Světový den lesních školek a klubů oslaví setkáním v Sedmihorkách

03.05.2019 11:55:40 | Autor: Lenka Hřibová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Všeň,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Pojizeří

Světový den lesních školek a klubů oslaví setkáním v Sedmihorkách

V našem regionu si Světový den lesních školek a klubů připomenou setkáním v Sedmihorkách. Děti společně vytvoří lesní pohovku z větví, což je celostátní téma letošního ročníku.

Téma odcizení nejmladší generace přirozenému přírodnímu prostředí je stále vážnější proměnou životního stylu, všudepřítomnou dopravou, což znemožňuje volný pohyb nejmenších ve veřejných prostorách, převaha času trávená „indoor" a před obrazovkami. Shodneme se všichni, že tohle vše ke zdravému vývoji dítěte neprospívá. I v našem regionu je několik iniciativ, které se rozhodly nabídnout rodičům a dětem zdravější alternativu - lesní klub či přírodní komunitní centrum.

Společná akce se koná v pátek 3. května v areálu lesního klubu Skaláček. Přidají se z Huntířova lesní klub Břidlička a přírodní komunitní centra Svět-linka z Podkozákova a Kořínek ze Semil a také ze Všeně, obojí provozuje spolek Semínko země, z.s.

Mezinárodní den oslavíme společným budování lesní pohovky, pohádkovým lesem (sraz u maringotek LK Skaláček Sedmihorky u koupaliště Podháj v 16.30) a divadélkem O chameleonovi Leonovi v podání Dariny Martinovské (Semínko země). Těšíme se na vás nejenom dnes v Sedmihorkách, ale na setkání v lese, na louce či u potoka.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný
Začíná advent, policisté budou více v ulicích
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 6. až 8. prosince
Prosincový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Nejčtenější články

05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy
05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT