Technické muzeum Liberec se rozroste o Království automobilů

03.04.2018 22:28:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Technické muzeum Liberec se rozroste o Království automobilů

Technické muzeum Liberec otevře v sobotu 7. dubna pro veřejnost další expozici. Tentokráte si přijdou na své skuteční automobiloví labužníci, patnáct automobilů od roku výroby 1906 až do roku 1987 zavede návštěvníky do pomyslných nejvyšších pater automobilového luxusu.

„Technické muzeum Liberec přivítalo nabídku sběratele automobilů pana Slavomíra Hadraby. Díky němu můžeme veřejnosti ukázat opravdové skvosty, které široko daleko žádné jiné muzeum návštěvníkům neukazuje. Expozice už bude opravdu muzejní. Bude v ní kousek silnice, a také červený koberec, který k takto významným vozům patří, tak dobová dílna," řekl ředitel Technického muzea Liberec Jiří Němeček.

Manželé Slavomír a Hana Hadrabovi o sobě říkají, že si prostě jen udělali radost. „Říkali jsme si, že by byla škoda, tahle naše krásná auta nechat jen pro potěšení nás dvou někde v garáži a tak rozhodování vystavit naše auta v muzeu nebylo zase až tak těžké," uvedl sběratel Slávek Hadraba. Na otázku, co mají jeho auta společného, překvapivě odpoěděl, že: „Všechna ta auta byla ve své době tím nejlepším co se dalo koupit a všechna ta auta mají alespoň trošku červený lak."

Hned pět automobilů značky Rolls Royce, jeden dokonce patřil šlechtické rodině na blízkém východě, nejstarší De Dion Bouton z roku 1906, domáci Praga Piccollo z roku 1929 anebo kuriozní roadster Schmallbach, který sice vypadá jako sportovní vůz ze čtyřicátých let, vyrobený byl ale až v letech sedmdesátých. To všechno a mnohem více bude od soboty k vidění v Technickém muzeu Liberec.

„Ještě letos představíme expozici pro fanoušky železnice a pak se budeme moci věnovat úpravám výstav v úplně prvním pavilonu, který jsme veřejnosti otevřeli před čtyřmi lety," dodal ředitel muzea Jiří Němeček na dotaz, co v areálu Technického muzea přibyde jako další.

Technické muzeum Liberec vzniklo teprve v září roku 2014 jako soukromá iniciativa stejnojmenného spolku. Sídlí v areálu Libereckého výstaviště LVT a otevřeno má kromě pondělka vždy od 10 do 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Technické muzeum Liberec ukáže tramvaje ze Švýcarska
Liberecké Technické muzeum se rozroste o další tři pavilony
Technické muzeum Liberec láká na nové expozice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Slavnostní otevření nově zrekonstruované silnice III/29042 mezi městem Tanvald a obcí Albrechtice v Jizerských horách se konalo v pondělí 24. června. Tato silnice je důležitou turistickou tepnou vedoucí podél řeky Kamenice do Jizerských hor a především do sportovního areálu Tanvaldský Špičák. V rámci rozsáhlé investiční akce došlo k opravě opěrné zdi včetně vybudování ochranných prvků a především položení nového asfaltového povrchu. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Oba turnovské prameny jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 20. června 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Video: Zahájení olympiády dětí a mládeže v Liberci
Nová výstava představí v Semilech díla mistrů 1. poloviny 20. století
Fotbalisté Přepeř budou hrát v příští sezoně třetí nejvyšší ligu

Nejčtenější články

23.06.: Škatulata aneb Jaké bude složení fotbalových soutěží?
24.06.: Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
22.06.: Letní kino v Jilemnici bude letos promítat na celkem šesti místech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT