Turnov si připomněl konec 2. světové války

11.05.2019 16:04:23 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov si připomněl konec 2. světové války

Turnov oslavil 9. května 74. výročí konce druhé světové války. U příležitosti oslav Dne vítězství proběhl ve Skálově ulici hlavní program a vzpomínkový pietní akt s kladením věnců i další doprovodné akce.

Program odstartoval v 9 hodin ukázkami techniky, výstroje a výzbroje Československé samostatné obrněné brigády v podání Roty Nazdar z Bakova nad Jizerou. Do 12. hodiny mohly školy i veřejnost zhlédnout polní poštu s dobovými razítky, lehkou polní ambulanci, pěchotní zbraně včetně těžkého kulometu. „Raritou byla i ženijní souprava minohledaček s první minohledačkou sériově vyráběnou na světě," vyzdvihl Dušan Klavík z Roty Nazdar.

Jak pokračoval, velmi cenné byly i automobily, které zaparkovaly před sokolovnou ve Skálově ulici. Znalci mohli obdivovat radiovůz - nákladní automobil Bedford QLR, nákladní automobil Bedford MWR nebo štábní automobil Jeep GPW.

Oslavy 74. výročí konce druhé světové války v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Ve 12 hodin proběhl u pomníku padlých vzpomínkový akt za účasti vedení města, zástupců Krajského vojenského velitelství Liberec, Svobodné asociace Československého letectva, příslušníků Sokola, dobrovolných hasičů či obce Malá Skála. Po zaznění státní hymny následoval proslov starosty města a poté přítomní položili věnce a květiny k pomníku na uctění památky všem padlým.

Pro děti z mateřských škol a 1. stupně základních škol fungovala během dopoledne výtvarná dílna, dětem ze základních škol zahrál v městském divadle Literárně dramatický soubor ZUŠ Lomnice nad Popelkou Deník Anne Frankové. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově opět odstartovala kampaň Vlajka pro republiku
V Turnově proběhl vzpomínkový akt ke konci 2. světové války
V Turnově důstojně připomněli již 71. výročí konce 2. světové války
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT