Turnov navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron

10.05.2019 15:35:48 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron

V pondělí 6. května byla na ženské galerii turnovské synagogy slavnostně zahájena výstava Masaryk ve Svaté zemi. Vernisáže výstavy byl přítomen i izraelský velvyslanec Daniel Meron.

Velvyslanec se po dopoledním přijetí na radnici panem starostou a dalšími spolupracovníky zúčastnil besedy se studenty středních škol - Gymnázia Turnov a OAHŠ Turnov. Tématem byl stát Izrael, jeho vztah k Palestině, ale i moderní technologie, přírodní krásy a cestovní ruch. Zmínil se i o nesnadné situaci v sousední Sýrii zmítané občanskou válkou a se silným vlivem Izraeli nepřátelského Íránu. Mezi jeho slova patřila tato: „Potřebujeme být silní, nevzdáváme se svých snů, kdy budeme žít a spolupracovat se sousedními státy v míru, ale zároveň nepřipustíme rizika, která by ohrozila naši bezpečnost." Na závěr všechny přítomné pan velvyslanec pozval do svojí země: „Izrael neleží blízko, ale je to země, o které slyšíte znovu a znovu, tak doufám, že ji přijedete navštívit."

V rámci připraveného programu následně velvyslanec navštívil Návštěvnické centrum Družstva umělecké výroby Granát, kde byl seznámen s těžbou českého granátu, výrobou granátového šperku a několik granátků si i vyrýžoval. Poté následovala prohlídka židovského hřbitova a pohřebního domku. Následně navštívil společnost Crytur, kde byl proveden výrobou a seznámen se zpracováním syntetických krystalů. Tato turnovská firma dlouhodobě s Izraelem spolupracuje.

Návštěva izraelského velvyslance v Turnově<br />Autor: Pavel Charousek Závěr návštěvy patřil synagoze. Pan velvyslanec zahájil výstavu Masaryk ve Svaté zemi, která je do konce května k vidění na ženské galerii. Seznámil se i s osudem synagogy, turnovských Židů a prohlédl si turnovského Golema.

Celá návštěva se nesla ve velmi přátelské atmosféře. Jak řekl pan velvyslanec, Izraelci mají Čechy rádi a cítí blízkost k naší zemi. Na závěr návštěvy se podepsal do pamětní knihy s věnováním: „Děkuji vám za zachování tohoto malého chrámu, svatého místa židovské komunity v Turnově, která zde již bohužel nežije. Shalom, David Meron, velvyslanec Izraele."

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově jsou aktuálně pitné

Z rozborů turnovských pramenů provedených 9. prosince 2019 vyplývá, že jak pramen Boží voda tak i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou aktuálně pitné.

Českolipské muzeum se na více než rok uzavře pro veřejnost

Hlavní budova Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se od 1. ledna příštího roku uzavře. Až do 28. února roku 2021 zde totiž bude probíhat stavební projekt vedoucí ke snížení energetické náročnosti celého sídla. Uzavřené budou všechny stálé přírodovědné a historické expozice a výstavní prostory muzea i galerie. Projekt zateplování vyjde kraj na přibližně 14,6 milionu korun včetně DPH.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 13. až 15. prosince
Adventní a vánoční akce 2019 na hradech a zámcích
Florbaloví junioři Turnova drží první příčku, muži i ženy bez bodů
V rokytnické kapli Mistra Husa zapějí Bohemia Chór a Aurea Rosa U3V
Firma roku vyrábí městský mobiliář, vítězný živnostník oživil kolářství

Nejčtenější články

12.12.: Pohodové vánoční trhy vykouzlily v Turnově adventní náladu
11.12.: FOTO: Hasiči ve Svojku obdrželi nové auto
12.12.: Zdeňka Hanyšová z Turnova je pečovatelkou roku 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT