Starosta Turnova se setkal s občany z Výšinky

24.04.2019 17:49:42 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova se setkal s občany z Výšinky

Minulý týden proběhlo v DPS na Výšince Setkání s turnovským starostou. Tomáš Hocke přiblížil občanům aktuální investiční akce ve městě, poté se zaměřil na plány do budoucna přímo v lokalitě Výšinka.

Jako první starosta Turnova popsal dopravní stavby, a to rekonstrukci ulice Nádražní a silnice II/610. Nezapomněl zmínit také připravovanou opravu mostu přes Jizeru, při které by měla být svedena doprava do jednoho jízdního pruhu.

Následovaly informace o velkých stavbách jakou je například výstavba Alzeheimer centra (začátek 1. května). Prvního dubna již odstartovala výstavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko. Z rekonstrukcí budov zmínil Tomáš Hocke opravy na školských zařízeních.

Ve výčtu akcí se dostal až k opravě DPS na Výšince, jehož zateplení a oprava fasády se postupně připravují. Ve fázi projekčních příprav je revitalizace sídliště na Výšince, na které se přesune pozornost po dokončení úprav na sídlišti u nádraží (Turnov 2).

V lokalitě Výšinky město vyhlásilo výběrové řízení na prodej části pozemku parc. č. 1660/1 o výměře části cca 4234m2. Předpokládá se, že by zde měly vyrůst bytové domy. Výběrové řízení trvá do 17. června 2019, více informací je na úřední desce a webových stránkách města.

Mezi podněty občanů zazněly návrhy na dětské hřiště pro starší děti, dále obyvatelé Výšinky volali po parkovacích místech a stěžovali si na kolemjedoucí auta, ze kterých lidé vyhazují do jejich popelnic odpad.

Lidé upozornili také na autovraky, které stojí v sídlišti třeba půl roku. Starosta Turnova vyzval místní občany ke spolupráci a poslání fotografií, aby mohl záležitost řešit s městskou policií. Obyvatelé poukazovali i na rušení nočního klidu mladou generací a problém lidí bez domova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova se setkal s občany z centra města
Setkání zástupců partnerských měst Turnova proběhlo v Niesky
Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči
Proběhlo setkání starosty s občany Turnova II
Starosta Turnova ocenil výherce fotosoutěže ke 100. výročí republiky
Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
FOTO: Otevření nové knihovny v Železném Brodě lákalo
Ve Studenci pořádají masopustní šibřinky i dětský ples
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. února
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

19.02.: Spolujezdec opilého řidiče nabídl policistům úplatek, skončil v cele
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT