Turnov si připomněl konec 2. světové války

11.05.2019 16:04:23 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov si připomněl konec 2. světové války

Turnov oslavil 9. května 74. výročí konce druhé světové války. U příležitosti oslav Dne vítězství proběhl ve Skálově ulici hlavní program a vzpomínkový pietní akt s kladením věnců i další doprovodné akce.

Program odstartoval v 9 hodin ukázkami techniky, výstroje a výzbroje Československé samostatné obrněné brigády v podání Roty Nazdar z Bakova nad Jizerou. Do 12. hodiny mohly školy i veřejnost zhlédnout polní poštu s dobovými razítky, lehkou polní ambulanci, pěchotní zbraně včetně těžkého kulometu. „Raritou byla i ženijní souprava minohledaček s první minohledačkou sériově vyráběnou na světě," vyzdvihl Dušan Klavík z Roty Nazdar.

Jak pokračoval, velmi cenné byly i automobily, které zaparkovaly před sokolovnou ve Skálově ulici. Znalci mohli obdivovat radiovůz - nákladní automobil Bedford QLR, nákladní automobil Bedford MWR nebo štábní automobil Jeep GPW.

Oslavy 74. výročí konce druhé světové války v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Ve 12 hodin proběhl u pomníku padlých vzpomínkový akt za účasti vedení města, zástupců Krajského vojenského velitelství Liberec, Svobodné asociace Československého letectva, příslušníků Sokola, dobrovolných hasičů či obce Malá Skála. Po zaznění státní hymny následoval proslov starosty města a poté přítomní položili věnce a květiny k pomníku na uctění památky všem padlým.

Pro děti z mateřských škol a 1. stupně základních škol fungovala během dopoledne výtvarná dílna, dětem ze základních škol zahrál v městském divadle Literárně dramatický soubor ZUŠ Lomnice nad Popelkou Deník Anne Frankové. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově opět odstartovala kampaň Vlajka pro republiku
V Turnově proběhl vzpomínkový akt ke konci 2. světové války
V Turnově důstojně připomněli již 71. výročí konce 2. světové války
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman a ředitel HZS ocenili reprezentanty hasičských sportů
Lomničtí hokejisté prohráli vysoko 8:3 ve Frýdlantě
Po výhře v České Lípě drží turnovští hokejisté třetí místo
Radio Kulíšek slavilo setkáním 25. výročí
Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT