Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

04.07.2018 10:52:22 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

Ve středu 20. června 2018 proběhlo v mašovské hasičské zbrojnici další pravidelné setkání starosty Turnova s obyvateli. Na setkání za krásného slunečného počasí dorazila zhruba dvacítka obyvatel, kterým v úvodu setkání starosta Tomáš Hocke poděkoval a představil aktuální dění ve městě.

Starosta uvedl dlouhý výčet rozběhnutých staveb na území města. Jako nejvíce omezující vnímají mnohdy obyvatelé dopravní stavby, kterých je v Turnově poměrně hodně. Kromě dopravních staveb s Palackého ulicí či Nádražní ulicí představil starosta stavby, které pro-běhnou v průběhu letních měsíců. Mezi těmito stavbami pravidelně dominují opravy a úpravy ve školních zařízeních, ale také opravy a budování kotelen v budovách města.

V další části setkání se starosta zaměřil na rekapitulaci požadavků z minulých setkání. Na požadavcích se usilovně pracovalo a díky tomu, mohl starosta představit blížící se stavbu chodníku v Sobotecké ulici směřující na Kalužník. Předání této stavby do rukou zhotovitele se uskutečnilo během měsíce června a samotné práce by se měly rozeběhnout v zhruba v půlce července. Stavba je rozpočtovaná na cca 5,5 milionu korun a měla by být ukončena v půlce října. Nejdražší na této stavbě není paradoxně chodník, ale práce na zatrubnění dešťových vod a umístění veřejného osvětlení. V projektu tohoto chodníku bude také bezpečnější řešení pro pěší u autobusové zastávky, kterou využívají děti směřující do mašovské školy.

V Mašově je dlouho žádaný také druhý chodník, který by vedl směrem na náves. Město Turnov v tuto chvíli nemá finance na realizaci tohoto chodníku, ale pokouší se získat prostředky s pomocí dotace. Vyjádření o možném čerpání těchto finančních zdrojů by mělo být k dispozici v průběhu příštího měsíce. Obyvatelé na setkání byli starostou ubezpečeni, že o výsledku čerpání dotačních prostředků budou informováni.

Jedním z dlouhodobě zásadních témat v Mašově je místní základní škola. Projekt místní školy byl projektován dle požadavků obyvatel a ředitelky školy. Projekt se však ukázal velice finančně náročný, a to v hodnotě 50 mil. korun. Zastupitelstvo města do mašovské školy investovat chce, avšak poskytlo starostovi na realizaci školy finance v maximální výši 35 mil. Kč.

Mimo hlavní témata setkání se řešily další podněty obyvatel, mezi kterými byl například požadavek na vývěsní plochu pro parte či žádost na prověření dopravního značení jedné ulice nad návsí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci
Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností

Palackého ulice v Turnově se připravuje na úplnou uzavírku

Úplná uzavírka bude v termínu od 19. do 23. 9. 2018. Přes ulici Palackého v Turnově nebude fungovat napojení do ulic Trávnice ani Krajířova, jako tomu je doposud. Po dobu úplné uzavírky bude přístup do této lokality realizován obousměrně ulicí Jiráskova. Od 19. do 21. 9. 2018 bude přístup na autobusové nádraží zajištěn ze strany od mostu přes Jizeru a bude řízen světelnou signalizací střídavě v jednom pruhu. Ve dnech 22. a 23. 9. 2018 přístup na autobusové nádraží nebude možný! Více informací a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilský Lukáš David je vicemistr republiky OVOV
Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají
V Turnově se hraje volejbalový pohár žen
Svatohubertská slavnost na hradu Valdštejn 2018
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou

Nejčtenější články

16.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
15.09.: FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
16.09.: Hrající trenér Petřík zajistil Přepeřím tři body

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT