Starší žákyně TJ Turnov jsou zatím druhé v Přeboru Prahy

06.10.2017 20:58:59 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Starší žákyně TJ Turnov jsou zatím druhé v Přeboru Prahy

Turnovské družstvo starších žákyň v házené zajíždělo v sobotu 30. září do Prahy, kde na půdě pražských Kobylis odehrálo druhý turnaj Přeboru Prahy. S trenéry Petrem Hatašem a Marianem Hanušem odcestovalo pouze osm hráček, což je velká škoda! Vždyť minulý týden byly turnovské žákyně na domácí palubovce úspěšné, když ze čtyř utkání získaly 6 bodů za tři vítězství.

V prvním utkání nastoupily turnovské žákyně proti domácím hráčkám. Ty se do 11. minuty dostaly do vedení 4:2, ale Turnovačky se nepoložily a do konce prvního poločasu dokázaly díky velké bojovnosti vyrovnat. Druhý poločas byl odehrán zcela v režii našich házenkářek, které podaly výborný výkon v obraně - dovolily soupeřkám vstřelit pouze tři branky a v útoku se našim dařilo i střelecky. Trenéři mohli po zápase jen chválit!

Ve druhém utkání se střetly žákyně z Turnova s hráčkami Slavie Praha. Ve 4. minutě byl vyrovnaný stav 2:2, ale do 11. minuty slávistické hráčky gólově poodskočily na 7:3. Protože byl druhý poločas herně i gólově hodně vyrovnaný, i přes velikou snahu a bojovnost turnovských žákyň si Pražačky svůj náskok uhájily.

V utkání s libereckými hráčkami si Turnovačky mohly vyzkoušet různé herní varianty a rychlé protiútoky. Stejně jako před týdnem v Turnově, i v Praze, byla porážka tohoto družstva povinností.

V posledním utkání čekaly na turnovské žákyně hráčky pražských Hájů. Protože celý turnaj odehrály Turnovačky pouze s jednou hráčkou na střídání, projevil se na některých tréninkový deficit - chyběla fyzička, a z toho pramenily chyby v obraně, technické chyby v útoku a nepřesná střelba. O to víc mrzí, že na turnaj z různých důvodů neodcestovalo více hráček, které mohou v této kategorii nastupovat.

„Chtěl bych se svým kolegou Marianem poděkovat našim osmi statečným a pochválit je za přístup a velikou bojovnost," uvedl po turnaji trenér turnovských starších žákyň Petr Hataš.

Výsledky: TJ Turnov - Sokol Kobylisy II B 12:7 (4:4); - DHC Slavia B 11:15 (5:8); - DHK Loko Liberec 21:7 (9:3); - HC Háje Praha 9:17 (3:9).

Sestava Turnova (branky): M. Žmolilová - Š. Hatašová (15/1), E. Kolomazníková (12), T. Kolomazníková (12/1), B. Andělová (6), K. Nováková (6), K. Landecká (2), K. Srnová.

Přebor Prahy:

1. HC Háje B             8 7 0 1  118:58   14
2. TJ Turnov              8 5 0 3  100:79   10
3. Sokol Kobylisy II B  8 4 0 4    89:67     8
4. DHC Slavia B         8 4 0 4    90:79     8
5. DHK Loko Liberec  8 0 0 8    30:144   0

Turnovská starší žákyně Štěpánka Hatašová je zatím s 31 góly nejlepší střelkyní Přeboru Prahy! Druhá je Adéla Scheithauerová z DHK Baník Most - 29 gólů, třetí Sofia Michaličková ze Sokola Kobylisy II A - 27 gólů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Házenkářkám Turnova se v úvodu sezony nedaří, doma podlehly Astře
Házenkářky Turnova zahájili podzim prohrou s Tachovem
Házenkářský oddíl z Turnova hledá nové talenty
Házenkářky Turnova po nepovedené druhé části sezony končí sedmé
Ohlédnutí za 90. výročím házené v Turnově
FOTO: Házenkářky Turnova v poháru vyzvaly pražskou Slavii

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramenitá voda v Turnově je nadále pitná

Prameny vody v Turnově byly dne 10. května 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen Boží voda i pramen Valdštejn jsou pitné, protože i nadále vyhovují všem stanoveným limitům.

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 25. až 27. května
V Lomnici pořádají už 32. ročník turnaje přípravek
Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
Konec května bude patřit na hradech a zámcích kaplím a dětem

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Pivní běh v Semilech 2018 vyhrál Matěj Nedomlel
23.05.: V soutěži Opravář junior 2018 zvítězili žáci z Vysokého nad Jizerou
23.05.: I.B třída: Bělá prohrála s Albrechticemi, na první příčku se vrací Branná

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT