Turnov je vysoko v žebříčku Indexu participace

29.12.2017 17:05:05 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov je vysoko v žebříčku Indexu participace

Zdravé město Turnov se zúčastnilo analýzy, která hodnotila aktivity měst ve vztahu k zapojování veřejnosti, komunikaci a transparentnosti. Turnov se umístil na krásném 17. místě mezi stovkou největších měst České republiky.

Participace znamená účast či podílení se na něčem a zároveň je projevem převzetí odpovědnosti. Participovat tedy je mít přístup a být zahrnut do dění kolem sebe. Index participace si vzal za cíl zhodnotit aktivity měst a obcí, které činí ve vztahu k veřejnosti především nad rámec svých zákonných povinností.

Index participace, který zpracovala D21, je výsledkem zkoumání 21 indikátorů, které jsou mezi sebou propojeny a pokrývají 3 oblasti v 6 kategoriích (transparentnost, komunikace, zapojení, inkluze, implementace, evaluace). Do pilotního projektu analýzy obcí se zapojilo 101 největších měst s obyvateli nad 10 tisíc obyvatel, kdy byly hodnoceny aktivity v období od 1. ledna 2015 do 31. prosince 2016.

Město Turnov získalo 54 bodů a umístilo se tak na 17. místě mezi městy nad 10 tisíc obyvatel. Stejným počet bodů obdržela například Třebíč nebo Praha 7. Pomyslným vítězem se v žebříčku měst stala Praha 10 se 71 body a hned za ní skončily Říčany s 68 body.

Z podrobných výsledků, které jsou dostupné zde, je patrné, že Turnov získal téměř maximum možných bodů v oblasti otevřenosti. Zde se zkoumala transparentnost například rozpočtu, dostupnost informací o dotacích, grantů, veřejných zakázek či jednání zastupitelstva. Oblast otevřenosti dále zkoumala tradiční i digitální komunikační kanály. Druhou zkoumanou oblastí bylo zapojení veřejnosti. Ačkoli výsledky Turnova byly nadprůměrné, tak od roku 2017 využívá město další možnosti zapojování obyvatel do dění, a to konáním participativního rozpočtování. Poslední zkoumanou oblastí byla realizace, ve které se zkoumala četnost a procentuální podíl zúčastněných obyvatel. Zde bychom rádi poděkovali všem aktivním občanům Turnova, jejichž činnost a zpětná vazba umožňuje Městu Turnov rozvíjet naše okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov je i nadále v kategorii C Zdravých měst České republiky
Město Turnov vyhlašuje anketu o zájmu se zapojit do řízení města
Zastupitelé a radní Turnova převzali priority od obyvatel

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici pořádají 4. ročník akce Krkonošská kuchyně a jiné speciality
Argentinské tango budou vyučovat v Jilemnici
Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek
Kasteláni myslí o prázdninách na děti a nabízejí prohlídky pro rodiny
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
17.07.: Přepeře si v první přípravě vyšláply na Arsenal
17.07.: Ohlédnutí za desátým Hasičským táborem SDH Semily I

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT