Třicet let od Sametu a co dál? aneb večer v turnovském divadle

07.11.2019 16:04:15 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Třicet let od Sametu a co dál? aneb večer v turnovském divadle

Již třicet let uplyne 17. listopadu od slavných událostí sametové revoluce, která nastartovala nejzásadnější proměnu společnosti naší země v druhé polovině dvacátého století a umožnila, aby se k nám vrátila demokracie a svoboda. Takové výročí nelze opomenout, ale naopak je třeba ho připomínat a náležitě oslavit, což si uvědomují i v Turnově.

Město Turnov, Kulturní centrum Turnov a Muzeum Českého ráje v Turnově za finanční podpory Libereckého kraje a pod záštitou hejtmana Martina Půty srdečně zvou zájemce do Městského divadla Turnov. Zde se od 18 hodin uskuteční slavnostní večer s názvem 30 let od Sametu - a co dál?, kterým si připomeneme, jaký význam měly (a stále mají) události sametové revoluce.

Proběhne panelová diskuse o stavu české společnosti 30 let od pádu totalitního režimu v naší zemi a jejich vyhlídkám do budoucnosti. Diskutovat budou: Taťána le Moigne, ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google, Petr Kratochvíl, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Diskusi moderuje Petr Vizina.

V druhé polovině večera se můžete těšit na „Klíče od svobody", umělecké pásmo věnované právě událostem sametové revoluce. V něm se vám v padesáti minutách nepřerušeného toku hudby, vizuální složky a tance představí klíčové momenty, boje a hodnotové inspirace na cestě ke svobodě. Těšit se můžete například na skladbu Luboše Fišera Crux, která vznikla v reakci na události srpna 1968, dále na hudebně-utopickou kompozici Martina Hyblera Oligarcha Globalizátor s taneční choreografií Šimona Kubáně, americký jazz v podání Bohemia Saxophone Quartet či vizuální zpracování klíčových událostí předešlých 30 let výtvarníkem Pavlem Tichoněm. Účinkují: Jana Kubánková - housle, Daniel Mikolášek - bicí, Bohemia Saxophone Quartet, Šimon Kubáň a Jaroslava Janečková - tanec, IMUZA Company pod vedením Martina Hyblera.

Vstup na slavnostní večer je zdarma, své vstupenky si vyzvedávejte na recepci KC Střelnice Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Otisky svobody pátrají po podstatě v kostele Dr. K. Farského v Semilech
Listopadový program Kulturního centra Střelnice Turnov
Jak probíhala oslava státního svátku 28. října 2019 v Turnově
Sametovou revoluci si připomenou výstavou i v Lomnici nad Popelkou
Knihovny, muzea a divadla slaví 30 let svobody výstavami i besedami
Třicet měst, včetně Semil, slaví 30 let svobody s Pamětí národa
Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT