Turnov prodloužil sérii zmarněných penalt, navíc nemá Benka ani body

25.03.2012 17:45:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hodně smolné utkání sehráli turnovští fotbalisté v Hradci Králové. Proti domácí rezervě promarnili penaltu, poté se po zákroku domácího obránce zranil Benek a bude zřejmě tři měsíce mimo. V nastavení pak ještě dokonal zkázu jediným gólem domácí Hofman.

Přesto všechno se po minulé výhře drží FK Pěnčín-Turnov v tabulce divize C ve středu tabulky na sedmé příčce.

Hradec Králové B - FKP Turnov 1:0 (0:0)

Hosté začali aktivně a už v 9. minutě vyslal nebezpečnou střelu k tyči Bělík, ale brankář Otmar ji chytil. Vzápětí měli velkou šanci domácí, když Novotný vykopával míč až z brankové čáry. Po menších šancích se ve 35. minutě probíjel před branku Bernát a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil Maňák, ale jeho střelu Otmar vyrazil na roh, takže Turnovští prodloužili neuvěřitelnou sérii osmi promarněných penalt v mistrovských utkáních.

Na začátku druhé půle šel domácí útočník sám na Metelku, ale naštěstí přestřelil branku. V 75. minutě ostrým zákrokem vyřídil domácí obránce Aleše Benka (na snímku z domácího utkání). Ten musel být odvezen do nemocnice se zlomeným kotníkem a bude zřejmě několik měsíců mimo hru. Hradecký obránce přitom obdržel pouze žlutou kartu. Hosté byli zřejmě trochu otřesení a v nastavení jim sebral bod za možnou remízu domácí Hofman, který prostřelil Metelku.

Branka: 93. Hofman. Rozhodčí: Kembický, ŽK: 3:2. Diváků: 100. FKP Turnov: Metelka - D. Hurt, Horák, Novotný, V. Hurt - Bělík (70. Ježek), Maňas, Brett, Benek (78. Randák), Bernát - Vavřich.