Obrazem: Na vrchlabském náměstí si připomněli Sametovou revoluci

18.11.2018 10:48:48 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Obrazem: Na vrchlabském náměstí si připomněli Sametovou revoluci

I letos se na vrchlabském náměstí konal 17. listopadu od 18.30 malý Festival svobody k připomenutí toho, že právě před 29 lety vykročili Češi, tehdy ještě spolu se Slováky, na cestu z normalizované totality do svobodné demokratické společnosti.

„Rozhodli jsme se uspořádat akci jako setkání občanské, přátelské, ale zejména povzbuzující a inspirující k životu ve svobodné společnosti, kterou máme to štěstí sdílet, ale proto bychom ji také měli zodpovědně udržovat," řekl Pavel Žalský, jeden z organizátorů, který vlastně zastupuje obě skupiny lidí, které se na akci podílejí - iniciativu Krkonošská kavárna a také skautský 3. oddíl Sv. Vavřince (který patří pod skautské středisko Dobráček Hostinné.

Podvečerní akce navázala na odpolední skautskou hru, která má dětem z oddílů přiblížit, podobně jako v předchozích letech, rozdíl mezi demokracií a totalitou a vede je k tomu, že o svobodu a demokracii má smysl se zasazovat, i když to může znamenat riziko. Hru, které se účastní desítky skautů nejen z Vrchlabí, ale i z okolních oddílů a středisek - například Hostinného, Mostku, Dolní Kalné nebo Lánova - připravil spolu s Pavlem Žalským (skautskou přezdívkou Dingem) také další ze skautských vedoucích Jonáš Erlebach - Drak. Ruku k dílu přiložili také skauti z bratrského střediska Krakonoš ve Vrchlabí.

Oslavy výročí 17. listopadu ve Vrchlabí<br />Autor: Zdeněk Horák Kromě listopadu 1989 si připomněli i odkaz 17. listopadu 1939, kdy se zvedli českoslovenští univerzitní studenti proti nacistické okupaci. „Připomeneme si i výzvy, které nám dnes tato data přinášejí. Zapálíme společně svíčky. Zacinkáme klíči. Uslyšíme písně spojené se Sametovou revolucí. Postavíme symbolickou Zeď svobody proti tomu, co tuto hodnotu ohrožuje. Opět zašpejlujeme s Milionem chvilek pro demokracii a Festivalem svobody. Vyslechneme ty, kteří nás mohou povzbudit a inspirovat i k drobnému podílu na občanské společnosti," přiblížil Pavel Žalský program ještě před akcí.

Akce byla součástí programu Festivalu svobody 2018, platformy zastřešující akce pořádané různými iniciativami po celé České republice s cílem připomenout události spojené se 17. listopadem a společně propagovat demokratické principy a hodnoty občanské společnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Ve Vrchlabí vzpomínali na Sametovou revoluci
Obrazem: Koncert pro všechny sametový lidi ve Vrchlabí
Skauti ve Vrchlabí si připomněli 26 let od sametové revoluce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

16.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a na Smržovce hráli za mrtvého kamaráda
16.05.: Jilemnické náměstí oživí tradiční Májový jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT