Šťastná země se chystá na Slamák a koncert kapely Kryštof

08.08.2013 14:35:02 | Autor: TvA, Pavel Charousek | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Šťastná země se chystá na Slamák a koncert kapely Kryštof

Desítky slaměných soch lidí, zvířat a tvorů ze světa fantazie. V sobotu 10. srpna po 10. hodině ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova zahájí vrchol letošní sezony. Až do konce prázdnin tu budou probíhat tradiční slavnosti slámy - Slamák 2013.

„Různé figury a stavby ze slámy tady tvoříme již dlouhé roky, máme v tom praxi. Letos jsme si dali téma svět fantazie, takže tu najdete pravěké příšery, ale i různé enty, jednorožce, pegase, kentaura a další tvory, které spojují náš svět se světem snů a přání," uvádí programový manažer areálu Erik Černý.

Rozhlednu nad areálem zaplní ohromný drak s rozpětím křídel zhruba 40 metrů, chybět nebude chaloupka na muří nožce či zámecká věž s princeznou. Připravena jsou dvě bludiště, jedno pro malé caparty, druhé pro odvážné větší děti v hradu ze slámy. Mimochodem - slaměný hrad s věžemi spotřebuje 200 velkých balíků slámy!

„Slavnosti slámy jsou pro nás akcí, která Šťastnou zemi provází již od samotného počátku existence. Jsou oslavou vrcholícího léta a samotné sklizně obilí na okolních polích. V našem podání jsou ale hlavně další možností, jak pro návštěvníky připravit něco atraktivního navíc. Například soutěže pro děti a dospělé budou nyní až do konce srpna probíhat každý den sedm dnů v týdnu, nejen v sobotu, jako tomu bylo dosud," doplnil Erik Černý.

Richard Krajčo letos na jaře navštívil Tomovy parky<br />Autor: Pavel Charousek Na sobotní zahájení slavností slámy naváže nedělní mimořádný koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Půjde o takzvanou akustickou verzi, která přináší vynikající hudební zážitek a bližší sepětí mezi jevištěm a hledištěm. Koncert začíná v neděli 11. srpna v 16 hodin. „Nebudeme vybírat žádné speciální vstupné, na koncert bude stejné jako běžně do areálu, tedy 99 korun. Nezajišťujeme ani předprodej vstupenek. Hlediště je dostatečně velké, lepší místa prostě zaberou ti, kdo přijdou dřív," glosuje Erik Černý.

Do konce prázdnin bude ve Šťastné zemi také otevřena keltská vesnička, která letos jako novinka vznikla v dolní části areálu. V keltské vesničce si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, obkládat jílem stěny domů, stavět z jílu pec, vytvářet ozdoby z hlíny nebo drátu, mlít mouku na kamenném mlýnku, rýžovat zlato či péct placky v hliněné peci.

V horkých dnech je tu pro osvěžení připravena vodní skluzavka, mlhoviště, aquazorbing, dětské motorové vodní čluny ad. Příjemný chládek nabízí naučná stezka „Prožitkový geopark Český ráj". Ta je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechod bažinou.

Celkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou již několik let vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin.

Nejbližší akce ve Šťastné zemi:

10. srpna - ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013. Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.

11. srpna - AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF v čele s Richardem Krajčem! Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!

10. - 31. srpna - SLAMÁK 2013. Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.

7. září - HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak - 100 % vesele.

14. září - BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří
Na Keltský den otevřou ve Šťastné zemi Keltskou vesničku
První letošní velkou akcí ve Šťastné zemi bude Jahodový den

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Sedmihorské léto 2020 bude!
05.06.: Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT