Studenec byl vyhlášen Vesnicí roku 2012 v Libereckém kraji

21.08.2012 16:16:02 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec

Studenec byl vyhlášen Vesnicí roku 2012 v Libereckém kraji

V sokolovně ve Studenci byla ve čtvrtek 16. srpna vyhlášena soutěž Vesnice roku Libereckého kraje. Absolutním vítězem se totiž letos stala právě tato podkrkonošská obec. Menší ocenění získaly i další obce z okresu Semily - Mříčná, Karlovice a Všeň.

Desetičlenná krajská komise hodnotitelů navštívila v 18. ročníku soutěže od 1. do 18. června všechny přihlášené obce a nejvíce ji oslovil Studenec, se svými 1850 obyvateli druhá největší z přihlášených vesnic. Studenec za vítězství v krajském kole obdržel vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši milion korun. Do letošní soutěže se přihlásilo 15 obcí.

„O konečné podobě výsledků soutěže Vesnice roku 2012 Libereckého kraje rozhodla hodnotitelská komise, která ocenila zejména aktivní přístup k mládeži a fungování místních sportovních klubů a oddílů," prozradil náměstek hejtmana LK pro evropské projekty a venkov Vít Příkaský.

Ceny předávali význační hosté 

Ceny vítězům krajského kola soutěže Vesnice roku předávali Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, zástupce Ministerstva pro místní rozvoj České republiky Jiří Vačkář, poslanec parlamentu Pavel Ploc, starostové obcí a mnoho dalších hostů.

„Jsem rád, že vítězem je Studenec, který je v posledních letech pravidelným účastníkem soutěží podporujících rozvoj obcí. V minulých ročnících se Studenec umísťoval na předních místech soutěže a získal několik stuh za různá odvětví. V roce 2009 získal zelenou stuhu v krajském i republikovém kole, což znamenalo nominaci do mezinárodní soutěže Entente Florale Europe 2010, kde Studenec jako první obec našeho kraje uspěl a získal stříbrnou plaketu za druhé místo. Nyní vítáme Studenec také v síni slávy krajského kola Vesnice roku a já věřím, že to pro starostu Jiřího Ulvra a celé zastupitelstvo obce bude výzvou k dalším aktivitám a další příkladné reprezentaci našeho kraje," řekl hejtman Stanislav Eichler, který zlatou stuhou osobně dekoroval starostu Studence Jiřího Ulvra.

Barevné stuhy získaly Mříčná a Karlovice

V soutěži Vesnice roku se každoročně udílí i další ocenění, spojená s možností dotace z Programu obnovy a rozvoje venkova ve výši 600 tisíc korun. Modrou stuhu za společenský život získala Mříčná, ležící ani ne deset kilometrů od vítězného Studence, bílou stuhu za činnost mládeže získala Nová Ves nad Nisou na Jablonecku, oranžová stuha za spolupráci obce se zemědělským subjektem putuje do obce Všelibice na Liberecku a zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí se budou moci pochlubit v Karlovicích na Turnovsku.

Od 2. do 8. září 2012 navštíví Studenec celostátní komise soutěže a ze třinácti finalistů pak v první polovině září vybere letošního vítěze. Ten bude vyhlášen bude na Folklórním festivalu v Luhačovicích 15. září 2012 a získá za své vítězství prémii 2 miliony korun.

Konečné pořadí a za co jednotlivé obce obdržely svá ocenění:

Studenec byl vyhlášen Vesnicí roku 2012 v Libereckém krajiDiplom za podporu a rozvoj sportu: Zlatá Olešnice, cenu si převzal starosta Jiří Černý

Diplom za sociální program pro obyvatelstvo: Český Dub, starostaJiří Miler se bohužel nedostavil, cenu převzal hejtman Libereckého kraje jako zastupitel Města Český Dub.

Diplom za aktivní přístup k sociální integraci: Osečná, starosta Jiří Hauzer - cena bude předána dodatečně

Diplom za odstraňování povodňových škod: Obec Nová Ves, starosta Jaroslav Müller

Diplom za úpravu veřejného prostranství: Koberovy, starosta Jindřich Kvapil

Diplom za podporu a rozvoj školství: Kravaře, starosta Vít Vomáčka - cena bude předána dodatečně

Zlatá cihla v Programu obnovy venkova za příkladné stavby na venkově, realizované v duchu Programu obnovy venkova

Kategorie A- obnova, či rekonstrukce památkově chráněných objektů a památek místního významu: Obec Polevsko Nisou (záchrana kostela Nejsvětější Trojice), starostka Martina Rašínová

Diplom za vzorné vedení obecní knihovny - spojeno s finanční odměnou 10 000 Kč: Všelibice, starosta Jaroslav Čermák

Diplom za vzorné vedení obecní kroniky - spojeno s finanční odměnou 10 000 Kč: Všeň, starosta Ivan František Herbst

Cena naděje pro živý venkov (za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích): Všeň, starosta Ivan František Herbst

Ocenění za rozvoj venkova: Albrechtice v Jizerských horách, starosta Jaroslav Zeman

Skokan roku (za inovativní systému shromažďování, sběru, přepravy a třídění odpadů): Jiřetín pod Bukovou, starostka Josef Kucin

Oranžová stuha - za spolupráci obce a zemědělského subjektu: Všelibice, starosta Jaroslav Čermák

Zelená stuha - za péči o zeleň a životní prostředí: Karlovice, staroska Vlasta Špačková

Bílá stuha - za činnost mládeže: Nová Ves nad Nisou, starosta Milan Fiala

Modrá stuha - za společenský život: Mříčná, starostka Jana Holcová

Zlatá stuha - krajský vítěz: Studenec, starosta Jiří Ulvr

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT