Třetího ročníku projektu Objevuj památky se účastní i Turnov

07.03.2020 08:03:36 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Třetího ročníku projektu Objevuj památky se účastní i Turnov

V olomoucké Pevnosti poznání se v pátek 28. února 2020  konalo setkání v rámci celorepublikového projektu Objevuj památky. Ten vstoupil do svého třetího ročníku a město Turnov se ho opět aktivně účastní.

V centru Olomouce, v areálu bývalé Korunní pevnůstky z osmnáctého století, proběhlo minulý pátek setkání členů celorepublikového projektu „Objevuj památky". Již třetím rokem je jeho cílem společná propagace kulturně-historických a technických památek, které jsou v majetku krajů, měst, obcí i v soukromém vlastnictví a slouží kulturnímu účelu. Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch je tohoto projektu součástí prostřednictvím turnovské synagogy a hradu Valdštejn.

Na olomoucké schůzce zaznělo, že se připravuje, podobně jako v minulém roce, tištěná brožurka s prezentací zapojených památek a nově i společný suvenýr v podobě stále více populárních a turisty oblíbených fotonálepek. Na nich bude společným prvkem historická fotografie daného místa a logo Objevuj památky. Novinkou má být také příprava na novou akci, která by měla být spuštěna příští rok. Akce zatím nese pracovní název „Zažij dobrodružství" a měla by propojovat vybrané objekty skrze společný příběh. Ten by se měl točit kolem slavné osobnosti císaře Rudolfa II.

Projekt Objevuj památky a s ním i zapojené objekty se budou nadále prezentovat na webových stránkách, Facebooku a Instagramu. Rostoucí popularita projektu je viditelná i v narůstajícím počtu členů, kterých je už bezmála stovka. „Věříme, že tato vzestupná tendence bude pokračovat i nadále, neboť projekt Objevuj památky rozšiřuje již tak atraktivní nabídku turistických cílů v České republice a poskytuje cestovatelům nové tipy na výlety v zajímavých lokalitách," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Setkání se uskutečnilo v bývalém dělostřeleckém skladu v areálu Korunní pevnůstky v samotném centru Olomouce. V objektu se dnes nachází interaktivní muzeum popularizace vědy. Jedná se o účelové zařízení Univerzity Palackého.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekt Objevuj památky vstoupil do druhého roku
Hrad Valdštejn i Synagoga Turnov součástí projektu Objevuj památky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazy a ilustrace Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT