Tichý hrad Rotštejn se otevřel neslyšícím

10.06.2017 15:32:57 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Český ráj

Tichý hrad Rotštejn se otevřel neslyšícím

Hrad Rotštejn se v neděli 4. června otevřel neslyšícím prostřednictvím videí ve znakovém jazyce. Na hradě není elektřina, proto jsou videa „schována" a lze je shlédnout po načtení QR kódů umístěných na informačních tabulích prostoru památky. Tento pilotní a v Česku a Slovensku ojedinělý projekt mohli na Rotštejně uskutečnit díky finanční podpoře programu ČSOB pomáhá regionům.

„Projekt se zrodil na semináři Památky pro každého Písek 2015, který pořádal mezinárodní vzdělávací projekt Hugo na cestách® ve spolupráci s Památkovou komorou ČR, Prácheňským muzeem Písek a Městem Písek. Partnery v projektu Tichý hrad Rotštejn jsou Tichý svět, o.p.s. a spolek Ochrana Klokočských skal. Děkujeme tímto všem, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli," uvedl Ondřej Rajcsányi, jednatel OKS, z. s.

Slavnostní otevření hradu Rotštejn neslyšícím byla velmi příjemná akce za účasti dobrovolníků ze spolku OKS, kastelánky hradu Rotštejn, která je duší celé aktivity, vedení Tichého světa z centrály v Praze, pracovníků liberecké pobočky, ředitele globálního Geoparku UNESCO Český ráj, zástupce Správy CHKO Český ráj, tlumočníka do českého znakového jazyka a přihlížejících diváků. Děkujeme všem, kdož přišli a prošli spolu s námi Tichý hrad Rotštejn.

„V roce 2018 bychom rádi zpřístupnili také velkou naučnou stezku pěti panelů umístěných na Klokočských skalách. Pokračovat chceme postupně také na hradě - popisem rozhledů z paláce Rotštejna v českém znakovém jazyce a umístěním plastických tabulek s reliéfem a popisy v hmatové latince a braillově písmu. To ovšem závisí na finančních prostředcích, které se nám na tyto aktivity povede získat," dodal Ondřej Rajcsányi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Byla jsem praktikantem na Troskách
Valdštejnská pouť potřetí připomněla hrad jako poutní místo
Na Rotštejně se bude putovat za poklady a otevře výstava plyšáků
Obrazem: Dům přírody v Dolánkách oslavil rok od otevření
Český ráj dětem zahájil turistickou sezonu 2017

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!
Skvělé výhry turnovských basketbalistů v Náchodě a Trutnově
V pořadí již čtvrté Zpívání mezi betlémy chystají v lomnickém muzeu
Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT