Turnovská Míša Mlejnková je povolána do volejbalové reprezentace

14.07.2013 11:28:28 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská Míša Mlejnková je povolána do volejbalové reprezentace

Volejbalový oddíl Bižuterie Jablonec oznámil, že do ženského národního týmu České republiky byla povolána Michaela Mlejnková, která ještě nedávno hájila jeho barvy v extralize juniorek. Předtím byla Míša dlouholetou hráčkou Turnova, odkud pochází.

Míše sice podle trenérů nevyšel ideálně nedávný juniorský šampionát v Brně, ale její nominace do dospělé reprezentace je velkým úspěchem. Turnovská sportovkyně narozená v roce 1996 byla i velmi nadějnou atletkou, když například vyhrála v roce 2009 Letní olympijské hry dětí a mládeže v hodu kriketovým míčkem, kromě toho i běhala a skákala do dálky a díky své výšce měla dispozice i pro další sporty. Hlavním sportem ale u ní vždy byl volejbal, ve kterém nyní bude poprvé hájit dres české dospělé reprezentace.

Za rok 2011 byla Michaela Mlejnková vyhlášena v anketě Sportovec Turnova druhou nejlepší v kategorii do 18 let a rok předtím vyhrála v kategorii do 14 let. V podobných anketách figurovala na předních místech několikrát. 

Třeba se Mlejnkové podaří napodobit jabloneckou nahrávačku Lucku Smutnou, také bývalou juniorskou reprezentantku, která aktuálně podepsala smlouvu s jedním z nejlepších italských týmů série A1 Bergamem.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Movember v KNL: za 15 dní vyšetřeno 132 pacientů

Za první půlměsíc prevetivní akce Movember zaměřené na prevenci rakoviny prostaty a varlat se v Krajské nemocnici Liberec nechalo tzv. PSA krevním testem vyšetřit 132 pacientů. „Drtivá většina testovaných můžů je zdravá, tedy výsledek jejich testu je negativní. Pozitivní nebyl žádný z testovaných pacientů," komentuje dosavadní výsledky akce Movember RNDr. Pavel Škrabálek z Oddělení klinické biochemie. „Testování je otevřené všem mužům, tedy i mladším než 50 let. A budeme se snažit vyhovět skutečně všem. Máme vstřícného, sponzora a šikovné sestřičky. Navíc je lepší se nechat jednou píchnout od sestřičky, než později rozřezat od doktora," zdůraznil Škrabálek. Podrobnosti o akci v KNL

Nové umístění kontejneru na textil v Turnově od společnosti ADRA

Od minulého týdne je nově přemístěn turnovský kontejner na textil od čerpací stanice Kontakt (Průmyslová ulice) na sběrné místo u parkoviště u KC Střelnice (náměstí B. J. Horáčka). Kontejnery na textil společnosti ADRA slouží občanům, kteří do nich mohou odkládat kvalitní oblečení. To je následně nabídnuto k prodeji v Charitativním obchůdku ADRA v Nádražní ulici nebo v pasáži Kinských. Všechny získané finance jsou následně věnovány na dobrovolnické programy u seniorů v Turnově a okolí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Do Movemberu se zapojila i KNL. Muži mají prohlídky zdarma
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. listopadu
Po šestém kole NPL stále bez porážky dominuje TJ Sokol Turnov

Nejčtenější články

14.11.: Nejhorší výtluky v kraji byly v Semilech, Mírové a Zlaté Olešnici
14.11.: Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu
15.11.: I.A třída: Naplno bodovala Lomnice a bod za remízu brala i Horní Branná

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT