Svijanské slavnosti: Olympic, Marta Kubišová a hlavně spousta piva

14.07.2014 18:33:04 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Svijany

Svijanské slavnosti: Olympic, Marta Kubišová a hlavně spousta piva

Již 25. ročník oblíbených pivních slavností spojených s vystoupením hudebních skupin, zábavou a dobrým jídlem se konal v sobotu 12. července pod záštitou Pivovaru Svijany ve Svijanském Újezdě.

Jako obvykle se díky bývalému řediteli pivovaru Františku Horákovi ve 13 hodin obloha vyjasnila a až do nočního velkolepého ohňostroje nabízel areál jen radost ze života a pohodu.

K dostání byly pro 16 tisíc návštěvníků, mezi nimiž nechyběli ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstek Josef Jadrný, pivní speciály - 450 tka, pivní zmrzlina, ale hlavně tradičně bohatý kulturní program. Na první scéně to rozjeli Jan Vančura & Plavci, kteří posílení Irenou Budweisserovou sklízeli jen aplaus. Stejné ovace si užívala Marta Kubišová & kapela Petra Maláska, Turbo, Petra Janů & skupina Golem, Olympic, Walda Gang a další.

Druhou scénu okupovaly kapelky menších žánrů, ale o tanečníky a posluchače neměly nouzi - Dixieland band, Nonstop s hostující Vendy, bývalou členkou kapely Country Sisters hrající na „tahací" harmoniku, Trosky, Isua, Šlapeto, Veselí Pozůstalí či Veterán club The Beatles.

„Slavnosti měly letos skvělou atmosféru, pivo skvělé, od kvasničáku po čtyřistapadesátku. Hudbu si každý mohl vybrat podle svého gusta, co chtít více," těší se na další slavnosti Pavlína, která si užívala zejména vystoupení country kapel.

Starosta Svijanského Újezdu Blahoslav Kratochvíl si nad ránem opět oddechl a už se chystá na 26. ročník.

Autobusová doprava do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě byla podle pořadatelů výborně organizována, cestující byli vstřícní, a když šlo do tuhého pro velký nával, tak neváhaly dámy a slečny sednout na klíny svých partnerů, aby se do vozu vešlo co nejvíce lidí.

Podrobný program letošních Svijanských slavností

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT