Turnov navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron

10.05.2019 15:35:48 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron

V pondělí 6. května byla na ženské galerii turnovské synagogy slavnostně zahájena výstava Masaryk ve Svaté zemi. Vernisáže výstavy byl přítomen i izraelský velvyslanec Daniel Meron.

Velvyslanec se po dopoledním přijetí na radnici panem starostou a dalšími spolupracovníky zúčastnil besedy se studenty středních škol - Gymnázia Turnov a OAHŠ Turnov. Tématem byl stát Izrael, jeho vztah k Palestině, ale i moderní technologie, přírodní krásy a cestovní ruch. Zmínil se i o nesnadné situaci v sousední Sýrii zmítané občanskou válkou a se silným vlivem Izraeli nepřátelského Íránu. Mezi jeho slova patřila tato: „Potřebujeme být silní, nevzdáváme se svých snů, kdy budeme žít a spolupracovat se sousedními státy v míru, ale zároveň nepřipustíme rizika, která by ohrozila naši bezpečnost." Na závěr všechny přítomné pan velvyslanec pozval do svojí země: „Izrael neleží blízko, ale je to země, o které slyšíte znovu a znovu, tak doufám, že ji přijedete navštívit."

V rámci připraveného programu následně velvyslanec navštívil Návštěvnické centrum Družstva umělecké výroby Granát, kde byl seznámen s těžbou českého granátu, výrobou granátového šperku a několik granátků si i vyrýžoval. Poté následovala prohlídka židovského hřbitova a pohřebního domku. Následně navštívil společnost Crytur, kde byl proveden výrobou a seznámen se zpracováním syntetických krystalů. Tato turnovská firma dlouhodobě s Izraelem spolupracuje.

Návštěva izraelského velvyslance v Turnově<br />Autor: Pavel Charousek Závěr návštěvy patřil synagoze. Pan velvyslanec zahájil výstavu Masaryk ve Svaté zemi, která je do konce května k vidění na ženské galerii. Seznámil se i s osudem synagogy, turnovských Židů a prohlédl si turnovského Golema.

Celá návštěva se nesla ve velmi přátelské atmosféře. Jak řekl pan velvyslanec, Izraelci mají Čechy rádi a cítí blízkost k naší zemi. Na závěr návštěvy se podepsal do pamětní knihy s věnováním: „Děkuji vám za zachování tohoto malého chrámu, svatého místa židovské komunity v Turnově, která zde již bohužel nežije. Shalom, David Meron, velvyslanec Izraele."

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT