Turnov veze cennou výhru z Letohradu
26.03.2017 18:49:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Fotbalisté FK Turnov v sobotu dokázali uspět v Letohradě, když jedinou branku utkání vstřelil Matěj Horák. I přes odložené utkání Turnovští získali na jaře už šest bodů, což znamená aktuální osmou příčku v tabulce divize C.
Letohrad - Turnov 0:1 (0:0)
Hosté měli kvalitní vstup do utkání, kdy více drželi míč, ale šanci si nevypracovali. Pak se hrálo převážně mezi vápny bez výraznějších šancí, pouze jednou Š. Havel kolenem přehazoval gólmana, ale do branky se míč nevešel.
Ve druhém poločase hosté znovu mírně lepší vstup, Cigánkův střílený centr škrtal Horák, ale netrefil lépe. V 63. minutě vypíchl míč soupeři Cigánek, Papoušek postupoval a přihrál Horákovi, který se štěstím vstřelil gól. Gólman totiž míč vyrazil, ale ten se přesto stočil ještě do brány. V 85. minutě měli domácí větší příležitost k vyrovnání ze standardní situace, při níž balon skončil na tyči. Hosté už pak ale udrželi cennou výhru.
„Odehráli jsme dobrý týmový výkon, byli poctiví v obraně a uhlídali domácího rychlého Kabůrka. Přiklonilo se k nám i trochu štěstí při vstřeleném gólu. Šest bodů získaných z venku je pro nás dost dobrý vstup do jara," hodnotil zápas trenér Turnova Josef Petřík.
Už je znám i termín odloženého zápasu Turnova s Vysokým Mýtem, který by se měl hrát ve středu 12. dubna.
Branka: 63. Horák. Rozhodčí: Kouba - Hrkal, Matyš, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Turnov: Hyka - Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý - Cigánek (84. Drahovzal), Benek, Dlouhý (71. Petrlák), Š. Havel (61. Beníšek) - Papoušek (79. Špína), Horák.
Přehled fotbalových výsledků a tabulek prvního jarního kola
Související články:
Hattrick Papouška zabezpečil dobrý start Turnova do jara
Fotbalisté Turnova vstupují do jarní části divize + přehled příprav
Fotbalisty Turnova prověřil v generálce na jaro Vyšehrad
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Nejčtenější články
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.