Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

25.02.2021 09:40:08 | Autor: Milan Fefík Podobský | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

Na území města Semily bylo v roce 2020 evidováno celkem 81 trestných činů. Z toho v 10 případech z prověřování vyšlo najevo, že se buď nejednalo o trestný čin, nebo se daný trestný čin nestal.

V 19 případech nebylo ve věci do současnosti rozhodnuto a nadále probíhá vyšetřování. Ve čtyřech případech byl spisový materiál postoupen na jiný útvar v rámci republiky.

V 11 případech se jednalo o krádež prostou nebo krádež vloupáním (v 8 případech známý pachatel), ve dvou případech o neoprávněné užívání cizí věci, v 6 případech o poškození cizí věci (2 známí pachatelé), ve třech případech o ublížení na zdraví, po dvou o výtržnictví a o loupež (pachatelé známi), jednou šlo o vydírání, čtyřkrát o podvod a také o maření úředního rozhodnutí a vykázání, ve třech případech se řešilo neplacení výživného, dvě osoby byly přistiženy při řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu nebo řídily i přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, také bylo odhaleno zatajení nálezu věci a neoprávněné držení platební prostředku.

Objasněno bylo 36 případů ze 48 - tedy 75 procent. Nově byly řešeny přestupky týkající se porušování vládních opatření v souvislosti s pandemií Covid-19. Těchto bylo evidováno celkem 40.

Státní policisté řešili za uplynulé období v katastru města Semily celkem 83 přestupků týkající se drog. V 72 případech se jednalo o neoprávněné přechovávání malého množství omamné a psychotropní látky a v 8 případech se jednalo o pěstování rostlin. Ve třech případech šlo o řidiče, který řídil motorové vozidlo pod vlivem omamné a psychotropní látky.

V některých kauzích pomohly policii živé přenosy kamerové systému - třeba při loupeži v únoru 2020. Poškozený byl fyzicky napaden dvěma pachateli, kteří ho povalili na zem, několikrát udeřili do obličeje a prohledali ho. A to přímo v zorném poli jedné kamery z městského systému, díky ní policie oba pachatele na místě zadržela a přepadenému se dostalo okamžité pomoci.

Dalším případem „pro kameru" bylo poškození zaparkovaných osobních vozidel a bankomatu. Toto se původně jevilo jako jednání dvou na sobě nezávislých pachatelů, ale právě pomocí kamerového systému bylo zjištěno, že tuto škodu na cizím majetku způsobila jedna osoba. O pár dní později, kdy už se proti pachateli vedlo trestní řízení, bylo ohlášeno další poškození zaparkovaných vozidel, tentokrát dokonce osmi! A další obdobné jednání tohoto pachatele bylo zjištěno i v jiném městě v Libereckém kraji. Jednání osoby eskalovalo až do nebezpečného vyhrožování, načež byl pachatel neprodleně zadržen a vzat do vazby, kde teď čeká na soud.

Bohužel i loni řešila policie případy podvodů spáchaných na seniorech. Ti často otevírají dveře svých bytů, z dobroty a ochoty si vpustí domů podvodníka. Takový podvodník obvykle dokáže velice dobře a přesvědčivě komunikovat, předstírá, že se jedná o technika nějaké společnosti nebo prodejce léků a rehabilitačních pomůcek. Odhalování takových pachatelů je velice náročné, jelikož jejich jednání je rychlé a často se nezdrží na místě činu ani pět minut. Tento problém řeší policie i letos a nejenom v Semilech.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT