Turnov je vysoko v žebříčku Indexu participace

29.12.2017 17:05:05 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov je vysoko v žebříčku Indexu participace

Zdravé město Turnov se zúčastnilo analýzy, která hodnotila aktivity měst ve vztahu k zapojování veřejnosti, komunikaci a transparentnosti. Turnov se umístil na krásném 17. místě mezi stovkou největších měst České republiky.

Participace znamená účast či podílení se na něčem a zároveň je projevem převzetí odpovědnosti. Participovat tedy je mít přístup a být zahrnut do dění kolem sebe. Index participace si vzal za cíl zhodnotit aktivity měst a obcí, které činí ve vztahu k veřejnosti především nad rámec svých zákonných povinností.

Index participace, který zpracovala D21, je výsledkem zkoumání 21 indikátorů, které jsou mezi sebou propojeny a pokrývají 3 oblasti v 6 kategoriích (transparentnost, komunikace, zapojení, inkluze, implementace, evaluace). Do pilotního projektu analýzy obcí se zapojilo 101 největších měst s obyvateli nad 10 tisíc obyvatel, kdy byly hodnoceny aktivity v období od 1. ledna 2015 do 31. prosince 2016.

Město Turnov získalo 54 bodů a umístilo se tak na 17. místě mezi městy nad 10 tisíc obyvatel. Stejným počet bodů obdržela například Třebíč nebo Praha 7. Pomyslným vítězem se v žebříčku měst stala Praha 10 se 71 body a hned za ní skončily Říčany s 68 body.

Z podrobných výsledků, které jsou dostupné zde, je patrné, že Turnov získal téměř maximum možných bodů v oblasti otevřenosti. Zde se zkoumala transparentnost například rozpočtu, dostupnost informací o dotacích, grantů, veřejných zakázek či jednání zastupitelstva. Oblast otevřenosti dále zkoumala tradiční i digitální komunikační kanály. Druhou zkoumanou oblastí bylo zapojení veřejnosti. Ačkoli výsledky Turnova byly nadprůměrné, tak od roku 2017 využívá město další možnosti zapojování obyvatel do dění, a to konáním participativního rozpočtování. Poslední zkoumanou oblastí byla realizace, ve které se zkoumala četnost a procentuální podíl zúčastněných obyvatel. Zde bychom rádi poděkovali všem aktivním občanům Turnova, jejichž činnost a zpětná vazba umožňuje Městu Turnov rozvíjet naše okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov je i nadále v kategorii C Zdravých měst České republiky
Město Turnov vyhlašuje anketu o zájmu se zapojit do řízení města
Zastupitelé a radní Turnova převzali priority od obyvatel

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sprejer zneuctil vulgární čmáranicí turnovský kostel
I.A třída: Derby Košťálov - Semily ovládli domácí
FOTO: V Semilech odhalili památník padlým v 1. světové válce
Tanečnice A-Stylu Liberec jedou na MS v Hip Hop Battle do Polska
Technické muzeum Liberec otevře novou expozici o veřejné dopravě

Nejčtenější články

21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
23.10.: Zadlužený kominík připravil své klienty o 40 tisíc korun
22.10.: FOTO: Na tradiční podzimní koncert přijela do Bozkova kapela Tři sestry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT