Třetího závodu Jičínské cykloligy se účastnilo 43 jezdců

12.06.2018 16:42:05 | Autor: Martina Hrdinová a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Již třetí závod Jičínské cykloligy se konal ve středu 30. května. Jela se velmi oblíbená trať Soběraz - Klepanda za krásného skoro již letního počasí. Závodu se zúčastnilo 43 závodníků ve všech věkových kategoriích. Největší účast měli mladí závodníci LSK Lomnice nad Popelkou.

Již druhý závod po sobě vyhrál Tomáš Malík z SSC Železný Brod (14:01) před nestárnoucím Martinem Šléglem z Lawi Granfondo (14:43), který zároveň vyhrál kategorii muži B (40-49 let) a Ondrou Švandou z SportRaces Issac Team (14:44), zlepšující formu prokázal i čtvrtý Honza Novotný z Rohozec Amulet v krásném čase 14:53, páté místo a zároveň kategorii dorostenců vyhrál Martin Kubišta z Bakako Nová Paka (15:05) před vítězem kategorie veteránů, Jirkou Holasem z Cyklopoint Jičín (15:20), který obsadil celkově 6. místo!

Kategorii žen vyhrála Eliška Gregorová (19:02), ale byla poražena věkově ještě dorostenkou a nástupkyní slavných rodičů Karolínou Špicarovou (18:38) z Cyklo Ski Špicar Jilemnice.

Na prvním místě celkového pořadí zůstal Ondřej Švanda - SportRaces Issac Team, na druhé místo se posunul Martin Šlégl z Lawi Granfondo a třetí místo získává po tomto závodě Jiří Holas z Cyklopoint Jičín.

Dalším závodem Jičínské cykloligy bude 13. června Bukvice, start je tradičně v 17.30, prezentace od 17 hodin v místě startu, startovné 50 Kč, nutná cyklistická přilba! Budou odměněni všichni vítězové jednotlivých kategorií - ceny věnovali hlavní sponzoři Cyklo Ski J. Žitnik Lomnice nad Popelkou a Kola Šír Lázně Bělohrad.