Střeleckou soutěž na Malém Rohozci vyhráli Paroubek a Louda

12.06.2015 22:52:14 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Střeleckou soutěž na Malém Rohozci vyhráli Paroubek a Louda

V areálu mysliveckého sdružení Vesecko Malý Rohozec se v pátek 29. května konal třetí ročník střelecké soutěže v disciplíně Lovecké kolo o pohár ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Soutěž pořádal sportovní klub policie Semily ve spolupráci s mysliveckým sdružením Vesecko Malý Rohozec.

Střelnice byla k dispozici zájemcům o volný trénink již den předem. „Soutěž byla zahájena v pátek 29. května krátce před devátou hodinou a uvítací slovo měl ředitel soutěže kpt. Bc. Zdeněk Chmelík a tým rozhodčích. Střeleckých závodů se zúčastnilo celkem 40 střelců, kteří přijeli z různých míst České republiky. Podmínky závodu občas ztěžoval účastníkům boční vítr. Mezi jednotlivými koly byly přestávky a soutěžící i diváci se mohli občerstvit v kiosku a podívat se na vystoupení taneční skupiny Bad Ass Twerk Liberec," uvedl tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Lovecké kolo je disciplína, kde počet a postup střelců je podobný se skeetem. Lety terčů jsou předem definovány, není v položce tolik dvojstřelů a nestřílí se poslední osmé stanoviště přímo mezi věžemi. Celá položka obsahuje 20 terčů a závod v této disciplíně je zcela v myslivecké režii. Střílí se buď samostatná disciplína, nebo jako součást závodu kombinovaného. Podstatným rozdílem od skeetu je však možnost na jednotlivé terče vypálit dvě rány.

„Střelecká soutěž skončila v půl šesté večer, kdy následovalo vyhlášení výsledků. Vítězem v kategorii bezpečnostních složek se stal jako minulý rok pan kpt. Bc. Jindřich Paroubek. První místo v kategorii civilních složek obsadil pan Vladimír Louda. Ve vloženém závodu do třetí chyby si nejlépe vedl pan Oldřich Housa," upřesnil Petr Kmínek.

Nejúspěšnější střelci byli odměněni hodnotnými věcnými cenami, pamětními listy a diplomy. Vítězi v kategorii bezpečnostních složek zůstal pohár ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Vítěz vloženého závodu obdržel malorážku ZKM 452. „Poděkování patří všem organizátorům, pořadatelům a rozhodčím za bezchybnou práci a sponzorům za poskytnuté dary," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT