Turnov v poháru nestačil na třetiligové Štěchovice

16.08.2018 20:52:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Z pohárového klání (Mol cupu) jsou pro letošek fotbalisté Turnova venku, když ve středu podlehli na domácím hřišti 0:3 třetiligovým Štěchovicím. Dalším zápasem pro Turnov bude nedělní divizní duel v Benátkách nad Jizerou.

FK Turnov - FK TJ Štěchovice 0:3 (0:2)

Štěchovicím vyšel vstup do zápasu, když se v 6. minutě dostal k balonu Těžký, jeho centr z levé zamířil na kopačky Díla, a ten zakončil pravou nohou přesně - 0:1. V sestavě Turnova dostali šanci hráči širšího kádru, zatímco za hosty hráli přece jen zkušenější fotbalisté. Kvůli problémům s kolenem musel už ve 25. minutě střídat turnovský Hauer, kterého nahradil Tvrdý. Druhý gól vstřelil Batka ve 30. minutě po nahrávce Díla.

Ve druhém poločase si domácí vytvořili několik šancí, ale nedokázali snížit. Definitivně o výhře hostů rozhodl třetí brankou v 66. minutě Batka.

„Pro některé hráče byl asi velký skok, že  lavičky naskočili přímo do zápasu proti silnému soupeři. Škoda, že jsme nedokázali proměnit nějakou z šancí ve druhé půli a tím utkání zdramatizovat. V neděli nás čeká další těžké utkání v Benátkách nad Jizerou, které spadly ze 3. ligy a v prvním kole vyhrály. Chceme ale znovu bodovat," řekl pro Naše Pojizeří trenér FK Turnov Jan Flachbart.

Branky: 5. Díl, 30. a 66. Batka. Rozhodčí: Čechlovský - Raplík, Braun. Diváků: 120. Turnov: Králíček - Drahovzal, Hauer (25. Tvrdý), Kordík, Beníšek - Syrovátko, Toman, Benek, Cigánek (63. Papoušek) - Svoboda (46. Veber), Š. Havel.

Další pojizerský zástupce v Mol cupu FK Přepeře hraje 1. kolo s MFK Chrudim na domácím hřišti ve středu 22. srpna od 18 hodin.