Televize zpoplatnily své vysílání. Od října proto zdražuje i semilské Katro

06.08.2015 11:33:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Pojizeří

Televize zpoplatnily své vysílání. Od října proto zdražuje i semilské Katro

Firma Katroservis Semily oznámila, že kvůli zpoplatnění programů stanic Nova a Prima dojde od 1. října 2015 ke zvýšení poplatků o 20 korun za kabelovou televizi. To se konkrétně týká všech zákazníků společnosti ze Semil.

„Omezená nabídka ze 100 Kč na 120 Kč, základní nabídka z 250 Kč na 270 Kč. Prosíme zákazníky platící převodem z účtu o úpravu trvalých příkazů od 10. měsíce. Platby SIPO budou změněny automaticky," upřesnila společnost Katroservis, spol. s r. o. v tiskové zprávě.

Následovat příklad zřejmě budou i další menší kabelové společnosti. Již v dubnu 2015 například přistoupil na zdražení základního servisního poplatku o 22 korun provozovatel největší satelitní služby v Česku - společnost M7 Group, pod kterou patří digitální televize Skylink a CS Link. Na zvýšení poplatku upozornila i Fenixnet (poskytovatel příjmu internetové televize), jenž službu Sledovani.tv pro kanály Primy zpoplatnil od 9. 4. 2015 částkou 15 Kč za měsíc a programy TV Nova pro své klienty úplně znepřístupnil až do vyřešení situace či případné dohody na ceně.

O poplatcích vyjednávaly televize s kabelovými a satelitními společnostmi už od roku 2012, od března 2015 se situace změnila kvůli postoji televizních skupin Novy a Primy. Ty kabelovým společnostem pohrozily, že buď se do konce března dohodnou na ceně za převzaté vysílání, nebo z placených balíčků jejich programy úplně zmizí.

Dosud byly všechny čtyři programy Primy šířené volně a pět ze šesti stanic Novy také, ale nyní televize odmítají tyto programy v rámci takzvaného must carry (povinně zařazených programů) šířit a chtějí za ně platit. Například nyní každý, kdo bude nabízet programy Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom musí za každého svého zákazníka údajně odvádět 8,80 korun měsíčně! U Novy se mají poplatky týkat zatím pouze HD verze jejích kanálů, za což vyžaduje od každého zákazníka necelých 5 korun. Poplatky ve výši téměř 14 korun měsíčně budou muset zahrnout do svých služeb všechny kabelové společnosti, satelitní operátoři, ale i poskytovatelé IPTV (po internetu šířených TV programů).

Televize tvrdé vymáhání poplatků zdůvodňují tím, že investují do vysílání velké částky. Jejich produkt si poté kabeloví a satelitní operátoři brali zdarma a dále ho svým zákazníkům prodávali za určité poplatky. Dílčím důvodem ale také mohou být finanční problémy obou českých televizí a doposud malý úspěch jejich placených internetových doplňků - tedy Voyo, Nova plus nebo iPrima.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poskytovatel TV příjmu v Semilech tvrdí, že už všechny problémy vyřešil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT