Turnov je vysoko v žebříčku Indexu participace

29.12.2017 17:05:05 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov je vysoko v žebříčku Indexu participace

Zdravé město Turnov se zúčastnilo analýzy, která hodnotila aktivity měst ve vztahu k zapojování veřejnosti, komunikaci a transparentnosti. Turnov se umístil na krásném 17. místě mezi stovkou největších měst České republiky.

Participace znamená účast či podílení se na něčem a zároveň je projevem převzetí odpovědnosti. Participovat tedy je mít přístup a být zahrnut do dění kolem sebe. Index participace si vzal za cíl zhodnotit aktivity měst a obcí, které činí ve vztahu k veřejnosti především nad rámec svých zákonných povinností.

Index participace, který zpracovala D21, je výsledkem zkoumání 21 indikátorů, které jsou mezi sebou propojeny a pokrývají 3 oblasti v 6 kategoriích (transparentnost, komunikace, zapojení, inkluze, implementace, evaluace). Do pilotního projektu analýzy obcí se zapojilo 101 největších měst s obyvateli nad 10 tisíc obyvatel, kdy byly hodnoceny aktivity v období od 1. ledna 2015 do 31. prosince 2016.

Město Turnov získalo 54 bodů a umístilo se tak na 17. místě mezi městy nad 10 tisíc obyvatel. Stejným počet bodů obdržela například Třebíč nebo Praha 7. Pomyslným vítězem se v žebříčku měst stala Praha 10 se 71 body a hned za ní skončily Říčany s 68 body.

Z podrobných výsledků, které jsou dostupné zde, je patrné, že Turnov získal téměř maximum možných bodů v oblasti otevřenosti. Zde se zkoumala transparentnost například rozpočtu, dostupnost informací o dotacích, grantů, veřejných zakázek či jednání zastupitelstva. Oblast otevřenosti dále zkoumala tradiční i digitální komunikační kanály. Druhou zkoumanou oblastí bylo zapojení veřejnosti. Ačkoli výsledky Turnova byly nadprůměrné, tak od roku 2017 využívá město další možnosti zapojování obyvatel do dění, a to konáním participativního rozpočtování. Poslední zkoumanou oblastí byla realizace, ve které se zkoumala četnost a procentuální podíl zúčastněných obyvatel. Zde bychom rádi poděkovali všem aktivním občanům Turnova, jejichž činnost a zpětná vazba umožňuje Městu Turnov rozvíjet naše okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov je i nadále v kategorii C Zdravých měst České republiky
Město Turnov vyhlašuje anketu o zájmu se zapojit do řízení města
Zastupitelé a radní Turnova převzali priority od obyvatel

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu
Veronika Vítková potřetí třetí
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2018
FOTO: O výrobě a historii vánočních ozdob přednášel Jiří Jákl

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT