémem parkování a špatným stavem komunikací a chodníků pro pěší. Starosta přiznal, že stav komunikací je někdy nepříliš vhodný, ale vše záleží na množství financí, které jsou na to možné použít. „V letošním roce jsme se na opravy chodníků trochu zaměřili. I když bych chtěl více, tak musíme spravedlivě opravovat všechny lokality města. Tady se nám podařilo opravit hlavní chodník vedoucí pod samoobsluhou a další kus vedoucí od obchodu dolů," uvedl starosta. K chodníkům patří i místa odpočinku, které by hlavně senioři velice ocenili. Z tohoto důvodu vznesli požadavek na umístění pár laviček po sídlišti, které by mohly sloužit k oddechu při zdravotních procházkách. K závěru se starosta vydal s obyvateli do terénu, kde mu účastníci přesně ukázali místa pro zlepšení.

Starosta občany pozval také na plánované akce, které se uskuteční ke konci října. V den státního svátku 28. října proběhnou v Turnově oslavy státnosti spojené se dnem otevřených dveří Technických služeb Turnov, které letos slaví 20 let od svého vzniku. Kromě společenských aktivit města a dalších organizací jsou všichni nejen z Výšinky zváni na veřejnou diskusi, kde se bude utvářet takzvané desatero problémů města Turnova. „Nebojte se projevit svůj názor a přijďte utvářet naše město," vyzval občany starosta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova zavítal na setkání s obyvateli Nudvojovic
Starosta Turnova diskutoval s občany na Malém Rohozci
Starosta Turnova se setkal s občany Bukoviny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil
I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
Neznámý pachatel zabil osm kriticky ohrožených mihulí potočních
O prázdninách se vydejte za kozím sýrem či výrobou papíru
Kraj umožňuje obcím bezplatně používat elektronickou spisovou službu

Nejčtenější články

13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT