Starosta Turnova rozmlouval s občany na Výšince

21.10.2016 21:55:37 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova rozmlouval s občany na Výšince

Starosta Turnova Tomáš Hocke zavítal ve středu 12. října za obyvateli na Výšinku, kde v rámci Zdravého města a MA21 diskutoval o zdejších problémech.

Na říjnové setkání se vydal starosta Tomáš Hocke na Výšinku, kde v prostorách DPS v Granátové ulici diskutoval s obyvateli. Hned v úvodu setkání připravili místní občané starostovi velkolepé přivítání v podobě květiny a krásného dortu ve tvaru podkovy pro štěstí. Starosta vše s díky přijal a představil účastníkům novinky nejen z Výšinky, ale z celého Turnova.

Zhruba tři desítky občanů naslouchalo novinkám, které se za poslední rok udály v jejich lokalitě. Příkladným plněním požadavků se stalo například vodorovné značení křižovatky u Gymnázia Turnov nebo označení chodníku pro pěší před d. u. v. Granát. Z větších investic do domova s pečovatelskou službou musíme také zmínit výměnu výtahů, která se uskutečnila v dubnu tohoto roku a stála neuvěřitelných 2,71 milionu korun. Bohužel se za poslední rok nepovedly splnit všechny požadavky místních obyvatel, a tak prozatím musí dále čekat na autobusovou zastávku. Starosta však s nadějí řekl, že se již zpracovává studie.

Diskuse byla zahájena k podzimu se hodícímu ekologickému tématu, výsadby a kácení stromů. Mezi jedním z požadavků bylo pokácení a výměna lámajících se akátů. Jiným byť také ekologickým tématem jsou místa a nádoby na tříděný a směsný odpad. Z řad obyvatel Výšinky vzešly náměty na změnu míst některých popelnic. Tímto jednoduchým a levným způsobem se zajistí větší počet parkovacích míst i bezpečnější přístup k nádobám na odpad. Díky interakci dalších obyvatel se také přišlo na chybějící kontejner na papír v jiné části sídliště.

Sídliště na Výšince se také potýká, jako jiné lokality, s problémem parkování a špatným stavem komunikací a chodníků pro pěší. Starosta přiznal, že stav komunikací je někdy nepříliš vhodný, ale vše záleží na množství financí, které jsou na to možné použít. „V letošním roce jsme se na opravy chodníků trochu zaměřili. I když bych chtěl více, tak musíme spravedlivě opravovat všechny lokality města. Tady se nám podařilo opravit hlavní chodník vedoucí pod samoobsluhou a další kus vedoucí od obchodu dolů," uvedl starosta. K chodníkům patří i místa odpočinku, které by hlavně senioři velice ocenili. Z tohoto důvodu vznesli požadavek na umístění pár laviček po sídlišti, které by mohly sloužit k oddechu při zdravotních procházkách. K závěru se starosta vydal s obyvateli do terénu, kde mu účastníci přesně ukázali místa pro zlepšení.

Starosta občany pozval také na plánované akce, které se uskuteční ke konci října. V den státního svátku 28. října proběhnou v Turnově oslavy státnosti spojené se dnem otevřených dveří Technických služeb Turnov, které letos slaví 20 let od svého vzniku. Kromě společenských aktivit města a dalších organizací jsou všichni nejen z Výšinky zváni na veřejnou diskusi, kde se bude utvářet takzvané desatero problémů města Turnova. „Nebojte se projevit svůj názor a přijďte utvářet naše město," vyzval občany starosta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova zavítal na setkání s obyvateli Nudvojovic
Starosta Turnova diskutoval s občany na Malém Rohozci
Starosta Turnova se setkal s občany Bukoviny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V turnovském Mašově dokončují nový chodník
Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
Semilská hasičská družstva mládeže v Soptíku 2018
Oslavy státního svátku 28. října proběhnou i v Turnově

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT