Turnov postoupil přes Benátky do druhého kola poháru

23.07.2017 16:44:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnov postoupil přes Benátky do druhého kola poháru

V sobotním utkání 1. kola Mol cupu měli turnovští fotbalisté skvělý úvod a závěr, ve kterém dokázali otočit stav z 1:2 na vítězných 3:2. Rozhodující gól vstřelil v 87. minutě Matěj Horák z penalty.

Domácí povzbudil před pohárovým utkáním středeční zápas se Zápy, které porazili 3:2 po gólech Cigánka, Houžvičky a P. Havla.

FK Turnov - SK Benátky n. J. 3:2 (1:1)

Prvních 20 minut turnovští hráči přesně plnili pokyny trenérů, i před deštivou přeháňku dobře napadali a z toho se rodily i šance. Bohužel pouze jedinou využil v 10. minutě Matěj Horák, další centry a brejky už se neujaly. Pak se hosté výrazně zlepšili a do konce první půle byli lepším týmem oni, ve 32. minutě zaslouženě vyrovnal hlavou Mařík po centru Tvrzník a nahrávce Sudka.

V 58. minutě se Benátky dostaly do vedení, když centr Kocourka zužitkoval Walter. Hosté měli ještě několik šancí, ale domácí to ustáli a odměnou za bojovnost jim byl obrat utkání v závěrečných 10 minutách. Po předchozí šanci, při níž se domácí dožadovali penalty za ruku v pokutovém území, vybojoval odražený balon Petrlák a z dálky vymetl levou šibenici - 2:2. Tři minuty před koncem Horák hledal centrem střídajícího Houžvičku, který byl v pokutovém území stažen Jägerem a rozhodčí nařídil penaltu. Tu proměnil jistě Matěj Horák, a zajistil tak domácím postup do dalšího kola! To se bude losovat ve středu 26. července a hrát 9. srpna.

Videosestřih Ivo Zahradníka: 


Turnovští hráči mohou dostat jak ligové týmy, tak třeba i jablonecké Mšeno, které rovněž postoupilo do 2. kola přes Dobrovice. Ještě předtím ve středu od 18 hodin sehrají fotbalisté Turnova v Liberci další přípravný zápas, a to se Slovanem Liberec, pro který to bude generálka před ligou.

Branky: 10. a 87. Horák (druhá z penalty), 80. Petrlák - 32. Mařík, 58. Walter. Rozhodčí: Baum - Šimeček, Kovářová, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Turnov: Hyka - Šimek (62. Drahovzal), Novotný, Kordík, Tvrdý - P. Havel (82. Svoboda), Benek, Dlouhý (62. Houžvička), Cigánek - Petrlák - Horák. Benátky: Michňa - Tvrzník, Hošťálek, Mich. Horák, Sudek (73. Jäger) - Kocourek, Knobloch, Šimeček, Walter, Boček (46. Synek) - Mařík (65. Kraus).

Související články:

Turnov v předkole poháru vyřadil Nový Bor a vyzve Benátky

Fotbalové kuriozity 8 aneb Vtipné momenty na jaře 2017

Škatulata aneb Jaké je složení fotbalových soutěží?

Josef Petřík hodnotí osmou příčku v divizi fotbalistů FK Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT