Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil

22.03.2019 11:57:37 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Příkrý,Bozkov,Semily

Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil

V neděli 17. března ve 14.05 oznámila 32letá žena na linku 158, že se jí na rodinném výletě u Semil ztratil čtyřletý synek. Oznamovatelka s manželem a jejich dvěma malými dětmi vyrazila ze Semil ještě s přáteli po žluté turistické stezce směrem na Spálov. Podle jejích slov před ní hoch cupital na dohled dvaceti metrů a měla ho pod kontrolou do doby, než se jí v blízkosti rozcestníku směřujícímu k vyhlídce U Bakala najednou ztratil z očí.

„První dvoučlenná hlídka, která přijela na místo, začala ihned organizovat pátrací skupinu a o pomoc požádala jak všechny kolemjdoucí turisty, tak i obyvatele městské části Bítouchov. Tím, že policisté ještě před příjezdem posil nepromeškali ani vteřinu a oslovili veřejnost, rozšířily se informace o pohřešování dítěte hned do celého okolí. Mnoho lidí se do hledání chlapečka aktivně osobně zapojilo a procházelo okolní terén," vysvětlila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Mezitím chlapec, který se už začal po rodičích shánět, uběhl v panice zhruba dva kilometry, kde ho plačícího potkali na modré turistické stezce poblíž Myší skály muž se ženou a ujali se ho. Jedna z místních "dobrovolnic", která procházela turistickou stezku, tuto dvojici s chlapcem potkala a informaci ihned předala policistům. Potom ztraceného turistu dovedla k jeho mamince. Jak emotivní to bylo setkání, si jistě umíte představit!

„Pátrací akce, do které se zapojili společně s policisty i občané, skončila opravdu šťastně. Chlapec se přitom pohyboval po místech, kde stačí člověku jen několik metrů vybočit z turistické stezky a ocitne se na okraji strže. Samotnému čtyřletému dítěti zde jde skutečně o život. Chlapeček byl ale natolik šikovný, že se stále držel cesty. Policisté tímto děkují všem, kteří se na jejich žádost na místě do pátrání obětavě zapojili, a to s velkým osobním nasazením," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Řidič kamionu přejížděl v Rychnově u Jablonce do sjezdu v protisměru
Policii se přihlásil Němec, který viděl pád dívky z lanovky v Harrachově
Horská služba zachránila dva uvízlé mladíky z Labského dolu
Deset jednotek hasičů pátralo po osobě v okolí Zlaté Olešnice

Ke stažení

Mapka pátrání

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zářijové novinky ze semilské knihovny
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT