Tradiční Skotské hry se uskuteční již podevatenácté na Sychrově

18.08.2019 18:45:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Sychrov

Tradiční Skotské hry se uskuteční již podevatenácté na Sychrově

Letos se už podevatenácté stane zámek Sychrov dějištěm Skotských her. Ve dnech 23. a 24. srpna se můžete těšit na pestrý program, který se ponese v duchu tance, hudby a zábavy. Čekají vás ukázky skotských tanců nebo tradiční irská hudba. Dále si budete moci poměřit své síly s profesionálními závodníky ze Skotska, případně vyhrát některou z hodnotných cen.

Skotské hry stejně jako například tartan, kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska. Počátek skotských her nalezneme už v 11. století. Dnes se však nejedná o soutěže válečníků, ale o sportovní zápasení spojené s hudebním a tanečním představením, na které se sjíždějí davy nadšenců.

Pátek 23. srpna

Páteční neoficiální večerní program se již stal plnohodnotnou součástí Skotských her Sychrov. Ani tento ročník nebude výjimkou. Začátek programu je v pátek ve 20 hodin na prostranství přímo před vchodem do areálu zámku (mezi kašnou a hlavní branou) a je určen pro všechny, kteří se chtějí bavit a tančit. A proto i letošní páteční večer je s podtitulem „Skotské tance pro všechny" a věřte, že je na co se těšit.

Za doprovodu reprodukované ceilidh hudby zájemcům skotské tance předvedou a posléze i naučí členové taneční skupiny Caledonian Club. Vstup na páteční večer je zcela zdarma!

Pro žíznivé a hladové bude připraveno občerstvení včetně novinky - koktejlového baru s pořádnou dávkou lahodné whisky i whiskey. Již počtvrté v 19leté historii Skotských her se uskuteční stylový skotský golfový turnaj 4. skotské hry Sychrov Open. Těšte se na sportovní servis a atmosféru země, která dala světu golf.

Sobota 24. srpna

V sobotu se můžete těšit na program plný keltské hudby, skotských tanců, proběhnou zde tradiční skotské těžkoatletické soutěže, jejichž obsahem bude například vrh kamenem do dálky nebo farmářský běh. Na své si přijdou i milovníci skotské whisky díky sedmému ročníku Whisky slavností. I pro malé návštěvníky je připraven pestrý program, kde si budou moci například změřit své síly v dětských soutěžích.

Dále  je připravena větší prezentace golfové hry s možností vyzkoušet si držení hole či odehrání prvního míčku. V areálu se budou moci návštěvníci seznámit s desítkami dravých ptáků. Nedílnou součástí budou historické ukázky lukostřelby, vrhačských disciplín nebo šermířského vystoupení.

Součástí doprovodného programu 19. Skotských her Sychrov bude 12. ročník setkání majitelů britských historických vozidel, kteří se svými naleštěnými krasavci představí v zámeckém parku a 9. ročník Whisky slavností s ochutnávkou.


Hlavní scéna (sobota 24. srpna):

9:15 Jauvajs - tradiční irská hudba s folkovými prvky Jauvajs
10:15 Jizerský bodlák - skotské tance Jizerský bodlák
10:45 Isara - celt folk rock Isara
12:00 Slavnostní zahájení
12:30 České srdce - legenda českého keltského rocku České srdce
13:20 Caledonian Club - skotské tance Caledonian Club
13:50 Lua - písně z Irska, ale i dalších ostrovních zemí a odjinud, současně a svěže Lua
14:40 Feidh - skotské tance Feidh
15:10 Chip & Co - skotské dudy v amerických rukou v rockovějším podání Chip & Co
16:00 Rebel Pipers - tradiční skotský dudácký soubor Rebel Piper
16:30 Hood, Wink & Swagger - tradiční skotská hudba v podání špičkového tria z USA
17:45 Tune.I - nová formace sestavená ze zkušených českých irských hudebníků Tune.I
19:00 Slavnostní zahájení večerního programu a vyhlášení sportovních výsledků
20:00 Rura - legenda skotské hudby Rura
21:30 Blue Squadron Pipe Band - tradiční skotský dudácký soubor Blue Squadron Pipe Band
22:00 Asonance - legenda české keltské hudby Asonance
00:00 Vintage Wine - celtic trash folk rocková dravost s melodikou a energií irské a skotské Vintage Wine
1:00 Dudák na věži - slavnostní zakončení 19. skotských her na Sychrově

Rozsáhlá fotogalerie z loňského ročníku:

Obrazem: Skotské hry na Sychrově 2018

18. ročník Skotských her na Sychrově<br />Autor: Zdeněk Matura

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Aktuální hudební vystoupení najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Skotské hry 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

MŠ Dřevěnka v Turnově má bronzový certifikát Skutečně zdravé školy
Výstava v semilském muzeu získala záštitu ministra kultury
Obrazem: Made in Jablonec 2020
Opera mafia zmrazí publikum v turnovském divadle
Šachový klub Zikuda Turnov zve na šachový turnaj

Nejčtenější články

16.01.: Gabriela Jakoubková seznámila se svou knihou semilské čtenáře
16.01.: Benecko poměřilo výkonnost lyžařů Liberecka s jinými kluby
16.01.: Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Mimoni či Podbozkově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT