Turnovská knihovna se ohlédla za uplynulým školním rokem

03.07.2017 08:12:17 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská knihovna se ohlédla za uplynulým školním rokem

Spolupráce s mateřskými školami, základními školami, rodinami s dětmi a dalšími institucemi je v činnosti turnovské knihovny již mnoho let klíčová, příjemná a věříme, že hlavně přínosná. I ve školním roce 2016/2017 se podařilo uvést do života řadu projektů celostátního charakteru i místního významu, které se zaměřují na rozvoj a posílení čtenářské gramotnosti. Hodiny výchovy ke čtenářství nově formou čtenářských dílen, druhého a dalšího čtení a řada aktivit, které doplňují dané školské vzdělávací programy.

Prázdninové období je tady a těší se na ně malí i velcí školáci, studenti, pedagogové a rodiče. I když v knihovně budou probíhat další prázdninové aktivity, přece jen jsou prázdniny také pro nás obdobím klidnějším. Jsou ale také obdobím, kdy se zamýšlíme co dál, plánujeme a samozřejmě se ohlížíme zpět za pro-běhlým školním rokem, abychom mohli dobře naplánovat následující období. Knihovna nežije tedy jen rokem kalendářním, ale v této oblasti hlavně rokem školním. Ráda bych poděkovala turnovským školám za spolupráci a vím, že toto partnerství budované léta, je především ve prospěch žáků.

Po dlouholetém úsilí se podařilo zařadit výchovu ke čtenářství a rozvoj čtenářských dovedností žáků základních škol do vzdělávacích programů škola. Ministerstvo školství tuto oblast vzdělávání podporuje nejen samotným zařazením do vzdělávacích programů škol, ale poskytuje i finanční a metodickou pomoc hlavně školám. V projektu Rozmanitost do škol je tak možné navázat na dlouholetou dobrou spolupráci turnovské knihovny se základními a mateřskými školami ve městě.

Za projekty, které naše knihovna nabízí školám, se skrývají hodiny příprav, práce a samotné realizace. Nelze je někdy vyčíslit pouze statisticky, ale stále je řeč čísel důležitá, a tak ji uvádím i v tomto ohlédnutí. V uplynulém školním roce se uskutečnilo 182 vzdělávacích akcí s návštěvností 9 862 z řad dětí.

Projektové záměry knihovny jsou jasně nastíněny a chceme v nich pokračovat a dále je rozvíjet hlavně v oblasti dílen čtení a dalších doplňujících aktivit. Pro mateřské školy opět Klub Matýsek, projekt Babička a dědeček do školky, Pohádkové toulky a další. Pro prvňáčky opět Knížka pro prvňáčka aneb Už jsem čtenář a navazující hodiny výchovy ke čtenářství. Druhé a další čtení, tematicky zaměřené projekty jako Kde končí svět, doplněné literární a výtvarnou soutěží. Nedílnou součástí je také činnost Čtenářských klubů. To vše pro ostatní ročníky základních škol.

Vedle těchto projektů se zaměřujeme na rodiny s dětmi v projektu Knihovna otevřená rodině- Knihovna pro všechny, který vznikl spojením léty prověřených aktivit s novými nápady. Zde se budeme opět věnovat rodinám s dětmi ve volném čase v navazujících pořadech, jako jsou Pohádkové podvečery, nedělní výtvarné tvůrčí dílny a řada dalších doplňujících aktivit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihovna věnovala Janu Patočkovi nejen Literární toulky Turnovem
Život a myšlenky Jana Patočky oslavil vzpomínkový večer
Program turnovské knihovny Antonína Marka v červnu
Literární toulky provedly Turnovem deváťáky ze Žižkovky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cyklojízda Greenway Jizera 2019 se koná 22. září
Zářijové novinky ze semilské knihovny
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT