Turnovská knihovna se ohlédla za uplynulým školním rokem

03.07.2017 08:12:17 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská knihovna se ohlédla za uplynulým školním rokem

Spolupráce s mateřskými školami, základními školami, rodinami s dětmi a dalšími institucemi je v činnosti turnovské knihovny již mnoho let klíčová, příjemná a věříme, že hlavně přínosná. I ve školním roce 2016/2017 se podařilo uvést do života řadu projektů celostátního charakteru i místního významu, které se zaměřují na rozvoj a posílení čtenářské gramotnosti. Hodiny výchovy ke čtenářství nově formou čtenářských dílen, druhého a dalšího čtení a řada aktivit, které doplňují dané školské vzdělávací programy.

Prázdninové období je tady a těší se na ně malí i velcí školáci, studenti, pedagogové a rodiče. I když v knihovně budou probíhat další prázdninové aktivity, přece jen jsou prázdniny také pro nás obdobím klidnějším. Jsou ale také obdobím, kdy se zamýšlíme co dál, plánujeme a samozřejmě se ohlížíme zpět za pro-běhlým školním rokem, abychom mohli dobře naplánovat následující období. Knihovna nežije tedy jen rokem kalendářním, ale v této oblasti hlavně rokem školním. Ráda bych poděkovala turnovským školám za spolupráci a vím, že toto partnerství budované léta, je především ve prospěch žáků.

Po dlouholetém úsilí se podařilo zařadit výchovu ke čtenářství a rozvoj čtenářských dovedností žáků základních škol do vzdělávacích programů škola. Ministerstvo školství tuto oblast vzdělávání podporuje nejen samotným zařazením do vzdělávacích programů škol, ale poskytuje i finanční a metodickou pomoc hlavně školám. V projektu Rozmanitost do škol je tak možné navázat na dlouholetou dobrou spolupráci turnovské knihovny se základními a mateřskými školami ve městě.

Za projekty, které naše knihovna nabízí školám, se skrývají hodiny příprav, práce a samotné realizace. Nelze je někdy vyčíslit pouze statisticky, ale stále je řeč čísel důležitá, a tak ji uvádím i v tomto ohlédnutí. V uplynulém školním roce se uskutečnilo 182 vzdělávacích akcí s návštěvností 9 862 z řad dětí.

Projektové záměry knihovny jsou jasně nastíněny a chceme v nich pokračovat a dále je rozvíjet hlavně v oblasti dílen čtení a dalších doplňujících aktivit. Pro mateřské školy opět Klub Matýsek, projekt Babička a dědeček do školky, Pohádkové toulky a další. Pro prvňáčky opět Knížka pro prvňáčka aneb Už jsem čtenář a navazující hodiny výchovy ke čtenářství. Druhé a další čtení, tematicky zaměřené projekty jako Kde končí svět, doplněné literární a výtvarnou soutěží. Nedílnou součástí je také činnost Čtenářských klubů. To vše pro ostatní ročníky základních škol.

Vedle těchto projektů se zaměřujeme na rodiny s dětmi v projektu Knihovna otevřená rodině- Knihovna pro všechny, který vznikl spojením léty prověřených aktivit s novými nápady. Zde se budeme opět věnovat rodinám s dětmi ve volném čase v navazujících pořadech, jako jsou Pohádkové podvečery, nedělní výtvarné tvůrčí dílny a řada dalších doplňujících aktivit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihovna věnovala Janu Patočkovi nejen Literární toulky Turnovem
Život a myšlenky Jana Patočky oslavil vzpomínkový večer
Program turnovské knihovny Antonína Marka v červnu
Literární toulky provedly Turnovem deváťáky ze Žižkovky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

19.05.: K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT