Turnov ve Dvoře nestřílel góly, zatímco domácí se trefili čtyřikrát

03.09.2017 20:15:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po domácí výhře nad Zbuzany tentokrát turnovští fotbalisté neuspěli ve Dvoře Králové. Domácí byli dosud bez bodu, ale protože hosté z mnoha šancí v prvním poločase gól nedali, tak je dokázali ve druhé části potrestat a nakonec vyhrát vysoko 4:0.

TJ Dvůr Králové n. L. - FK Turnov 4:0 (0:0)

První poločas byl v režii hostů, kteří si vytvářeli i brankové příležitosti, ale trestuhodně je zahazovali. Cigánek například po přihrávce Havla trefil tyč, Horák ve 30. minutě neuspěl tváří v tvář proti gólmanovi domácích Finkemu. Až v závěru poločasu se probudili i domácí, ale ani oni zatím nic nevytěžili.

Jiný už byl druhý poločas, hned po jeho zahájení otevřel skóre zápasu domácí Ujec. Poté Papoušek trefil břevno a nůžkami jen těsně minul domácí branku, ale ani z toho nic nebylo. Během dalších devíti minut rozhodli domácí o své výhře, když druhý gól přidal Tauchman a třetí z penalty Vaníček. Poté se Dvůr chytře zatáhl a čekal na brejky, pro hosty bylo těžké zápas alespoň zkorigovat. V nastavení potrestal turnovskou chybu ještě Tomeš a stanovil skóre na krutých 4:0.

„Hrajeme naivní fotbal, dostáváme moc gólů - deset za čtyři zápasy a nejsme naopak schopní potrestat chyby soupeře a na vlastní góly se moc nadřeme. Rozhodlo devět minut druhé půle, během kterých domácí obrátili zápas. Dosud byli Dvorští v herní krizi, bohužel právě na nás se chytli," řekl pro Naše Pojizeří trenér Turnova Josef Petřík.

Branky: 46. Ujec, 50. Tauchman, 55. Vaníček, 91. Tomeš. Rozhodčí: Šimek, Kvaček, Fojtík, ŽK: 3:0. Diváků: 400. Turnov: Hyka - Tvrdý (81. Drahovzal), Šimek, Kordík, Beníšek - Cigánek (86. Svoboda), Benek, Petrlák, Š. Havel (68. P. Havel) - Papoušek, Horák (68. Houžvička).