Turnov otočil zápas s Novým Borem, Sedmihorky padly se Mšenem

14.09.2020 16:53:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov

Dál dobrou hru předvádí turnovští fotbalisté, kteří se proti Novému Boru vypořádali i s nepříznivým vývojem, vyhráli 4:2 a udrželi vedení v tabulce. Sedmihorky naopak vedly v břízkách nad Mšenem, ale domácí otočili zápas ve svůj prospěch. Rovensko se poločas drželo proti ambiciózním Doksům, ale pak jim nebyl uznán gól a další už stříleli jen hosté.

Mšeno - Sedmihorky 3:1 (0:1)

Na umělé trávě v Břízkách se hostům povedl úvod, když ve 21. minutě Močkovský našel volného Marcela Špínu, který k tyči vstřelil pěkný gól. Ještě předtím ale jeho bratr Martin Špína zavinil faulem penaltu, tu však poté domácímu střelci chytil! Ve 35. minutě pak hlavička Marcela Špína mířila vedle a trestný kop domácích letěl nad branku.

Ve druhém poločase byli hosté křečovití, nedařily se jim přihrávky a domácí toho využili k otočení zápasu. V 52. minutě vyrovnal střelou k tyči Hartman a v 58. minutě byla nařízena druhá penalta, kterou už proměnil Maryško.  Za stavu 2:1 mohli vyrovnat za Sedmihorky Kroupa, Novotný i Ložek, ale své šance nevyužili, v závěru tak byli šťastnější domácí, když velezkušený Čížek potvrdil jejich výhru gólem na 3:1.

Branky: 52. Hartman, 58. Maryško z pen., 92. Čížek - 21. Marcel Špína. Rozhodčí: Martínek - Šmíd, Paulus, ŽK: 1:3. Diváků: 63. Mšeno. Zachoval - Hrnčíř, Košťál (12. Feri), Michálko, Ráček, Štemberk (88. Dvořák), Sedláček, Maryško, Hušek, Naštický (46. Čížek), Hartman. Sedmihorky: Martin Špína - Novotný, Marek, Čermák, Hranec - Veber, Močkovský, Kroupa - Urbánek (68. Feurich), Ložek (68. Zachoval) - Marcel Špína.

Rovensko - Doksy 0:4 (0:0)

V prvním poločase domácí dobře bránili a jeden dobrý brejk bohužel nevyužil Šimek. Druhý poločas Rovensko začalo náporem a třemi zahrávanými rohy, když z jednoho vstřelili gól. Ten ovšem nebyl uznán kvůli odpískanému ofsajdu a domácí se zřejmě oprávněně zlobili na pomezního rozhodčího. Poté Rovensko otevřelo obranu a hosté ze dvou brejků najednou vedli po brankách Polívky a Šimona 0:2. V té době navíc nemohl hrát kvůli zranění Vítek a musel jej vystřídat trenér Jaroslav Mencl. Pak se domácí ještě snažili, ale v samotném závěru je hosté dorazili dalšími dvěma góly Brodského a Tomana.

„Průběh bohužel hrubě ovlivnili rozhodčí. Před zápasem nám chyběli Kočí, Dlouhý a Bakeš, dnes se zranili dva hráči, takže nevím, s kým příště nastoupíme," byl po utkání nazlobený hrající trenér Jaroslav Mencl.

Branky: 56. Polívka, 57. Šimon, 86. Brodský, 90. Toman. Rozhodčí: Mizera - Šůma, Jirák, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Soukeník, Bangha, M. Pařízek, Vítek (59. J. Mencl) - A. Pařízek (40. Glod), Šteffan, Krejčík (78. Vágenknecht), Štěpnička, Perger - Šimek.

Železný Brod - Chrastava 4:0 (3:0)

FK Železný Brod, který byl před zápasem v tabulce bez bodu poslední, v tomto zápase konečně zabral a Chrastavu rozstřílel už v prvním poločase dvěma góly Marka Šefra a těsně před přestávkou i proměněnou penaltou Tomáše Kotlára. V závěru zápasu potvrdil domácí výhru ještě čtvrtou brankou střídající Šimek.

Branky: 5. a 22. Šefr, 45. T. Kotlár z pen., 89. Šimek. Rozhodčí: Nešněra - Bahník, Plátková, ŽK: 0:3. Diváků: 170. Železný Brod: Velík - Šilhán (74. Jelínek), M. Kotlár (32. Hyška), T. Kotlár, Kysela (67. Plhal), Picek, Rozkovec, Šefr (67. Šimek), Musílek, Makula (74. Vozka), Novotný.

Turnov - Nový Bor 4:2 (1:1)

Domácí Turnov v nedělním zápase dvakrát prohrával, ale nakonec slavil vítězství. Po přísně nařízené penaltě poslal hosty do vedení Broschinský. Ale domácí to nerozhodilo a vytvářeli si šance, po jedné z nich využil přesný centr Beneš a vyrovnal.

Ve druhém poločas opět Broschinský vyslal do vedení Nový Bor, ale domácí prostřídali a hru oživili Š. Havel a Sysel. V 62. minutě se prosadil po rohovém kopu Petr Havel. Poté ho vystřídal jmenovec Lukáš Havel, který za pět minut otočil stav poprvé ve prospěch Turnova na 3:2. Domácí výhru pak potvrdil čtvrtou brankou v 84. minutě ještě Sysel.

„Dvakrát jsme prohrávali, ale nakonec zasloužené vítězství, o které se zasloužil celý tým, který si za výhrou šel. Další šance jsme ještě neproměnili, ale soupeř měl také svou kvalitu, takže obrat proti němu má svou hodnotu," řekl po zápase trenér Turnova Emil Šafář.

Branky: 38. Beneš, 62. P. Havel, 67. L. Havel, 84. Sysel - 12. a 53. Broschinský (první z pen.). Rozhodčí: Šůma - Mizera, Lopuszynski, ŽK: 2:3. Diváků: 215. Turnov: Kopal - Tvrdý, Jíra, Bělina, Tomašov - Landfeld (53. Š. Havel), Beníšek, Svoboda, P. Havel (62. L. Havel), Bernát (62. Sysel) - Beneš (89. Koucký).