Tisíce dětí se během nouzového stavu zapojily do online Abecedy peněz

17.05.2020 09:53:36 | Autor: Filip Hrubý | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Tisíce dětí se během nouzového stavu zapojily do online Abecedy peněz

Navrhují bankovky, hrají si na podnikatele, vymýšlejí, jak pomoci doma, a zároveň pomáhají potřebným. Největší tuzemský program na výuku finanční gramotnosti, Abeceda peněz, který tradičně připravuje programy pro školy, nyní baví děti i během nouzového stavu. Věnuje se všem, od nejmenších školkových dětí až po teenagery na střední, a pomáhá jim rozkoukávat se ve světě peněz.

Podle aktuálního průzkumu České bankovní asociace finanční gramotnost Čechů postupně roste. Spolu s ní i počet lidí, pro něž je hlavním zdrojem informací o správném hospodaření právě škola.

Abeceda peněz, největší tuzemský program pro výuku finanční gramotnosti, se velice rychle překlopila do online prostředí. Tisíce školáků, které spolu s běžnou výukou přišly i o kurzy finanční gramotnosti, se do programu nyní zapojují z domova. Sledují edukativní videa, hrají hry a soutěží o hodnotné ceny. Navíc mohly prostřednictvím Abecedy peněz pomoci i lidem, kteří se dostali o obtížné finanční situace. „Za každý obrázek, jež nám poslaly, jsme darovali 50 korun na projekt Donio, který podporuje rodiče samoživitele," vysvětluje David Hubáček, šéf finančního vzdělávání v České spořitelně, která Abecedu peněz připravuje.

Online Abeceda peněz má skvělé odezvy nejen od dětí, ale i od jejich rodičů a učitelů. „Sice jsme kvůli uzavření škol museli odložit tradiční programy, v nichž děti učíme finanční gramotnosti. Ale podařilo se nám přenést velké množství informací a her do online prostředí. Každý týden přibývají stovky dalších dětí, které se s námi učí," komentuje David Hubáček.

Největší zájem je v posledních týdnech o Tajuplnou cestu. Dobrodružnou počítačovou hru pro teenagery, v níž se pokoušejí obstát ve světě dospělých. Motivují je i atraktivní ceny, které mohou ti nejlepší vyhrát v rámci této pololetní soutěže.

Nové hry a soutěže běží na stránkách www.abecedapenez.cz. Děti mohou vyhrát atraktivní ceny, jako jsou telefony, deskové hry, předplatné Netflixu a mnoho dalšího. Bez ohledu na to, jestli se zapojí jednorázově, nebo budou soutěžit pravidelně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Český zákazník očima dětí: potřebuje sliz, mýdlo a zákusky
Abeceda peněz potřetí aneb Žižkovka v Legolandu
Abeceda peněz poučí další děti ze škol v Libereckém kraji
Školáci v kraji se úspěšně zapojili do projektu Abeceda peněz
V rámci Abecedy peněz pořádají jarmarky další tři třídy školáků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání
Desátý ročník projektu Na kole jen s přilbou odstartoval v Bedřichově
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov
Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT