Tisíce dětí se během nouzového stavu zapojily do online Abecedy peněz

17.05.2020 09:53:36 | Autor: Filip Hrubý | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Tisíce dětí se během nouzového stavu zapojily do online Abecedy peněz

Navrhují bankovky, hrají si na podnikatele, vymýšlejí, jak pomoci doma, a zároveň pomáhají potřebným. Největší tuzemský program na výuku finanční gramotnosti, Abeceda peněz, který tradičně připravuje programy pro školy, nyní baví děti i během nouzového stavu. Věnuje se všem, od nejmenších školkových dětí až po teenagery na střední, a pomáhá jim rozkoukávat se ve světě peněz.

Podle aktuálního průzkumu České bankovní asociace finanční gramotnost Čechů postupně roste. Spolu s ní i počet lidí, pro něž je hlavním zdrojem informací o správném hospodaření právě škola.

Abeceda peněz, největší tuzemský program pro výuku finanční gramotnosti, se velice rychle překlopila do online prostředí. Tisíce školáků, které spolu s běžnou výukou přišly i o kurzy finanční gramotnosti, se do programu nyní zapojují z domova. Sledují edukativní videa, hrají hry a soutěží o hodnotné ceny. Navíc mohly prostřednictvím Abecedy peněz pomoci i lidem, kteří se dostali o obtížné finanční situace. „Za každý obrázek, jež nám poslaly, jsme darovali 50 korun na projekt Donio, který podporuje rodiče samoživitele," vysvětluje David Hubáček, šéf finančního vzdělávání v České spořitelně, která Abecedu peněz připravuje.

Online Abeceda peněz má skvělé odezvy nejen od dětí, ale i od jejich rodičů a učitelů. „Sice jsme kvůli uzavření škol museli odložit tradiční programy, v nichž děti učíme finanční gramotnosti. Ale podařilo se nám přenést velké množství informací a her do online prostředí. Každý týden přibývají stovky dalších dětí, které se s námi učí," komentuje David Hubáček.

Největší zájem je v posledních týdnech o Tajuplnou cestu. Dobrodružnou počítačovou hru pro teenagery, v níž se pokoušejí obstát ve světě dospělých. Motivují je i atraktivní ceny, které mohou ti nejlepší vyhrát v rámci této pololetní soutěže.

Nové hry a soutěže běží na stránkách www.abecedapenez.cz. Děti mohou vyhrát atraktivní ceny, jako jsou telefony, deskové hry, předplatné Netflixu a mnoho dalšího. Bez ohledu na to, jestli se zapojí jednorázově, nebo budou soutěžit pravidelně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Český zákazník očima dětí: potřebuje sliz, mýdlo a zákusky
Abeceda peněz potřetí aneb Žižkovka v Legolandu
Abeceda peněz poučí další děti ze škol v Libereckém kraji
Školáci v kraji se úspěšně zapojili do projektu Abeceda peněz
V rámci Abecedy peněz pořádají jarmarky další tři třídy školáků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku

Jablonecké Kolečko o víkendu zavřené, důvodem jsou mezinárodní závody

Od čtvrtka 25. do neděle 28. února se v jabloneckých Břízkách, v lyžařském areálu Kolečko, uskuteční FIS mezinárodní závody v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Ski Klub Jablonec získal na pořádání závodů výjimku Ministerstva zdravotnictví. Proto bude lyžařský areál včetně závodních tratí od čtvrtečního poledne do nedělního odpoledne pro veřejnost uzavřený. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat
Očkovací centrum mají v Turnově otevřít od 1. března
Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
Od čtvrtka 25. února všude už jen s respirátory FFP2
Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

Nejčtenější články

23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT