Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

15.05.2015 21:11:10 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

Na pět tisíc návštěvníků se v sobotu 25. dubna 2015 zúčastnilo již 12. ročníku celodenní akce Český ráj dětem, kterou se zahajuje turistická sezona v Českém ráji na Turnovsku.

Na trasu, která vedla z Lázní Sedmihorky Hruboskalským skalním městem do areálu Šťastné země, vyrazili někteří nedočkavci již před oficiálním startem. Na trase čekaly na účastníky všetečné otázky a postavičky z českorajských pověstí s úkoly. V rámci trasy sehráli žáci ZŠ Žižkova Turnov i divadelní představení. Bohatý kulturní program a rukodělné dílny byly připraveny v cíli pochodu, areálu Šťastné země. Zde také převzal král Granát s královnou a celou svojí družinou z rukou paní starostky Karlovic, Vlasty Špačkové, vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje na nadcházející turistickou sezónou. Akce se zúčastnily i zástupci Libereckého kraje, Města Turnova a Sdružení Český ráj, kteří pozdravili účastníky akce.

„Akce je organizačně hodně náročná a chci poděkovat všem, kteří se na průběhu celé akce podíleli. Poděkování patří i partnerům akce, od kterých malí putovatelé získali hodnotné ceny. Účastníkům přišla k chuti i dopolední a odpolední svačinka v podobě sladkých lineckých sušenek či loupáčků. Poděkování patří i společnosti BusLine a. s., Semily, která zajistila autobusy a odvážela i rozvážela po skončení akce účastníky, a Policii České republiky za organizační pomoc v rámci dopravy. Areál Šťastné země je k této akci ideální, neboť poskytuje množství různých atrakcí pro děti včetně nezbytného zázemí. A přálo nám i počasí. Jsem ráda, že se akce vydařila a věřím, že se vydaří i celá turistická sezóna,"uvedla Eliška Gruberová, ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch.

Akce se pravidelně účastní rodiče s dětmi i s kočárky, největší počet účastníků je od 4 do 9 let, nejvíce účastníků bylo letos šestiletých. Akce se účastnili i návštěvníci ze vzdálenějších oblastí: z Frýdku-Místku, Bruntálu, Jihlavy, Třeboně či Ústí nad Orlicí. Skoro polovina návštěvníků se účastní akce vícekrát, na pěti odevzdaných kuponcích byla uvedena účast na všech dvanácti ročnících.

Akci pořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. Města Turnov, Město Turnov a Sdružení Český ráj.

Související články:

Pohádkový les v Rovensku opět podpoří jízdy parních vlaků

Turistickou sezonu opět zahájí akce Český ráj dětem

Zahájení turistické sezony v Českém ráji podpoří i jízdy parních vlaků

Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky

Předchozí ročníky akce Český ráj dětem:

2014: Čtyři tisíce lidí zahájilo sezonu v Českém ráji

2013: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

2012: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo rekordních 5 tisíc návštěvníků

2011: Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT