Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

04.07.2018 10:52:22 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

Ve středu 20. června 2018 proběhlo v mašovské hasičské zbrojnici další pravidelné setkání starosty Turnova s obyvateli. Na setkání za krásného slunečného počasí dorazila zhruba dvacítka obyvatel, kterým v úvodu setkání starosta Tomáš Hocke poděkoval a představil aktuální dění ve městě.

Starosta uvedl dlouhý výčet rozběhnutých staveb na území města. Jako nejvíce omezující vnímají mnohdy obyvatelé dopravní stavby, kterých je v Turnově poměrně hodně. Kromě dopravních staveb s Palackého ulicí či Nádražní ulicí představil starosta stavby, které pro-běhnou v průběhu letních měsíců. Mezi těmito stavbami pravidelně dominují opravy a úpravy ve školních zařízeních, ale také opravy a budování kotelen v budovách města.

V další části setkání se starosta zaměřil na rekapitulaci požadavků z minulých setkání. Na požadavcích se usilovně pracovalo a díky tomu, mohl starosta představit blížící se stavbu chodníku v Sobotecké ulici směřující na Kalužník. Předání této stavby do rukou zhotovitele se uskutečnilo během měsíce června a samotné práce by se měly rozeběhnout v zhruba v půlce července. Stavba je rozpočtovaná na cca 5,5 milionu korun a měla by být ukončena v půlce října. Nejdražší na této stavbě není paradoxně chodník, ale práce na zatrubnění dešťových vod a umístění veřejného osvětlení. V projektu tohoto chodníku bude také bezpečnější řešení pro pěší u autobusové zastávky, kterou využívají děti směřující do mašovské školy.

V Mašově je dlouho žádaný také druhý chodník, který by vedl směrem na náves. Město Turnov v tuto chvíli nemá finance na realizaci tohoto chodníku, ale pokouší se získat prostředky s pomocí dotace. Vyjádření o možném čerpání těchto finančních zdrojů by mělo být k dispozici v průběhu příštího měsíce. Obyvatelé na setkání byli starostou ubezpečeni, že o výsledku čerpání dotačních prostředků budou informováni.

Jedním z dlouhodobě zásadních témat v Mašově je místní základní škola. Projekt místní školy byl projektován dle požadavků obyvatel a ředitelky školy. Projekt se však ukázal velice finančně náročný, a to v hodnotě 50 mil. korun. Zastupitelstvo města do mašovské školy investovat chce, avšak poskytlo starostovi na realizaci školy finance v maximální výši 35 mil. Kč.

Mimo hlavní témata setkání se řešily další podněty obyvatel, mezi kterými byl například požadavek na vývěsní plochu pro parte či žádost na prověření dopravního značení jedné ulice nad návsí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci
Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projednávání návrhu nové zonace KRNAP se těší zájmu veřejnosti
V Příkrém u Semil hořel v noci rodinný dvojdomek
O Albánii bude cestovatelka Bičíková vyprávět i v Benešově u Semil
K rozhodnutí soudu: Kdo ochrání záchranáře?
Promítání o Peru a Bolívii bude probíhat v Cafe Terasy

Nejčtenější články

18.02.: Rekonstrukci silnice chystají v Roztokách u Jilemnice i Železném Brodě
18.02.: Cenu města Semily za rok 2018 obdrželi Lenka Holubičková a KČT
17.02.: Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT