Trenéra žen Todorova těšilo uznání soupeřů

16.03.2011 13:31:59 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalistky Turnova v neděli 13. března odehrály na domácí půdě další dva zápasy 2. ligy žen. V prvním utkání jasně přehrály Chomutov, ale ve druhém i přes zlepšený výkon nestačily na Ústí nad Labem. Turnovského trenéra ale mohlo těšit pozápasové uznání obou soupeřů.

V prvním zápase se utkaly s týmem Chomutova, který turnovským děvčatům tabulkově „šlape na paty," a který má oproti Turnovu navíc tři zápasy k dobru.

FbC 98 Chomutov - TJ Turnov 1:8 (1:2; 0:4; 0:2)

Šestičlený tým žen byl doplněn o čtyři juniorky (Škopánová, Veselá, Šulcová, Müllerová). A právě juniorský útok po perfektní souhře již ve 14. vteřině utkání otevřel gólový účet. Vyrovnání přišlo v 6. minutě z jediné střely chomutovských děvčat, kterou za první třetinu na turnovskou bránu vyslaly. V 8. minutě proskočilo za záda nešťastné chomutovské brankářky nahození Veroniky Czibulkové. Ve druhé třetině se domácí děvčata vrhla na své soupeřky se vší vervou, kdy jednou skórovala Veselá, jednou Czibulková z trestného střílení a dvakrát juniorka Müllerová, která svými rychlostními i technickými schopnostmi silně účinkovala na obranu hostů.

V poslední třetině už skórovala pouze juniorka Šulcová po nahrávce Škopánové. A po vyšachování obrany hostů Czibulkovou a nahrávce před prázdnou bránu završila gólový účet utkání Bajerová.

„Míša Pekařová se tentokrát na zápas dobře vyspala, v obraně předvedla nadstandardní výkon a vyvarovala se děsivých chyb, které nás v zápase s Libercem stáli důstojný výsledek. Nebýt však toho, že nám vypomohly turnovské dorostenky, těžko bychom vyhráli, neboť žen je pouze sedm do pole a z toho jedna chyběla. I přesto, že Chomutov vyslal na naší brankářku Evu Horákovu pouhých osm střel, je nutno jí pochválit za předvedený výkon, protože to byly střely velmi povedené a nebýt jí, utkání nemuselo dopadnout výsledkově tak jasně," pochválil svůj tým po zápase trenér Ilja Todorov.

Branky Turnov: 1. Šulcová (Škopánová), 8. Czibulková (Veselá), 15. Veselá (Šulcová), 16. Müllerová, 18. Müllerová (Šulcová) v přesilovce, 19. Czibulková (trestné střílení), 29. Šulcová (Škopánová), 39. Bajerová (Czibulková). Střely na branku: 8:42 (1:10; 3:16; 4:16).

TJ Turnov - USK Slávie Ústí nad Labem  1:3 (0:0; 0:1; 1:2)

Ve druhém utkání nastoupila Turnovská děvčata proti týmu USK Slávie Ústí nad Labem, který je druhý v tabulce. To, že se Turnovským proti Ústí nedaří, se potvrdilo již v 7 vteřině utkání, kdy Šulcová, orazítkovala spojnici. Většinu času držela míček na svých hokejkách turnovská děvčata a v úvodní části si vytvořila několik velkých šancí, které však zmařila pozorná brankářka hostí.

Na první gól se tak čekalo až do předposlední minuty druhé části, kdy se příliš vysunutá obránkyně Maťátková i přes maximální snahu nestačila vrátit, a Ústecká útočnice tak ze samostatného nájezdu pohodlně skórovala, i přesto, že Turnov měl v té chvíli územní převahu.

Ihned na začátku třetí třetiny se po nahrávce Škopánové podařilo dorostence Müllerové doklepnout míček před brankou a zaslouženě vyrovnat. Utkání však rozhodly dvě povedené standardní situace soupeřek, když ve 32. minutě doputovala „střela," jejíž trajektorie popírala veškeré zákony fyziky, až za gólmanku Horákovou.

Turnovská děvčata i nadále bojovala, držela míček, ten jim však v rozhodujících chvílích přeskakoval hokejky, takže hráčky Ústí znovu udeřily z nikterak nebezpečné standardní situace, kdy Iva Pekařová zcela zaspala a nechala soupeřky úplně zadarmo skórovat.Ke snížení Turnova již poté nepomohla ani přesilová hra, kde díky nesehranosti juniorek s ženami měly šance pouze Ústečtí.

Turnovský trenér si pochvaloval změnu oproti minulým utkáním. Míša Pekařová podle něj nevyrobila jedinou chybu, stejně tak jako Bára Křapková byla oporou obrany. Dorostenky vyráběly na polovině hostí neustálý kolotoč, málo se však dostaly k zakončení a když už, tak střílely do horních rohů branky, čímž ústeckou brankářku nemohly překvapit.

„V zápase nám především velmi citelně chyběla Šárka Veselá coby centr a Verča Czibulková se na jejím postu dvě třetiny jen protrápila, když jí spoluhráčky nebyly schopny nahrát, tudíž se za dvě třetiny vůbec nepotkala s míčkem. V poslední třetině tedy putovala do obrany, odkud svými dlouhými přihrávkami i několika útočnými výlety založila několik velmi povedených akcí, které ale bohužel neměly gólový efekt," komentoval trenér Todorov druhé utkání a zároveň dodal: „I přes prohru mě nakonec potěšilo uznání trenérů Boleslavi a Chomutova, že jsme byli tentokrát lepší. Taktéž mě mile překvapil výkon dvojice rozhodčích Rubáš - Szabó, kteří tentokrát předvedli, na tuto soutěž, nadstandardní výkon."

Branka Turnova:  28. Müllerová (Škopánová). Střely na branku: 15:24. Sestava Turnova na turnaji: Horáková  - I. Pekařová, M. Pekařová, Bajerová, Křapková, Maťátková, Czibulková, Škopánová, Veselá (jen 1. zápas), Šulcová, Müllerová.