Taneční šampionát rozhýbal na celý týden liberecký Babylon

30.11.2016 15:17:02 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Taneční šampionát rozhýbal na celý týden liberecký Babylon

Kombinace barev a hudby, tanečníci a hudba v sálech i na chodbách. Taneční mistrovství světa - World Dance Championship přivítalo v Centru Babylon v Liberci více než 3000 tanečníků ze dvaceti zemí.

„Tanec opět naplnil celé Centrum Babylon, 1000 hotelových lůžek nestačilo, sály i chodby byly plné tanečníků, čísla předčila očekávání. Počet soutěžních předvedení, které bylo možné vidět, se zastavil na magických 6 670. I další čísla potvrzují, že otevřené mistrovství světa bylo výjimečnou událostí, 543 disciplín, 3 022 tanečníků, 45 mezinárodních porotců, šest dní a nocí, tři taneční parkety," shrnula za pořadající Ilma Agency mluvčí Markéta Franicová.

World Dance Championship v Centru Babylon v Liberci - slavnostní vyhlášení<br />Autor: Archiv Ilma Agency V porotě zasedli taneční mistři i profesionální tanečníci, mezi nimi tento rok prvně i zástupce Jihoafrické republiky Siamisang Allwin Sylvester Sefotlhelo, nebo porotci až z daleké Indie, Koreji a Kazachstánu. Sluší se připomenout také významné české tanečníky a ředitele známých českých tanečních škol, jako Jindřich Hes, Michaela Mickiena Pospíšilová. Předsedkyní poroty byla Irina Shmalko z taneční školy z Moskvy a vícepresidentka WADF. Mezinárodní porotu přijal před začátkem soutěže na liberecké radnici primátor města Liberec Tibor Batthyány. Před libereckou radnici je doprovodila multimediální obrazovka a také tanečníci z nejvzdálenějších zemí.

Taneční výpravy přijeli opravdu z daleka, z Jižní Koreji, Jihoafrické republiky, nejpočetnější ale byla česká výprava, která měla výhodu domácího prostředí. Jen o něco menší byla výprava z Polska, třetí největší výpravou bylo Rusko. Tyto země získaly i nejvíce titulů. Nejvíce obsazené byly disciplíny salsa, merenge a bachata v sólech a to ve všech věkových kategoriích. V letošním roce bylo velice početné také obsazení všech disciplín belly dance a urban street dance.

Prezident mezinárodní taneční organizace WADF pan Nils-Hacken Carlzon se s World Dance Championship 2016 rozloučil slovy, že byl velice rád, aby se příští rok konalo opět v libereckém Centru Babylon a že věří, že bude tanečníků opět více než 3000.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tanečníci z celého světa se sjeli na šampionát do Libereckého kraje
Otevřené mistrovství světa v listopadu opět roztančí liberecký Babylon

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT