Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

04.07.2018 10:52:22 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

Ve středu 20. června 2018 proběhlo v mašovské hasičské zbrojnici další pravidelné setkání starosty Turnova s obyvateli. Na setkání za krásného slunečného počasí dorazila zhruba dvacítka obyvatel, kterým v úvodu setkání starosta Tomáš Hocke poděkoval a představil aktuální dění ve městě.

Starosta uvedl dlouhý výčet rozběhnutých staveb na území města. Jako nejvíce omezující vnímají mnohdy obyvatelé dopravní stavby, kterých je v Turnově poměrně hodně. Kromě dopravních staveb s Palackého ulicí či Nádražní ulicí představil starosta stavby, které pro-běhnou v průběhu letních měsíců. Mezi těmito stavbami pravidelně dominují opravy a úpravy ve školních zařízeních, ale také opravy a budování kotelen v budovách města.

V další části setkání se starosta zaměřil na rekapitulaci požadavků z minulých setkání. Na požadavcích se usilovně pracovalo a díky tomu, mohl starosta představit blížící se stavbu chodníku v Sobotecké ulici směřující na Kalužník. Předání této stavby do rukou zhotovitele se uskutečnilo během měsíce června a samotné práce by se měly rozeběhnout v zhruba v půlce července. Stavba je rozpočtovaná na cca 5,5 milionu korun a měla by být ukončena v půlce října. Nejdražší na této stavbě není paradoxně chodník, ale práce na zatrubnění dešťových vod a umístění veřejného osvětlení. V projektu tohoto chodníku bude také bezpečnější řešení pro pěší u autobusové zastávky, kterou využívají děti směřující do mašovské školy.

V Mašově je dlouho žádaný také druhý chodník, který by vedl směrem na náves. Město Turnov v tuto chvíli nemá finance na realizaci tohoto chodníku, ale pokouší se získat prostředky s pomocí dotace. Vyjádření o možném čerpání těchto finančních zdrojů by mělo být k dispozici v průběhu příštího měsíce. Obyvatelé na setkání byli starostou ubezpečeni, že o výsledku čerpání dotačních prostředků budou informováni.

Jedním z dlouhodobě zásadních témat v Mašově je místní základní škola. Projekt místní školy byl projektován dle požadavků obyvatel a ředitelky školy. Projekt se však ukázal velice finančně náročný, a to v hodnotě 50 mil. korun. Zastupitelstvo města do mašovské školy investovat chce, avšak poskytlo starostovi na realizaci školy finance v maximální výši 35 mil. Kč.

Mimo hlavní témata setkání se řešily další podněty obyvatel, mezi kterými byl například požadavek na vývěsní plochu pro parte či žádost na prověření dopravního značení jedné ulice nad návsí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci
Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny Boží voda a Valdštejn jsou pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 17. 7. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalista Petrlák jde z Turnova zkusit ČFL do Dobrovice
Liberecká průmyslovka začlení do výuky roboty
V Jilemnici zazpívá Lucie Bílá
Kouzlo lidových chaloupek v Rokytnici najdete v muzeu Starý Kravín
Královéhradecký kraj nejlepší Místo pro život 2018! Liberecký kraj šestý

Nejčtenější články

20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
21.07.: Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT