Svatoanenské dřevěné sochy z Harrachova už získaly své majitele

29.07.2014 10:45:39 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Svatoanenské dřevěné sochy z Harrachova už získaly své majitele

Ve dnech 23. až 26. července 2014 proběhl v areálu pensionu Bílá voda I. ročník Svatoanenského dřevosochání, který byl zakončen v sobotu 26. července dražbou dřevosochařských děl vytvořených na téma Pohádka česká a Strom.

Zároveň zde probíhal doprovodný program v podobě biketrialové show Honzy Sladkého, vystoupení vrchlabské kapely Vacancy, soutěže či ukázek troubení na lesní rohy, čehož se ujali studenti trutnovské lesnické školy.

Pětice dřevosochařů, která přijela do Harrachova ze všech koutů republiky, vytvořila z kusu dřeva - borovice vejmutovky, parádní kousky v podobě pána hor Krakonoše, vodníka, vlka z pohádky o Karkulce, draka i s princem Bajajou nebo stromového barového stolečku. O nejlepší soše rozhodovala nejen odborná komise, ale i samotní návštěvníci, kteří obdrželi očíslovaný pivní tácek s pěti modřínovými šiškami. Vyhrála socha s nejvyšším počtem šišek, což byl v tomto případě vlk z Karkulky, a navíc majitel tácku měl šanci vyhrát jednu z hodnotných cen.

I. ročník Svatoanenského dřevosochání v Harrachově<br />Autor: Město Harracghov, Lenka Stehlíková „Dražba soch byla započata naší paní starostkou a panem místostarostou, kteří na úvod přítomným předvedli bezchybnou souhru při řezání březového špalku dřevařskou pilou, a za toto divácky atraktivní zahájení byla paní starostka odměněna ručně vyřezávaným erbem Města Harrachova," pozradila Lenka Stehlíková, referentka cestovního ruchu a propagace města Harrachov. 

Moderování dražby se originálním způsobem ujal biketrialista Honza Sladký, který si odbyl premiéru v této roli a podařilo se mu „prodat" nejen všechny sochy, ale navíc návštěvníky svým osobitým a stylovým podáním příjemně pobavil. Pokud jste neměli možnost sochy vidět na akci, tak například vlka z Karkulky můžete omrknout na Pensionu Renata v Ryžovišti a drak s princem Bajajou budou střežit areál všeho dění - pension Bílou vodu.

„Věřím, že kdo se akce zúčastnil, nelitoval, a dobře se bavil od začátku až do konce. A moc bych si přála, aby bylo Svatoanenské dřevosochání událostí, která bude mít v kalendáři harrachovských letních akcí svou pevnou pozici. Pro mě osobně byla radost spolupracovat se všemi, kteří se akci jakkoli podíleli, vznikla skvělá parta, která je vždy základem pro úspěšnou realizaci. Poděkování patří především Ing. Jiřímu Vorlíčkovi, šikovným dřevosochařům - Mirkovi Grossovi, Láďovi Sedláčkovi, Radkovi Pluháčkovi, Hubertu Bartákovi a Standovi Cibulkovi, partnerům akce Husqvarna, Pivovar Bernard, Medovník, Vojenské statky a lesy ČR, Dankovi Hlouškovi, Čermákovým a Hladíkovým z pensionu Bílá voda, kteří se po celou dobu vzorně o naše dřevosochaři starali a v sobotu napojili a nasytili všechny příchozí, rádiu RCL jako mediálnímu partnerovi akce, Karlovi Hanušovi za ochotný převoz vytvořených soch, naší partě z městské údržby a samozřejmě nesmím zapomenout ani na vždy výborně naladěné členy kapely Vacancy a biketrialistu Honzu Sladkého," dodala Lenka Stehlíková.

Podrobná pozvánka na Svatoanenské dřevosochání

VIDEO: Dřevosochání ve Mříčné se vydařilo

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V Turnově chystají tradiční oslavy 28. října

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT