Starosta Turnova se setkal s občany z Výšinky

24.04.2019 17:49:42 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova se setkal s občany z Výšinky

Minulý týden proběhlo v DPS na Výšince Setkání s turnovským starostou. Tomáš Hocke přiblížil občanům aktuální investiční akce ve městě, poté se zaměřil na plány do budoucna přímo v lokalitě Výšinka.

Jako první starosta Turnova popsal dopravní stavby, a to rekonstrukci ulice Nádražní a silnice II/610. Nezapomněl zmínit také připravovanou opravu mostu přes Jizeru, při které by měla být svedena doprava do jednoho jízdního pruhu.

Následovaly informace o velkých stavbách jakou je například výstavba Alzeheimer centra (začátek 1. května). Prvního dubna již odstartovala výstavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko. Z rekonstrukcí budov zmínil Tomáš Hocke opravy na školských zařízeních.

Ve výčtu akcí se dostal až k opravě DPS na Výšince, jehož zateplení a oprava fasády se postupně připravují. Ve fázi projekčních příprav je revitalizace sídliště na Výšince, na které se přesune pozornost po dokončení úprav na sídlišti u nádraží (Turnov 2).

V lokalitě Výšinky město vyhlásilo výběrové řízení na prodej části pozemku parc. č. 1660/1 o výměře části cca 4234m2. Předpokládá se, že by zde měly vyrůst bytové domy. Výběrové řízení trvá do 17. června 2019, více informací je na úřední desce a webových stránkách města.

Mezi podněty občanů zazněly návrhy na dětské hřiště pro starší děti, dále obyvatelé Výšinky volali po parkovacích místech a stěžovali si na kolemjedoucí auta, ze kterých lidé vyhazují do jejich popelnic odpad.

Lidé upozornili také na autovraky, které stojí v sídlišti třeba půl roku. Starosta Turnova vyzval místní občany ke spolupráci a poslání fotografií, aby mohl záležitost řešit s městskou policií. Obyvatelé poukazovali i na rušení nočního klidu mladou generací a problém lidí bez domova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova se setkal s občany z centra města
Setkání zástupců partnerských měst Turnova proběhlo v Niesky
Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči
Proběhlo setkání starosty s občany Turnova II
Starosta Turnova ocenil výherce fotosoutěže ke 100. výročí republiky
Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!
Skvělé výhry turnovských basketbalistů v Náchodě a Trutnově
V pořadí již čtvrté Zpívání mezi betlémy chystají v lomnickém muzeu
Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT