Technické muzeum Liberec se rozroste o Království automobilů

03.04.2018 22:28:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Technické muzeum Liberec se rozroste o Království automobilů

Technické muzeum Liberec otevře v sobotu 7. dubna pro veřejnost další expozici. Tentokráte si přijdou na své skuteční automobiloví labužníci, patnáct automobilů od roku výroby 1906 až do roku 1987 zavede návštěvníky do pomyslných nejvyšších pater automobilového luxusu.

„Technické muzeum Liberec přivítalo nabídku sběratele automobilů pana Slavomíra Hadraby. Díky němu můžeme veřejnosti ukázat opravdové skvosty, které široko daleko žádné jiné muzeum návštěvníkům neukazuje. Expozice už bude opravdu muzejní. Bude v ní kousek silnice, a také červený koberec, který k takto významným vozům patří, tak dobová dílna," řekl ředitel Technického muzea Liberec Jiří Němeček.

Manželé Slavomír a Hana Hadrabovi o sobě říkají, že si prostě jen udělali radost. „Říkali jsme si, že by byla škoda, tahle naše krásná auta nechat jen pro potěšení nás dvou někde v garáži a tak rozhodování vystavit naše auta v muzeu nebylo zase až tak těžké," uvedl sběratel Slávek Hadraba. Na otázku, co mají jeho auta společného, překvapivě odpoěděl, že: „Všechna ta auta byla ve své době tím nejlepším co se dalo koupit a všechna ta auta mají alespoň trošku červený lak."

Hned pět automobilů značky Rolls Royce, jeden dokonce patřil šlechtické rodině na blízkém východě, nejstarší De Dion Bouton z roku 1906, domáci Praga Piccollo z roku 1929 anebo kuriozní roadster Schmallbach, který sice vypadá jako sportovní vůz ze čtyřicátých let, vyrobený byl ale až v letech sedmdesátých. To všechno a mnohem více bude od soboty k vidění v Technickém muzeu Liberec.

„Ještě letos představíme expozici pro fanoušky železnice a pak se budeme moci věnovat úpravám výstav v úplně prvním pavilonu, který jsme veřejnosti otevřeli před čtyřmi lety," dodal ředitel muzea Jiří Němeček na dotaz, co v areálu Technického muzea přibyde jako další.

Technické muzeum Liberec vzniklo teprve v září roku 2014 jako soukromá iniciativa stejnojmenného spolku. Sídlí v areálu Libereckého výstaviště LVT a otevřeno má kromě pondělka vždy od 10 do 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Technické muzeum Liberec ukáže tramvaje ze Švýcarska
Liberecké Technické muzeum se rozroste o další tři pavilony
Technické muzeum Liberec láká na nové expozice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Barbora Šimůnková ze Žižkovky vystoupila v Jičíně s Jiřím Lábusem
Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, pohotově za něj zaskočil cestující
Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT