FOTO: Technické služby Turnov představily první užitkový elektromobil

03.08.2019 13:23:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: Technické služby Turnov představily první užitkový elektromobil

Dobrý příklad ekologického přístupu k ovzduší Turnova se snaží ukázat Technické služby Turnov, které zakoupily malé nákladní auto na elektrický pohon. Jedná se o jeden z prvních elektromobilů na Turnovsku a zřejmě vůbec první užitkový automobil na elektrický pohon.

Od 21. května si jej pracovníci převzali do svého užívání a seznámili se s jeho obsluhou. Nyní byl 1. srpna po uvedení do provozu podrobněji představen na tiskové konferenci. Elektromobil za 910 tisíc korun slouží k úklidu veřejných prostor, a to zejména v centru města, ke sběru separačních nádob a na menší práce.

„K nabíjení nepotřebujeme žádnou stanici a probíhá jednoduše přes zásuvku 220 voltů. Uvádí se spotřeba 60 haléřů na 2 km, ale samozřejmě musíme počítat s opravami a případnou výměnou baterie za 150 tisíc korun po dvou až třech letech provozu," řekl jednatel Technických služeb Turnov Libor Preisler.

Vozové vybavení Technických služeb Turnov<br />Autor: Petr JežekJeho malé rozměry, ale i menší nosnost 1350 kilogramů, jej předurčují efektivně obsluhovat i hůře dostupná místa. Vůz je označen samolepkou s povinnými logy a texty Jezdím s podporou a První užitkový elektromobil v Turnově.

„V roce 2018 Technické služby Turnov požádaly o dotaci na Ministerstvo životního prostředí v rámci 21. výzvy Národního programu Životní prostředí. Následně byla ze Státního fondu životního prostředí přislíbena finanční podpora ve výši 600 tisíc Kč z celkových nákladů 910 tisíc Kč bez DPH. Věříme, že tento příklad ekologického přístupu nezůstane ojedinělý a Turnov se dočká dalšího vozidla šetrného k prostředí města," uvedla již dříve za projekty a dotace MěÚ Turnov Eva Krsková.

Technické služby Turnov mají se sesterskou organizací Odpadové služby Turnov celkem 46 zaměstnanců a 40 aut ve vozovém parku. Novinkou jsou třeba dvě stanoviště na separovaný odpad u KC Střelnice a supermarketu Billa v Turnově. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově přemístili kontejnery od Billy a Střelnice
Město Turnov šetří energii i díky tříděnému sběru odpadů
V Turnově budují podzemní kontejnery na separovaný odpad
Jak probíhala akce Ukliďme Česko 2019 v Turnově
Město Turnov má novou obchodní společnost na odpadové služby

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci odehrál Dalmach vyrovnaně jen první poločas
Pobavit do Rokytnice přijede Josef Alois Náhlovský
Laos plný min aneb cestovatelská beseda v kině Sféra
Napětí a humor přináší do Slané divadelníci z Lučan
V jilemnickém muzeu zahájí výstavu o Tibetu

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT