Turistické linky vlaků a autobusů zatím stojí. Dokážou je rozjet rychle

25.04.2020 09:59:25 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Turistické linky vlaků a autobusů zatím stojí. Dokážou je rozjet rychle

Pečlivě budovaný systém veřejné dopravy v kraji koronavirová pandemie a s ní spojená opatření notně poznamenaly. Za normálních okolností by se již rozjely posilové vlaky v rámci velikonočních prázdnin a blížilo by se zahájení první etapy provozu turistických autobusových linek včetně cyklobusů. Vše je ale jinak.

„Podle našich plánů měla letošní sezonní nabídka linek a spojů s turistickým potenciálem navazovat na úspěšný loňský rok, ale také se rozšířit o nové nabídky, a to nejen na území Libereckého kraje," posteskl si Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. „Nyní pečlivě sledujeme kdy a za jakých podmínek se bude vládou nastavený režim omezující obyvatele uvolňovat, abychom mohli začít s oživováním připraveného konceptu sezonní dopravy."

Turistická veřejná doprava pro pěší i cyklisty je mezi cestujícími velmi oblíbená. Zahájit provoz turistické veřejné dopravy, oblíbené mezi pěšími cyklisty, by v případě uvolněných poměrů netrvalo dlouho. „Většina takových linek je nyní vedena v takzvaném výlukovém stavu, kdy je provoz schválen, ale s jeho dočasným omezením," vysvětlil Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK, která v kraji koordinuje veřejnou dopravu. „V takovém případě jsme schopni po dohodě s dopravci poměrně rychle linky uvést do provozu".

Všechny plánované spoje však letos do provozu uvést nepůjde. Zejména v železniční dopravě je znovuobnovení provozu komplikovanější a některé posilové vlaky tak bude nutné oželet. To samé se týká i spojů, které jsou mezinárodní a je krajně nepravděpodobné, že by se například oblíbené spojení z Harrachova do Sklářské Poruby minimálně v letní sezóně obnovilo.

Přestože se již vyskytly jisté signály o uvolnění nastavených omezení, nelze zatím stanovit konkrétní termíny, kdy začne turistická doprava jezdit. „Nejde jen o oznámení vlády, že se od nějakého data uvolňuje omezení, ale také o jasně srozumitelnou definici, za jakých podmínek bude umožněno cestování a kdy se očekává větší poptávka," poznamenal Jan Sviták.

Informace o případném zahájení turistické dopravní sezóny bude KORID LK, organizátor veřejné dopravy, zveřejňovat nejen na svém webu a sociálních sítích, ale i prostřednictvím informačních kanálů Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V květnu je výluka v úsecích Sychrov - Hodkovice a Malá Skála - Turnov
Autobusová doprava se od 14. dubna vrací téměř k normálu
Výluka na trase Stará Paka – Košťálov, navíc dojde k dalším omezením
Po téměř 30 letech je průchodná budova semilského nádraží
Tarif IDOL uznají všichni dopravci, ale kartu si všude nezakoupíte
FOTO: Nádraží v Semilech se už skví v opravené kráse
Ohlédnutí za rokem 2019 v dopravě
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?
Otevřeli opravenou železniční trať z Železného Brodu do Tanvaldu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Klub SCC Semily pořádal letos poprvé pro děti příměstský tábor

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
12.08.: USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT