Turnovská Dřevěnka se stala mateřskou školou roku 2020

27.10.2020 15:38:35 | Autor: MŠ Dřevěnka Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Dřevěnka se stala mateřskou školou roku 2020

Začátkem roku se naše školka, s uskutečněným projektem, zúčastnila celostátní soutěže Mateřská škola roku 2020 a můžeme s potěšením oznámit, že se nám podařilo pro naši mateřkou školu získat první místo.

Soutěžilo se v několika oblastech, my si vybraly „Svět kolem nás" a připravily jsme pro děti prožitkový projekt „Přírodní živly". Děti zjistily mnoho nových informací a vždy měly možnost si vše vyzkoušet na vlastní kůži - prožitek z činnosti byl pro nás velmi důležitý a hlavní myšlenkou celého programu. Doufáme, že děti si z projektu odnesly mnoho užitečných informací o planetě Zemi, našeho domova, která je mnohdy vnímána jako samozřejmost a něco, co tu vždy bylo a bude. Proto jsme se snažili zanechat v dětech jistou „stopu", o důležitosti ochrany živé i neživé přírody, která jak doufáme je bude provázet v celém jejich dalším životě.

Jako hlavní ceny jsme získali čističky vody a vzduchu v hodnotě sto tisíc korun. Těchto darů si velmi vážíme, jelikož to napomůže ke zdravějšímu prostředí pro děti i personál naší mateřské školy.

Velmi děkujeme všem za pomoc a podporu při organizaci vítězného projektu, který byl jistě přínosem pro všechny zúčastněné.

Kolektiv zaměstnanců MŠ Dřevěnka Turnov 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT