Taneční šampionát rozhýbal na celý týden liberecký Babylon

30.11.2016 15:17:02 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Taneční šampionát rozhýbal na celý týden liberecký Babylon

Kombinace barev a hudby, tanečníci a hudba v sálech i na chodbách. Taneční mistrovství světa - World Dance Championship přivítalo v Centru Babylon v Liberci více než 3000 tanečníků ze dvaceti zemí.

„Tanec opět naplnil celé Centrum Babylon, 1000 hotelových lůžek nestačilo, sály i chodby byly plné tanečníků, čísla předčila očekávání. Počet soutěžních předvedení, které bylo možné vidět, se zastavil na magických 6 670. I další čísla potvrzují, že otevřené mistrovství světa bylo výjimečnou událostí, 543 disciplín, 3 022 tanečníků, 45 mezinárodních porotců, šest dní a nocí, tři taneční parkety," shrnula za pořadající Ilma Agency mluvčí Markéta Franicová.

World Dance Championship v Centru Babylon v Liberci - slavnostní vyhlášení<br />Autor: Archiv Ilma Agency V porotě zasedli taneční mistři i profesionální tanečníci, mezi nimi tento rok prvně i zástupce Jihoafrické republiky Siamisang Allwin Sylvester Sefotlhelo, nebo porotci až z daleké Indie, Koreji a Kazachstánu. Sluší se připomenout také významné české tanečníky a ředitele známých českých tanečních škol, jako Jindřich Hes, Michaela Mickiena Pospíšilová. Předsedkyní poroty byla Irina Shmalko z taneční školy z Moskvy a vícepresidentka WADF. Mezinárodní porotu přijal před začátkem soutěže na liberecké radnici primátor města Liberec Tibor Batthyány. Před libereckou radnici je doprovodila multimediální obrazovka a také tanečníci z nejvzdálenějších zemí.

Taneční výpravy přijeli opravdu z daleka, z Jižní Koreji, Jihoafrické republiky, nejpočetnější ale byla česká výprava, která měla výhodu domácího prostředí. Jen o něco menší byla výprava z Polska, třetí největší výpravou bylo Rusko. Tyto země získaly i nejvíce titulů. Nejvíce obsazené byly disciplíny salsa, merenge a bachata v sólech a to ve všech věkových kategoriích. V letošním roce bylo velice početné také obsazení všech disciplín belly dance a urban street dance.

Prezident mezinárodní taneční organizace WADF pan Nils-Hacken Carlzon se s World Dance Championship 2016 rozloučil slovy, že byl velice rád, aby se příští rok konalo opět v libereckém Centru Babylon a že věří, že bude tanečníků opět více než 3000.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tanečníci z celého světa se sjeli na šampionát do Libereckého kraje
Otevřené mistrovství světa v listopadu opět roztančí liberecký Babylon

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT