Turnov a Český ráj prezentovali na cestovním veletrhu Holiday World

27.02.2019 21:09:46 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Turnov a Český ráj prezentovali na cestovním veletrhu Holiday World

Ve dnech 21. až 24. 2. 2019 probíhal v pražských Holešovicích 28. ročník turistického veletrhu Holiday World. Turnov se prezentoval na pultu Českého ráje, který byl součástí netradičně pojatého a zajímavě řešeného stánku Libereckého kraje.

Letošní téma stánku ztvárněného jako komiks bylo Za řemeslným zážitkem do Libereckého kraje. A v této oblasti mají Turnov i Český ráj co nabídnout. Přímo v Turnově se mohou návštěvníci podívat, jak vzniká granátový šperk, a v Kamenářském domě, který je součástí Muzea Českého ráje, se konají různé rukodělné dílničky. Nedaleko Turnova na Malé Skále si v Mýdlárně v Ráji mohou zájemci vyrobit svoje vlastní mýdlo vonící po bylinkách a v Železném Brodě vyzkoušet práci se sklem. Jedna stěna stánku byla pojata jako anketa pro návštěvníky, kde umístěním smajlíků pod jednotlivá řemesla dávali svůj hlas řemeslu, které by si v Libereckém kraji rádi vyzkoušeli.

Stánek Libereckého kraje na turistickém veletrhu Holiday World Mezi návštěvníky veletrhu byl tradičně na stánku Českého ráje zájem o letáky Hrady a zámky a Skalní města, aktivní dovolenou, tipy na výlety pěší i cyklo, program pro rodinnou dovolenou a mapy. Sdružení Český ráj představilo nové letáky s tématy Zlatá stezka Českého ráje, Geopark Český ráj a Greenway Jizera.

Novinkou letošního ročníku tohoto veletrhu bylo spojení s veletrhem PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA, který představil nejzajímavější objekty České republiky včetně církevních památek a nad kterým převzalo záštitu Ministerstvo kultury ČR.

V rámci veletrhu bylo zastoupeno na čtyřicet zahraničních zemí. Partnerskou zemí veletrhu byla exotická Indonésie. Větší část prostoru veletrhu patřila nejrůznějším českým regionům, městům, lázním a turistickým zajímavostem. Zajímavý byl i doprovodný program, a to jak pro odborníky (konference, semináře, prezentace), tak i návštěvníky veletrhu (autogramiády, výstavy či cestovatelské filmy).

Nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední Evropě, navštívilo na 30 000 účastníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj přivezl ocenění z veletrhu Holiday World 2019
Český ráj prezentovali i v roce 2018 na veletrzích cestovního ruchu
Liberecký kraj získal ocenění na veletrhu Holiday World 2018
Jak jsme sbírali inspiraci na Holiday World
Liberecký kraj si přivezl tři ocenění z cestovního veletrhu Holiday World
O prezentaci Turnova a Českého ráje na Holiday World 2017 byl zájem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě Šest jednotek požární ochrany vyjelo v neděli 20. září před jednou hodinou ranní k požáru střechy rodinného domu v obci Tanvald (Šumburk nad Desnou). Na jeho likvidaci hasiči nasadili postupně dva vodní proudy. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Jablonec nad Nisou, stanice Tanvald. Dále pak JSDH Desná, JSDH Velké Hamry - Velké Hamry I, JSDH Tanvald - Tanvald Šumburk, JSDH Tanvald - Horní Tanvald. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze
Již 8. ročník kampaně Vlajka pro Masaryka
Krajská vědecká knihovna v Liberci se připravuje na Týden knihoven
VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT