Titul Mistr ČR v bleskovém a rapid šachu patří družstvu Turnova

28.09.2017 08:54:41 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Titul Mistr ČR v bleskovém a rapid šachu patří družstvu Turnova

Celkem 264 nadějných šachistů z celé republiky se zúčastnilo dvou vrcholových šachových turnajů Pohár ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev 2017 a Mistrovství ČR v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev, které se konaly o víkendu v Liberci pod záštitou krajského náměstka Petra Tulpy.

Poháru v rapid šachu, který proběhl v sobotu 23. září, se zúčastnilo 160 šachistů ve čtyřiceti družstvech a po urputných vyrovnaných bojích se stalo bez jediné prohry celkovým vítězem družstvo ŠK Zikuda Turnov A a získalo tak Pohár ČR 2017. Družstvo hrálo ve složení P. Jaracz, P. Šimáček, J. Vykouk, L. Vlasák. Na dalších místech dohrála družstva Bohemians Praha A a ŠK OAZA Praha.

Neděle 24. září patřila Mistrovství ČR v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev s účastí 26 čtyřčlenných družstev. Titul Mistr ČR 2017 získalo po odehraných patnácti kolech se ziskem 49 bodů opět družstvo ŠK Zikuda Turnov A v sestavě P. Jaracz, J. Vykouk, P. Šimáček, L. Vlasák. Další místa obsadila družstva Polabiny Pardubice a QCC České Budějovice.

Akce pořádal z pověření šachového svazu ČR turnovský šachový klub, oba turnaje byly na velmi dobré sportovní i společenské úrovni a konaly se ve velice příjemném prostředí Centra Babylon v Liberci. Družstvo z Turnova přijeli podpořit i starosta města Turnov Tomáš Hocke a místostarostka Jana Svobodová.

„Byl jsem příjemně překvapen, kdo všechno zasedl za šachovnice. Vedle zkušených šachistů na turnajích byli i mladí hráči středoškolského věku a vedli si velmi dobře. Každý hráč měl pouhé tři minuty k tomu, aby soupeře zatlačil do defenzivy a partii vyhrál. Kdo si nezkusil v takovém času uhrát slušně několik tahů, neví, jak je to těžké. Proto velmi oceňuji bystrou hlavu a úsudek všech hráčů v tak inteligentní hře jako jsou šachy. Rovněž děkuji organizátorům za dobře připravenou akci, jen více takových," zhodnotil po osobní účasti na nedělním turnaji náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově proběhl šachový turnaj O turnovský granát
Družstvo ŠK Zikuda Turnov obhájilo titul na Czech open
Turnovští šachisté získali dvě třetí místa v bleskovém a rapid šachu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT