Světový den lesních školek a klubů oslaví setkáním v Sedmihorkách

03.05.2019 11:55:40 | Autor: Lenka Hřibová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Všeň,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Pojizeří

Světový den lesních školek a klubů oslaví setkáním v Sedmihorkách

V našem regionu si Světový den lesních školek a klubů připomenou setkáním v Sedmihorkách. Děti společně vytvoří lesní pohovku z větví, což je celostátní téma letošního ročníku.

Téma odcizení nejmladší generace přirozenému přírodnímu prostředí je stále vážnější proměnou životního stylu, všudepřítomnou dopravou, což znemožňuje volný pohyb nejmenších ve veřejných prostorách, převaha času trávená „indoor" a před obrazovkami. Shodneme se všichni, že tohle vše ke zdravému vývoji dítěte neprospívá. I v našem regionu je několik iniciativ, které se rozhodly nabídnout rodičům a dětem zdravější alternativu - lesní klub či přírodní komunitní centrum.

Společná akce se koná v pátek 3. května v areálu lesního klubu Skaláček. Přidají se z Huntířova lesní klub Břidlička a přírodní komunitní centra Svět-linka z Podkozákova a Kořínek ze Semil a také ze Všeně, obojí provozuje spolek Semínko země, z.s.

Mezinárodní den oslavíme společným budování lesní pohovky, pohádkovým lesem (sraz u maringotek LK Skaláček Sedmihorky u koupaliště Podháj v 16.30) a divadélkem O chameleonovi Leonovi v podání Dariny Martinovské (Semínko země). Těšíme se na vás nejenom dnes v Sedmihorkách, ale na setkání v lese, na louce či u potoka.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT