Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

04.07.2018 10:52:22 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

Ve středu 20. června 2018 proběhlo v mašovské hasičské zbrojnici další pravidelné setkání starosty Turnova s obyvateli. Na setkání za krásného slunečného počasí dorazila zhruba dvacítka obyvatel, kterým v úvodu setkání starosta Tomáš Hocke poděkoval a představil aktuální dění ve městě.

Starosta uvedl dlouhý výčet rozběhnutých staveb na území města. Jako nejvíce omezující vnímají mnohdy obyvatelé dopravní stavby, kterých je v Turnově poměrně hodně. Kromě dopravních staveb s Palackého ulicí či Nádražní ulicí představil starosta stavby, které pro-běhnou v průběhu letních měsíců. Mezi těmito stavbami pravidelně dominují opravy a úpravy ve školních zařízeních, ale také opravy a budování kotelen v budovách města.

V další části setkání se starosta zaměřil na rekapitulaci požadavků z minulých setkání. Na požadavcích se usilovně pracovalo a díky tomu, mohl starosta představit blížící se stavbu chodníku v Sobotecké ulici směřující na Kalužník. Předání této stavby do rukou zhotovitele se uskutečnilo během měsíce června a samotné práce by se měly rozeběhnout v zhruba v půlce července. Stavba je rozpočtovaná na cca 5,5 milionu korun a měla by být ukončena v půlce října. Nejdražší na této stavbě není paradoxně chodník, ale práce na zatrubnění dešťových vod a umístění veřejného osvětlení. V projektu tohoto chodníku bude také bezpečnější řešení pro pěší u autobusové zastávky, kterou využívají děti směřující do mašovské školy.

V Mašově je dlouho žádaný také druhý chodník, který by vedl směrem na náves. Město Turnov v tuto chvíli nemá finance na realizaci tohoto chodníku, ale pokouší se získat prostředky s pomocí dotace. Vyjádření o možném čerpání těchto finančních zdrojů by mělo být k dispozici v průběhu příštího měsíce. Obyvatelé na setkání byli starostou ubezpečeni, že o výsledku čerpání dotačních prostředků budou informováni.

Jedním z dlouhodobě zásadních témat v Mašově je místní základní škola. Projekt místní školy byl projektován dle požadavků obyvatel a ředitelky školy. Projekt se však ukázal velice finančně náročný, a to v hodnotě 50 mil. korun. Zastupitelstvo města do mašovské školy investovat chce, avšak poskytlo starostovi na realizaci školy finance v maximální výši 35 mil. Kč.

Mimo hlavní témata setkání se řešily další podněty obyvatel, mezi kterými byl například požadavek na vývěsní plochu pro parte či žádost na prověření dopravního značení jedné ulice nad návsí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci
Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové umístění kontejneru na textil v Turnově od společnosti ADRA

Od minulého týdne je nově přemístěn turnovský kontejner na textil od čerpací stanice Kontakt (Průmyslová ulice) na sběrné místo u parkoviště u KC Střelnice (náměstí B. J. Horáčka). Kontejnery na textil společnosti ADRA slouží občanům, kteří do nich mohou odkládat kvalitní oblečení. To je následně nabídnuto k prodeji v Charitativním obchůdku ADRA v Nádražní ulici nebo v pasáži Kinských. Všechny získané finance jsou následně věnovány na dobrovolnické programy u seniorů v Turnově a okolí.

Milan Hloušek zvolen novým starostou Plavů

V pondělí 5. listopadu proběhlo ve slavnostně vyzdobeném sále Envirocentra v Plavech ustavující zasedání zastupitelstva obce. Všech jedenáct nově zvolených zastupitelů složilo slib do rukou dosavadní dlouholeté paní starostky Věry Mužíčkové. Ta se po 24 letech ve funkci již dříve rozhodla na post starostky Plavů znovu nekandidovat a svou účastí na společné kandidátce podpořit při volbě starosty pana Milana Hlouška. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na hradech a zámcích hodnotí sezonu, i v listopadu se ještě konají akce
Výstava Daniela Geremuse se koná v bývalé lomnické spořitelně
I.A třída: Naplno bodovala Lomnice a bod za remízu brala i Horní Branná
Změna vodorovného značení ve Skálově ulici v Turnově
FOTO: Turisté z celého Česka se sjíždějí do Semil

Nejčtenější články

13.11.: Lupiče, který přepadl v Lomnici 52 letou ženu, pomohli vypátrat občané
14.11.: Nejhorší výtluky v kraji byly v Semilech, Mírové a Zlaté Olešnici
14.11.: Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT