Turnov navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron

10.05.2019 15:35:48 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron

V pondělí 6. května byla na ženské galerii turnovské synagogy slavnostně zahájena výstava Masaryk ve Svaté zemi. Vernisáže výstavy byl přítomen i izraelský velvyslanec Daniel Meron.

Velvyslanec se po dopoledním přijetí na radnici panem starostou a dalšími spolupracovníky zúčastnil besedy se studenty středních škol - Gymnázia Turnov a OAHŠ Turnov. Tématem byl stát Izrael, jeho vztah k Palestině, ale i moderní technologie, přírodní krásy a cestovní ruch. Zmínil se i o nesnadné situaci v sousední Sýrii zmítané občanskou válkou a se silným vlivem Izraeli nepřátelského Íránu. Mezi jeho slova patřila tato: „Potřebujeme být silní, nevzdáváme se svých snů, kdy budeme žít a spolupracovat se sousedními státy v míru, ale zároveň nepřipustíme rizika, která by ohrozila naši bezpečnost." Na závěr všechny přítomné pan velvyslanec pozval do svojí země: „Izrael neleží blízko, ale je to země, o které slyšíte znovu a znovu, tak doufám, že ji přijedete navštívit."

V rámci připraveného programu následně velvyslanec navštívil Návštěvnické centrum Družstva umělecké výroby Granát, kde byl seznámen s těžbou českého granátu, výrobou granátového šperku a několik granátků si i vyrýžoval. Poté následovala prohlídka židovského hřbitova a pohřebního domku. Následně navštívil společnost Crytur, kde byl proveden výrobou a seznámen se zpracováním syntetických krystalů. Tato turnovská firma dlouhodobě s Izraelem spolupracuje.

Návštěva izraelského velvyslance v Turnově<br />Autor: Pavel Charousek Závěr návštěvy patřil synagoze. Pan velvyslanec zahájil výstavu Masaryk ve Svaté zemi, která je do konce května k vidění na ženské galerii. Seznámil se i s osudem synagogy, turnovských Židů a prohlédl si turnovského Golema.

Celá návštěva se nesla ve velmi přátelské atmosféře. Jak řekl pan velvyslanec, Izraelci mají Čechy rádi a cítí blízkost k naší zemi. Na závěr návštěvy se podepsal do pamětní knihy s věnováním: „Děkuji vám za zachování tohoto malého chrámu, svatého místa židovské komunity v Turnově, která zde již bohužel nežije. Shalom, David Meron, velvyslanec Izraele."

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Měsíční zkušební provoz zahájila 3. srpna nová turistická linka 790 z Tanvaldu na Smědavu, jejíž trasa vede kolem vodní nádrže Souš. Krátké, avšak unikátní autobusové spojení mělo za cíl ověřit, jaká bude po autobusovém spojení dosud dopravně oddělených částí Jizerských hor poptávka, a také to, jak bude pro autobus silnice mezi Smědavou a Souší průjezdná. Více podrobností

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela
Družstva atletů AC Turnov bojovala v baráži o první ligu
Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka
Rada a Správa KRNAP se dohodly na návrhu cest v klidových územích
Jubileum vynálezce Vladimíra Svatého připomenou v Liberci i Roztokách

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT