Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz

14.05.2020 19:16:28 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz

Postupné uvolňování koronavirových opatření v České republice se projevuje i na postupné obnově části provozu autobusových a vlakových linek. Rada Libereckého kraje v pondělí 11. 5. 2020 rozhodla o obnovení provozu vlaků na železniční trati do Harrachova a zahájení provozu vybraných sezonních autobusových linek a spojů.

„Tím, že vláda urychlila zmírnění některých restriktivních opatření, sledujeme postupné zvyšování počtu cestujících ve veřejné dopravě a adekvátně na to reagujeme," vysvětlil Jan Sviták, náměstek hejtmana. Minulý týden již byl posílen vlakový provoz na Frýdlantsko, který však řešil primárně cesty do zaměstnání v Liberci. „Nedivím se, že lidé mají potřebu také vyrazit ven do přírody a tomu se přizpůsobuje I. etapa obnovy provozu linek, které plní nabídku převážně volnočasového spojení," konstatoval Sviták.

Od soboty 16. 5. 2020 se vlaky linky L1 prodlužují do Harrachova na stav téměř odpovídající před koronavirovému provozu, kde na ně opět bude navazovat místní autobusová linka 943. „Zde však vlaky nadále budou končit, protože Polsko zatím neumožňuje běžné cestování na své území, stejně tak nepouští své občany ven," informoval Jiří Hruboň, ředitel organizátora dopravy Korid LK a dodal, že i nadále nebudou v provozu vložené posilové vlaky mezi Tanvaldem a Libercem. S mírným zpožděním také zahajují provoz oblíbené cyklobusy do Jizerských hor a na pomezí Krkonoš.

Linky 395 do Bedřichova, 650 na Smědavu a 795 na Jizerku nabídnou své služby o víkendech. Nelze opomenout i posílení linky 270 z Liberce do Stráže pod Ralskem, která také nabídne přepravu jízdních kol. Zcela novinkou je linka 469, která s cyklovlekem přiblíží obyvatelům Libereckého kraje Národní park České Švýcarsko. Pojede z České Lípy přes Lužické hory do Jetřichovic a obslouží turisticky zajímavá místa na území obou krajů.

Tím však návrat k „normálnímu" provozu nekončí. Hned od pondělí 18. května se obnovuje z velké části provoz rychlíků z Prahy do Turnova a Tanvaldu nebo rychlíků z Kolína do Nového Boru a Rumburku. „Na přelomu května a června chceme zprovoznit také sezónní linky do Českého ráje a Krkonoš a předpokládáme, že v době letních prázdnin budou v provozu již řádně plánované posilové autobusové i vlakové spoje, například Mácháč," uzavřel seznam nabídky Jan Sviták.

Všechny letošní plány na provoz turistické dopravy se však realizovat nepodaří. „Složitá je situace při překračování hranic. Vhodné podmínky pro veřejnou dopravu zde nastanou až po uvolnění omezení na obou stranách" shrnul Pavel Blažek, jednatel společnosti Korid LK. „Proto se budeme více soustředit na vnitrostátní turistiku. Opatření při cestování veřejnou dopravou budeme průběžně upravovat podle vývoje epidemiologické situace. Předpokládám, že například povinné používání roušek nebo důkladná dezinfekce dopravní prostředků přetrvají delší dobu" dodal Blažek.

Aktuální informace o nabídce spojů a obnově provozu cestující najdou na webu Integrované dopravy Libereckého kraje www.iidol.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na trati Desná - Harrachov je od 11. do 15. května výluka
V květnu je výluka v úsecích Sychrov - Hodkovice a Malá Skála - Turnov
Autobusová doprava se od 14. dubna vrací téměř k normálu
Výluka na trase Stará Paka – Košťálov, navíc dojde k dalším omezením
Po téměř 30 letech je průchodná budova semilského nádraží
Tarif IDOL uznají všichni dopravci, ale kartu si všude nezakoupíte
FOTO: Nádraží v Semilech se už skví v opravené kráse
Ohlédnutí za rokem 2019 v dopravě
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?
Otevřeli opravenou železniční trať z Železného Brodu do Tanvaldu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Klub SCC Semily pořádal letos poprvé pro děti příměstský tábor

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
12.08.: USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT