kraj-pf

Obrazem: Na vrchlabském náměstí si připomněli Sametovou revoluci

18.11.2018 10:48:48 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Obrazem: Na vrchlabském náměstí si připomněli Sametovou revoluci

I letos se na vrchlabském náměstí konal 17. listopadu od 18.30 malý Festival svobody k připomenutí toho, že právě před 29 lety vykročili Češi, tehdy ještě spolu se Slováky, na cestu z normalizované totality do svobodné demokratické společnosti.

„Rozhodli jsme se uspořádat akci jako setkání občanské, přátelské, ale zejména povzbuzující a inspirující k životu ve svobodné společnosti, kterou máme to štěstí sdílet, ale proto bychom ji také měli zodpovědně udržovat," řekl Pavel Žalský, jeden z organizátorů, který vlastně zastupuje obě skupiny lidí, které se na akci podílejí - iniciativu Krkonošská kavárna a také skautský 3. oddíl Sv. Vavřince (který patří pod skautské středisko Dobráček Hostinné.

Podvečerní akce navázala na odpolední skautskou hru, která má dětem z oddílů přiblížit, podobně jako v předchozích letech, rozdíl mezi demokracií a totalitou a vede je k tomu, že o svobodu a demokracii má smysl se zasazovat, i když to může znamenat riziko. Hru, které se účastní desítky skautů nejen z Vrchlabí, ale i z okolních oddílů a středisek - například Hostinného, Mostku, Dolní Kalné nebo Lánova - připravil spolu s Pavlem Žalským (skautskou přezdívkou Dingem) také další ze skautských vedoucích Jonáš Erlebach - Drak. Ruku k dílu přiložili také skauti z bratrského střediska Krakonoš ve Vrchlabí.

Oslavy výročí 17. listopadu ve Vrchlabí<br />Autor: Zdeněk Horák Kromě listopadu 1989 si připomněli i odkaz 17. listopadu 1939, kdy se zvedli českoslovenští univerzitní studenti proti nacistické okupaci. „Připomeneme si i výzvy, které nám dnes tato data přinášejí. Zapálíme společně svíčky. Zacinkáme klíči. Uslyšíme písně spojené se Sametovou revolucí. Postavíme symbolickou Zeď svobody proti tomu, co tuto hodnotu ohrožuje. Opět zašpejlujeme s Milionem chvilek pro demokracii a Festivalem svobody. Vyslechneme ty, kteří nás mohou povzbudit a inspirovat i k drobnému podílu na občanské společnosti," přiblížil Pavel Žalský program ještě před akcí.

Akce byla součástí programu Festivalu svobody 2018, platformy zastřešující akce pořádané různými iniciativami po celé České republice s cílem připomenout události spojené se 17. listopadem a společně propagovat demokratické principy a hodnoty občanské společnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Ve Vrchlabí vzpomínali na Sametovou revoluci
Obrazem: Koncert pro všechny sametový lidi ve Vrchlabí
Skauti ve Vrchlabí si připomněli 26 let od sametové revoluce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem

Vítání adventu se v Rádle stalo již tradicí. Byl zahájen v místním kostele - i letos se do nácviku programu s nadšením pustili místní obyvatelé a zcela zaplněnému kostelu představili program s názvem Krkonošské koledy a poudačky. Po jeho skončení se všichni přítomní (i s velbloudem) společně vydali před budovu obecního úřadu, kde byl za zpěvu koled rozsvícen vánoční strom. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
V Libereckém kraji zemřelo do listopadu 2018 na silnicích méně lidí
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!
Karel Gott si v jablonecké mincovně osobně vyrazil novou medaili
Tetřívkovi v Česku zvoní hrana

Nejčtenější články

13.12.: Jilemnické náměstí opět zaplní vánoční jarmark
13.12.: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté koná ve dvoře U Janatů
13.12.: FOTO: Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT