Tři další části silnic v Libereckém kraji září novotou

01.11.2015 09:04:10 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Tři další části silnic v Libereckém kraji září novotou

V Libereckém kraji se řidičům jezdí zase trochu lépe. Tento týden byly slavnostně otevřeny tři zrekonstruované úseky krajských silnic. Nový povrch mají komunikace II/282 Loktuše - Loučky, II/286 v Horních Mísečkách a III/29022 v Bedřichově. Na jejich rekonstrukce kraj získal dotaci z EU.

Na silnici II/282 Loktuše - Loučky prošel rekonstrukcí úsek od křižovatky s komunikací II/283 Na Špici směrem na Koberovy, dlouhý 2,8 kilometru. Součástí prací bylo vybudování autobusových zastávek v obci Vesec, výstavba chodníků, obnova krajnic a propustků, úprava zeleně (podél silnice bylo vysázeno 37 nových stromů), doplnění svodidel a kompletní výměna svislého a provedení nového vodorovného dopravního značení. Rekonstrukce přišla na 21,5 milionů Kč bez DPH.

Nejen lyžaři ocení modernizovanou horskou komunikaci II/286, která je jedinou přístupovou cestou do oblíbených Horních Míseček. Úsek dlouhý více než 2 kilometry z Dolních Míseček k parkovišti v Horních Mísečkách má nyní zcela nový povrch a svodidla a obnovených 16 propustků. Stavební náklady činily téměř 35 milionů Kč bez DPH.

 Třetí dokončenou stavbou je silnice III/29022 vedoucí z Bedřichova na Hrabětice, která se nachází v atraktivní lokalitě Jizerských hor. „Úsek byl značně porušen hloubkovou korozí, trhlinami a výtluky. Rekonstrukce za více než 28 milionů Kč bez DPH spočívala v zesílení stávající asfaltové konstrukce na zatížení po dobu dalších 30 let," řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Stavební práce zahrnovaly také sanaci svahu, obnovu odvodňovacích prvků a 24 propustků a úpravu zeleně. Na závěr bylo osazeno nové svislé dopravní značení a provedeno nové vodorovné.

„Tento rok je ve znamení oprav silnic. Do jejich rekonstrukcí jsme letos investovali 235 milionů ze Státního fondu dopravní infastruktury a rozpočtu Libereckého kraje, dalších zhruba 300 milionů z ROP a přibližně 450 milionů korun z povodňových dotací. Ve vylepšování infrastruktury a opravách silnic rozhodně budeme pokračovat i nadále," dodal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Železném Brodě se doprava vrací do stavu před rekonstrukcí mostu
Frekventovaný liberecký sněhulák už řidiče trápit nebude
Zprůjezdněné jsou opravené silnice na Loučky a na Horní Mísečky
Zima může začít, silničáři mají schválený plán údržby
Po otevření zimního stadionu dojde v Turnově ke změnám v dopravě
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy
Pojizerka by měla být od 20. října průjezdná

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!
Skvělé výhry turnovských basketbalistů v Náchodě a Trutnově
V pořadí již čtvrté Zpívání mezi betlémy chystají v lomnickém muzeu
Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT