Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev

17.09.2020 16:28:34 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev

Minulý víkend patřil v Turnově na Střelnici šachistům. Konaly se zde prestižní závody, které skvěle pořadatelsky zajistil domácí šachový klub. V MČR v bleskovém šachu družstev se hned od prvních kol na předních pozicích dvacetičlenného pelotonu usadily favorizované týmy domácího Turnova A a B.

Velmi dobře si vedla také druhá nasazená Pankrác. Nakonec se letošním Mistrem ČR v bleskovém šachu stalo družstvo pořádajícího Turnova v sestavě IM Tomáš Kraus, GM Pavel Šimáček, IM Jan Vykouk a IM Tomáš Studnička. Od ostatního pole se dokázala oddělit i Pankrác. Skvělým finišem a také s pomocí lehce „kulhající" rezervy Turnova se na bronzový stupínek dostala Moravská Slávia A.

Za zmínku určitě stojí výsledek jejich hráče GM Tomáše Poláka, který vybojoval na 1. desce 17 bodů z 19 možných při jedné porážce. Stejný bodový zisk 17/19 bodů dosáhl i turnovský IM Jan Vykouk hrající na 3. šachovnici.

Pole startujících na MČR rapid šachu doznalo proti předchozímu dni několika změn a celkem startovalo 26 týmů. Přijela silná družstva Unichessu Praha, Dopravních podniků Praha a také Vyšehradu. Brňané posílili svoji sestavu o IM Petra Piska. Pořadatelé také využili možnosti nasazení dalších družstev Libereckého kraje přidělením „divokých karet".

Jako rozhodující se ukázalo hned 5. kolo, když papírově slabší Brňané „přejeli" Turnov A přesvědčivě 3-1. Od té doby se pevně usadili na prvním stole a až do konce už před sebe nikoho nepustili. Turnov A se z prohry vzpamatovával jen těžce a řada nepovedených nerozhodných výsledků ho posouvala níž startovním polem. O další medailové pozice se stále hlásili další favorité v čele s Turnovem B, ŠK DP Praha, Sokolem Vyšehrad a překvapivě i s ŠK Líně, SK Děčín a Sokolem Bakov. O místech na bedně (neplatí o prvním místě) se rozhodovalo až v posledním kole. Přesvědčivá výhra družstva Turnova B (v sestavě Čech, Sodoma, Liška a Kučera) nad TJ Deskem Liberec znamenala stříbro pro domácí. Bronz uhájil ŠK Dopravní podnik Praha před „dotírajícím" Děčínem a Bakovem.

„Závěrem chceme poděkovat jak vedení města Turnova, tak i pracovníkům Kulturního centra Střelnice a členům pořadatelského klubu za vstřícnost a spolupráci při uspořádání takto významné akce. Poděkování patří také všem sponzorům a partnerům akce," uzavřel předseda pořádajícího klubu František Zikuda.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT