Turnov po špatném začátku vykřesal se Dvorem výhru na penalty
12.09.2016 00:06:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Už potřetí z pěti kol rozhodovaly v zápasech Turnova o vítězi zápasu pokutové kopy. Proti Přední Kopanině ani v minulém kole v Ostré Turnováci neuspěli, nyní už při nich stálo štěstí a bod navíc získali. Nebýt ovšem vyrovnání soupeře v 87. minutě, tak mohli mít dokonce body tři, a to i po velmi špatném vstupu do utkání.
Turnov - Dvůr Králové 3:3 (2:2), na penalty 5:4
Domácí začali nedělní utkání otřesně, když po špatně zahraném vlastním autu a poté další chybě prohrávali ve 12. minutě už 0:2. Hosté měli za tohoto stavu ještě třetí velkou šanci, ale tu už naštěstí neproměnili. Od 20. minuty už byli domácí lepším týmem. Nejprve snížil Novotný a ve 25. minutě už bylo srovnáno po vlastním gólu Picha. Vyrovnaným výsledkem 2:2 první poločas i skončil.
Vstup do druhé půle měli Turnováci dobrý, ale v 59. minutě byl velmi přísně vyloučen Benek, takže oslabení je pochopitelně trochu zastavilo. Přesto byli domácí i v deseti lepší a na nadějných 3:2 upravil v 68. minutě Horák. Už to vypadalo na těsnou výhru Turnova, ale čtyři minuty před koncem nebyl odpískán faul na Cigánka, domácí přestali hrát a na 3:3 vyrovnal Fejk.
Potřetí v této sezoně tak Turnov zakončil zápas penaltovým rozstřelem, a tentokrát i úspěšným v poměru 5:4. Za domácí proměnili všichni exekutoři Sedláček, Cigánek, Kaiser, Horák a Š. Havel. Jako poslední kopal penaltu kapitán hostů Podolník, ale brankář Hyka vystihl stranu, míč vyrazil a zajistil pro svůj tým výhru na penalty.
Videosestřih Ivo Zahradníka:
„Penalty jsou už loterie, ale tentokrát nám konečně vyšly. Přesto jsme byli 70 minut lepší, takže jeden bod jsme spíš ztratili," dodal po utkání trenér Turnova Josef Petřík.
Branky: 22. Novotný, 25. vlastní Picha, 68. Horák - 10. a 87. Fejk, 12. Janouch. Rozhodčí: Matoušek - Hádek, Milner, ŽK: 4:3, ČK: 1:0 (59. Benek). Diváků: 250. Turnov: Hyka - Šimek (65. Sedláček), Novotný, Kordík, Tvrdý - Kaiser, Benek, Horák, Cigánek - Papoušek (84. Šulc), Š. Havel.
Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého podzimního kola
Související články:
Turnov veze z hřiště v Ostré alespoň bod
Video: Proti Letohradu si Turnov připsal první výhru v sezoně
Ve Vysokém Mýtě fotbalisté Turnova na body nedosáhli
FOTO: Turnov vytěžil ze zápasu s Přední Kopaninou jen bod
Fotbalisté FK Turnov vstupují do nového ročníku divize
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním
Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.